Jūlija Madernieka studija

Vikipēdijas lapa

Jūlija Madernieka studija jeb Jūlija Madernieka Zīmēšanas un gleznošanas darbnīca bija gleznotāja Jūlija Madernieka privāta mākslas studija. Tā atradās Rīgā.

Darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Studija pastāvēja no 1904. gada līdz 1914. gadam,[1] kad to vadīja Jūlijs Madernieks. Studijā apguva zīmēšanu, gleznošanu un ievirzi lietišķās mākslas specialitātēs.[2] Jūlijs Madernieks bija pirmais latviešu mākslinieks, kurš ieviesa organizētu un metodisku zīmēšanas pasniegšanu[3], kuras pamatā bija kompozīcijas apgūšana. Studijā pulcējās entuziasti, kurus aizrāva mākslinieka Jūlija Madernieka meklējumi.

Audzēkņi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Jūlija Madernieka studijā īsāku vai ilgāku laiku ir mācījušies vēlāk latviešu glezniecībā zināmi mākslinieki — Jānis Dombrovskis, Ansis Cīrulis, Alberts Filka, Hugo Grotuss, Romans Suta, Ludolfs Liberts, Jānis Liepiņš, Atis Maizītis, Niklāvs Strunke, Kārlis Miesnieks, Augusts Prande, Jānis Sakne un citi latviešu mākslinieki.[4]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Jūlijs Madernieks - Latvijas mākslas vēsture». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2011. gada 7. aprīlī. Skatīts: 2011. gada 6. jūlijā.
  2. Red. Bēms, R. Latviešu tēlotāja māksla. 1860-1940. Rīga:Zinātne, 1986. 75.lpp
  3. http://ubus-latlit.eu/faili/JulijsMadernieks.pdf[novecojusi saite]
  4. Red. Bēms, R. Latviešu tēlotāja māksla. 1860-1940. Rīga:Zinātne, 1986. 75.lpp.