Jūlija Madernieka studija

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Jūlija Madernieka studija jeb Jūlija Madernieka Zīmēšanas un gleznošanas darbnīca bija gleznotāja Jūlija Madernieka privāta mākslas studija. Tā atradās Rīgā.

Darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Studija pastāvēja no 1904. gada līdz 1914. gadam,[1] kad to vadīja Jūlijs Madernieks. Studijā apguva zīmēšanu, gleznošanu un ievirzi lietišķās mākslas specialitātēs.[2] Jūlijs Madernieks bija pirmais latviešu mākslinieks, kurš ieviesa organizētu un metodisku zīmēšanas pasniegšanu[3], kuras pamatā bija kompozīcijas apgūšana. Studijā pulcējās entuziasti, kurus aizrāva mākslinieka Jūlija Madernieka meklējumi.

Audzēkņi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Jūlija Madernieka studijā īsāku vai ilgāku laiku ir mācījušies vēlāk latviešu glezniecībā zināmi mākslinieki — Jānis Dombrovskis, Ansis Cīrulis, Alberts Filka, Hugo Grotuss, Romans Suta, Ludolfs Liberts, Jānis Liepiņš, Atis Maizītis, Niklāvs Strunke, Kārlis Miesnieks, Augusts Prande, Jānis Sakne un citi latviešu mākslinieki.[4]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Jūlijs Madernieks - Latvijas mākslas vēsture». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2011. gada 7. aprīlī. Skatīts: 2011. gada 6. jūlijā.
  2. Red. Bēms, R. Latviešu tēlotāja māksla. 1860-1940. Rīga:Zinātne, 1986. 75.lpp
  3. http://ubus-latlit.eu/faili/JulijsMadernieks.pdf[novecojusi saite]
  4. Red. Bēms, R. Latviešu tēlotāja māksla. 1860-1940. Rīga:Zinātne, 1986. 75.lpp.