Kārlis Kristaps fon Štrickis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Kārlis Kristaps Štrickis (Christian Carl Christoph Stritzky, 1842-1920) bija vācbaltiešu uzņēmējs, alus un portera darītavas un iesala rūpnīcas (Bier- und Porterbrauerei und Malzfabrik C. Stritzky) īpašnieks. Lielās ģildes vecākais.

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis 1842. gada 16. aprīlī Rīgas nodokļu pārvaldes ierēdņa Kārļa Frīdriha Štricka un viņa sievas Johannas, dzimušas Pikartas (Pikkardt), ģimenē. Pēc mācībām Vidzemes guberņas ģimnāzijā no 1857. gada bija māceklis tirdzniecības kompānijā Ex- u. Import- u. Großhandelsgeschäft. 1867. gadā apprecējās ar spirta fabrikas īpašnieka Ādolfa Volfšmita (Wolfschmidt) meitu Annu un iegādājās uz Šarlotentāles muižas zemes esošo Šulca alusdarītavu. 1876. gadā viņa tēvu iecēla dižciltīgo kārtā un dzimtai atļāva lietot uzvārdu "fon Štrickis". Uz alus darītavas zemes viņš pēc arhitekta Kārļa Felsko projekta 1889. gadā uzcēla dzīvojamo māju, kas pazīstama kā Štricka nams.

Viņam piederošā alusdarītava Bier- u. Porter-Brauerei C. Stritzky 1913. gadā pēc produkcijas apjoma ieņēma piekto vietu Krievijas impērijā. Viņa uzņēmuma vadību 1913. gadā pārņēma mazdēls Eriks fon Štrickis (Erich v. Stritzky, 1881-1961).

Miris 1920. gada 25. maijā Vīsbādenē.[1]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]