Heinrihs Johans Gotlībs fon Volfs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Heinrihs Johans Gotlībs fon Volfs
Heinrich Johann Gottlieb von Wolff
Heinrihs Johans Gotlībs fon Volfs
Personīgā informācija
Dzimis 1843. gada 11. janvārī
Rīga, Vidzemes guberņa (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Miris 1897. gada 4. jūnijā (54 gadi)
Vecgulbene, Vidzemes guberņa
Tautība vācbaltietis
Nodarbošanās muižnieks

Heinrihs Johans Gotlībs fon Volfs (vācu: Heinrich Johann Gottlieb von Wolff, 1843–1897) bija vācbaltu muižnieks, Vecgulbenes muižas īpašnieks.

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis 1843. gada 11. janvārī Rīgā Vecgulbenes muižnieka Rūdolfa Gotlība fon Volfa (1809—1847) un viņa sievas Helēnas ģimenē.[1] Studēja tautsaimniecību Tērbatas Universitātē, bija Cēsu un Valkas apriņķu skolu revidents, darbojās Maltas bruņinieku ordenī.

Pēc vectēva Johana Gotlība fon Volfa (1781—1859) nāves kļuva par Vecgulbenes muižas īpašnieku. 1875. gada 18. septembrī salaulājās ar Kalkūnes muižas īpašnieka meitu Mariju (Marisu) fon Etingenu un netālu no muižas kungu mājas ("Baltās pils") uzcēla viņai Sarkano pili. Turpināja Vecgulbenes muižas parku iekārtošanu un izveidoja trešo parku (pirmie divi - Pils parks ap Balto un Sarkano pili un Rūdolfa parks blakus), kura malā lika izrakt dīķi lielā M burta veidā (M-See, latviski Emzē ezers). Pēc sievas nāves 1883. gadā viņš lika izrakt vēl divus dīķus — Asaru dīķi, kura centrā uzbēra saliņu asaras formā, un Svēto ezeru.

Miris 1897. gada 4. jūnijā Vecgulbenes muižā un tika apbedīts blakus Marisai. 1930. gadu beigās Volfi pārveda Vecgulbenes muižnieku mirstīgās atliekas uz Jaunlaicenes dzimtas kapiem.[2]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. geni.com
  2. Vai baronese Marisa bija skaista? vietas.lv 2005. gada 29. augustā