Iveta Vējone

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone piedalās 18.novembra svinībām veltītajos pasākumos. Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa dzīvesbiedre Iveta Vējone ir dzimusi 1966.gada 4.jūlijā. Iveta Vējone ir absolvējusi Madonas 1.vidusskolu, studējusi Liepājas Pedagoģiskajā institūtā sākumskolas pedagoga specialitātē. Pēc augstskolas absolvēšanas strādājusi par sākumskolas skolotāju Madonas 1.vidusskolā.

Iveta Vējone dzīvesbiedra prezidentūras laikā par savām atbalsta prioritātēm izvirzījusi izglītības un sociālās jomas projektus, atbalstu bērniem, tajā skaitā ar īpašām vajadzībām un bez vecāku gādības palikušajiem.

Skolotājas darbs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pedagoģes dotības un īpašo saikni ar bērniem Iveta Vējone apjautusi, jau mācoties vidusskolā, kur Skolotāju dienās kā vecāko klašu skolniece vadīja mācību stundas skolas biedriem.

Vēlāk, kopā ar ģimeni pārceļoties uz Ogri, Iveta Vējone darbojās vides aizsardzības jomā. Viņa strādāja ar Daugavas krastu nostiprināšanas, atkritumu apsaimniekošanas un citiem ar vides jomu saistītiem projektiem.

Atbalsta prioritātes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Izvirzot izglītības un sociālās jomas projektus un atbalstu bērniem kā savas atbalsta prioritātes, Valsts prezidenta kundze kļuvusi par patronesi vairākiem projektiem.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar ģimeni 18.novembra svinību laikā noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa. Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Ģimene un vaļasprieki[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Iveta un Raimonds Vējoņi iepazinās skolas gados, vidusskolā mācoties vienā klasē. 1986.gadā Iveta un Raimonds Vējoņi nodibināja ģimeni, kurā ir uzauguši divi dēli.

Brīvajos brīžos Iveta Vējone aizraujas ar dārza darbiem, kopjot vecāku puķu dārzu Ķegumā. Vējones kundzei tuvas ir arī balles dejas un grāmatu lasīšana — īpaši ievērojamu cilvēku biogrāfijas, detektīvromāni un ceļojumu apraksti.