Latvijas Literatūras centrs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Latvijas Literatūras centrs ir biedrība, kas nodrošina augstvērtīgas Latvijas prozas, dzejas, dramaturģijas, publicistikas un bērnu literatūras atpazīstamību un pieejamību pasaulē.

LLC darbības virzieni ir Latvijas literatūras tulkojumi, starptautiskā sadarbība, informatīvās bāzes veidošana, izdevējdarbība, kā arī pilsoniskās sabiedrības un attīstības sadarbības veicinošu pasākumu īstenošana.

LLC [1] mērķauditorija ir rakstnieki, dzejnieki, publicisti, tulkotāji, literatūrzinātnieki, izdevēji, autortiesību aģenti Latvijā un ārvalstīs, valstiskās un nevalstiskās organizācijas Latvijā un ārpus tās, kā arī literatūras un kultūras cienītāji visā pasaulē.

LLC dibināts 2002. gadā, dibinātāji bija Andris Akmentiņš (Grīnbergs), Pauls Bankovskis, Pēteris Draguns, Maima Grīnberga, Nora Ikstena, Liāna Langa (Bokša), Ieva Lešinska-Geibere, Karstens Lomholts (Karsten Lomholt), Kārlis Vērdiņš un Latvijas Kultūras fonds.

Centra sadarbības partneri ir LR Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja, Rīgas domes Kultūras departaments, Latvijas institūts, Valsts valodas aģentūra, Lietuvas Literatūras centrs, Igaunijas Literatūras informācijas centrs, Literature Across Frontiers (Literatūra pāri robežām) u.c.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «LLC». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2007. gada 19. februārī. Skatīts: 2010. gada 7. oktobrī.