Lando Kalrisians

Vikipēdijas lapa
Lando Kalrisians
"Zvaigžņu kari" tēls
Lando Kalrisians
Pirmā parādīšanās

"Zvaigžņu kari: Impērija dod atbildes triecienu"
Pēdējā parādīšanās

"Hans Solo: Zvaigžņu karu stāsts"
Autors

Džordžs Lūkass
Attēlo

Billijs Dī Viljamss, Donalds Glovers
Informācija
Suga cilvēks
Dzimums vīrietis
Nodarbošanās pilots

Barons Landonis Baltazars "Lando" Kalrisians (angļu: Baron Landonis Balthazar "Lando" Calrissian) ir izdomāts tēls Džordža Lūkasa izveidotajā "Zvaigžņu karu" franšīzē. Filmā "Zvaigžņu kari: Impērija dod atbildes triecienu" (1980) Lando, Mākoņu pilsētas līderis, tiek iepazīstināts kā Hana Solo vecs draugs. Pirms filmas notikumiem Lando veidoja karjeru kā spēlmanis, blēžu mākslinieks, pleibojs, kalnrūpniecības inženieris, uzņēmējs un bija kosmosa kuģa "Tūkstošgades piekūnes" (Millennium Falcon) īpašnieks, līdz derībā zaudēja kuģi Hanam Solo. Viņš ir kļuvis par Mākoņpilsētas administratoru gāzes planētā Bespinā, un filmā negribīgi Hanu izdod Dārtam Veideram. Filmā "Zvaigžņu kari: Džedu atgriešanās" (1983) viņš palīdz izglābt Hanu no Džabas un kļūst par Dumpinieku alianses ģenerāli un vada uzbrukumu otrajai Nāves zvaigznei. Sākotnējā triloģijā viņu attēlo Billijs Dī Viljamss, kā arī 2019. gada filmā "Zvaigžņu kari: Skaivokera atdzimšana", tādejādi izveidojot vienu no garākajiem intervāliem starp viena un tā paša aktiera tēla atveidošanu ASV filmu vēsturē.

Donalds Glovers atainoja tēlu jaunībā filmā "Hans Solo: Zvaigžņu karu stāsts" (2018). Lando bieži parādās arī Zvaigžņu karu paplašinātajā romānu, komiksu grāmatu un videospēļu visumā, ieskaitot virkni viņam veltītu romānu.

Varonis ir kļuvis par vienu no populārākajām franšīzē, un Billija Dī Viljamsa sniegums saņēma atzinību. Arī Donalda Glovera loma tika atzinīgi novērtēta, un tā tiek uzskatīta par vienu no filmas spilgtākajām ainām. Viljamss divas reizes tika nominēts Saturna balvai, kā labākais otrā plāna aktieris par filmām "Zvaigžņu kari: Impērija dod atbildes triecienu" (1980) un "Zvaigžņu kari: Džedu atgriešanās" (1983).