Iveta Vējone

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Iveta Vējone
Iveta Vējone (pa kreisi) 2017. gadā
Iveta Vējone (pa kreisi) 2017. gadā
Personīgā informācija
Dzimusi 1966. gada 4. jūlijā (52 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Madona, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Tautība latviete
Dzīvesbiedrs Raimonds Vējonis
Iveta Vējone piedalās 18. novembra svētku pasākumos

Iveta Vējone (dzimusi 1966. gada 4. jūlijā Madonā[1]) ir Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa dzīvesbiedre.

I. Vējone ir absolvējusi Madonas 1. vidusskolu, studējusi Liepājas Pedagoģiskajā institūtā sākumskolas pedagoga specialitātē. Pēc augstskolas absolvēšanas strādājusi par sākumskolas skolotāju Madonas 1. vidusskolā.

I. Vējone dzīvesbiedra prezidentūras laikā par savām atbalsta prioritātēm izvirzījusi izglītības un sociālās jomas projektus, atbalstu bērniem, tajā skaitā ar īpašām vajadzībām un bez vecāku gādības palikušajiem.

Skolotājas darbs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pedagoģes dotības un īpašo saikni ar bērniem I. Vējone apjautusi, jau mācoties vidusskolā, kur Skolotāju dienās kā vecāko klašu skolniece vadīja mācību stundas skolas biedriem.

Vēlāk, kopā ar ģimeni pārceļoties uz Ogri, Iveta Vējone darbojās vides aizsardzības jomā. Viņa strādāja ar Daugavas krastu nostiprināšanas, atkritumu apsaimniekošanas un citiem ar vides jomu saistītiem projektiem.

Atbalsta prioritātes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Izvirzot izglītības un sociālās jomas projektus un atbalstu bērniem kā savas atbalsta prioritātes, Valsts prezidenta kundze kļuvusi par patronesi vairākiem projektiem.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar ģimeni 18. novembra svinību laikā noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa. Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Ģimene un vaļasprieki[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Iveta un Raimonds Vējoņi iepazinās skolas gados, vidusskolā mācoties vienā klasē. 1986. gadā Iveta un Raimonds Vējoņi nodibināja ģimeni, kurā ir uzauguši divi dēli.

Brīvajos brīžos Iveta Vējone aizraujas ar dārza darbiem, kopjot vecāku puķu dārzu Ķegumā. Vējones kundzei tuvas ir balles dejas un grāmatu lasīšana — īpaši ievērojamu cilvēku biogrāfijas, detektīvromāni un ceļojumu apraksti.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]