Pāriet uz saturu

Labvēlīgais Tips

Vikipēdijas lapa
(Pāradresēts no Labvēlīgais tips)
Labvēlīgais Tips
Galvenā informācija
Izcelsmes vieta Latvija Rīga, Latvija
Žanri Popmūzika
Šlāgermūzika
Ska
Darbības gadi 1992-pašlaik
Izdevēji Mikrofona Ieraksti
Dalībnieki
Andris Freidenfelds
Ģirts Lūsis
Normunds Jakušonoks
Artūrs Kutepovs
Kaspars Tīmanis
Ainis Zavackis
Pēteris Liepiņš
Oskars Ozoliņš
Haralds Stenclavs
Bijušie dalībnieki
Andris Ābelīte
Andris Skalbergs
Anda Budļevska
Aleksandrs Sircovs
Vilnis Strods

Labvēlīgais Tips ir latviešu mūzikas grupa no Rīgas, kas izveidota 1992. gadā. Grupas solists ir Andris Freidenfelds, pazīstams arī kā Fredis. Labvēlīgais Tips ir viena no mūzikas un dziesmu tekstu ziņā humoristiskākajām Latvijas grupām, tās mūzikas stils ir popmūzika ar roka, šlāgermūzikas un ska elementiem. Labvēlīgais Tips ir ieguvuši piecas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas. Grupa kopš 1994. gada vairāku gadu garumā rīkoja mūzikas festivālu "Dziesma manai paaudzei".

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Labvēlīgo Tipu 1992. gadā dibināja solists Andris Freidenfelds un ģitārists Ģirts Lūsis. Iesākumā grupas darbība bija vairāk kā joks, nekā nopietns pasākums, grupa uzstājās dažādos Latvijas mūzikas pasākumos. Reāli grupas darbība aizsākās 1995. gadā, kad tai pievienojās taustiņinstrumentālists Normunds Jakušonoks, Andris Ābelīte un Kaspars Tīmanis. Grupas debijas albums "Alumīnija cūka" klajā nāca 1995. gada 1. aprīlī, kas aizsāka grupas tradīciju albumu izdot tieši 1. aprīlī. Albums saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu kā labākais pop & rock & dance albums. 1996. gadā klajā nāca otrais Labvēlīgā Tipa albums "Pilots Antons Šmits", savukārt 1997. gadā — albums "Pumpa", kas tika ieguva Gada balvu par labāko šlāgeru mūzikas albumu. 1997. gadā grupai pievienojās Ainis Zavackis un Pēteris Liepiņš.

Labvēlīgā tipa koncerts Arēnā "Rīga"

1998. gadā iznāca nākamais Labvēlīgā Tipa albums "Tā, lūk, man iet", savukārt 1999. gadā klajā nāca pirmā grupas labāko dziesmu izlase "Tipa labākās dziesmas". 2000. gadā grupa atgriezās ar piekto albumu "Atkārtot!". 2001. gadā grupa pagaidām vienīgo reizi piedalījās Latvijas Eirovīzijas nacionālajā atlasē ar dziesmu "Koka klucis Konstantīns". Dziesmai sekoja arī albums "Eiropa mūs nesapratīs". Grupa turpināja katru gadu izdot pa albumam, tādējādi 2002. gadā klajā nāca albums "Mūzika iereibušiem cilvēkiem". 2003. gadā Labvēlīgais Tips izdeva nākamo izlasi — "Tipa dejas", kurā tika ievietotas populārāko dziesmu deju mūzikas versijas. 2004. gads bija pagaidām vienīgais kopš 1995. gada, kad netika izdots neviens albums, bet 2005. gadā klajā nāca Labvēlīgā Tipa pirmā albuma "Alumīnija cūka" jubilejas disks — "Alumīnija cūka (10 gadu jubilejas izdevums)".

2005. gada pavasarī Latvijas radiostacijās parādījās dziesma "Pīrādziņ, nāc ārā", kas kļuva par vienu no grupas vispopulārākajām dziesmām. Šai dziesmai 2006. gadā sekoja Labvēlīgā Tipa albums "Naukšēnu disko", no kura pazīstamākās dziesmas ir "Laptops", "Mazās kalnu ielas samurajs" un "Aizlidot". "Naukšēnu disko" tika atzīts par gada labāko pop albumu. 2007. gadā grupa izdeva albumu "Svīres tango". Šajā pašā gadā grupu atstāja trompetists Andris Ābelīte, bet viņa vietā nāca Oskars Ozoliņš. 2010. gadā tika izdots nākamais albums "Kurvis". Tad 7 gadus vairāk netika albumi izdoti. Bet 2017. gadā izdeva, pagaidām, jaunāko albumu "Kaste".

Diskogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Saņemtās Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. 1995. — "Alumīnija cūka" — labākais pop & rock & dance albums
  2. 1997. — "Mans brālis Čikāgā" — labākais šlāgeris
  3. 1997. — "Pumpa" — labākais šlāgeru mūzikas albums
  4. 1999. — "Desmitais tramvajs" — labākais mūzikas video klips
  5. 2006. — "Naukšēnu disko" — labākais pop albums