Jānis Baroniņš

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Jānis Baroniņš
PhD darba priekšaizstāvēšana Tallinas Tehnoloģiju universitātē
Personīgā informācija
Dzimis 1987. gada 15. augustā (32 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Latvijas PSR, Padomju Savienība (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Pilsonība Karogs: Latvija Latvija
Tautība latvietis
Nodarbošanās Students, pētnieks

Jānis Baroniņš (dzimis 1987. gada 15. augustā) ir pētnieks ķīmijas tehnoloģijas (pamatā silikātu un betona) un triboloģijas nozarēs.

Izglītība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Studējis ķīmijas tehnoloģiju un ķīmiju Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē[1], iegūstot attiecīgi inženierzinātņu bakalaura (2011) un maģistra (2014) grādus, aizstāvot noslēgumu darbus par "Uz polikarboksilāta bāzēta superplastifikatora ietekmi augstas stiprības betona iegūšanā" un "Cenosfēru iedarbību uz cementa pastas īpašībām" [2]. Abi šie noslēgumu darbi tika izstrādāti un aizstāvēti Silikātu materiālu institūtā[3]. Kopš 2014. gada studē Tallinas Tehnoloģiju universitātē, izstrādājot filozofijas doktora (PhD) darbu augsttemperatūras triboloģijā par "PVD pārklājumu slīdēšanas uzticamības aspektiem nodiluma un korozijas apstākļos"[4].

Pētnieciskā darbība un publikācijas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2011. gads[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Bakalaura studiju ietvaros tapa pirmā publikācija par 'Superplastifikatora koncentrācijas iedarbību uz augstas veiktspējas betona īpašībām'[5]. Šī darba pētījuma ietvaros tika noteikta uz polikarboksilātu bāzēta supeplastifikatora (SP) (augstas klases ūdens samazinošas piedevas) dažādas koncentrācijas ietekme uz augstas veikstpējas betona īpašībām. Pētījuma rezultātā tika secināts, ka nepieciešamā ūdens/cementa attiecība pašplūstošas betona masas iegūšanai (novērtēts ar konusa izplūdi) samazinās līdz 0.28. Dzīvsudraba porozimetrijas testi sacietējušiem betona paraugiem uzrādīja porainības samazināšanos, palielinot SP dozāciju izvēlētajās robežās līdz 2.5 % no cementa.

Superplastifikatora iedarbība uz svaiga betona plūstamību un izplūdes simetriju (noteikts ar konusa nosēduma metodi pēc LVS EN 12350-2:2009).


  1. «Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte».
  2. Jānis Baroniņš. «Cenosfēru iedarbība uz cementa pastas īpašībām. Maģistra darbs.».
  3. «Silikātu Materiālu institūts».
  4. Janis Baroninš. «Reliability Aspects of PVD Coatings Sliding under Wear and Corrosive Conditions. Doctoral thesis.».
  5. Janis Baronins. «Influence of the dosage of super plasticizer on properties of high performance concrete», 2011.