Latvijas Onkoloģijas centrs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Latvijas Onkoloģijas centrs (2010).

Latvijas Onkoloģijas centrs ir viens no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāriem Hipokrāta ielā 4, Rīgā, kas specializējies onkoloģisko un hematoloģisko slimnieku ārstēšanā.[1]

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tagadējā slimnīca atklāta 1984. gadā, kad uz jaunuzcelto deviņstāvu ēku pārcēlās Republikas Onkoloģiskais dispansers, kas kopš 1939. gada atradās Talsu ielā 7a Āgenskalnā. Kompleksā ietilpa arī divstāvu piebūve uzņemšanas un operāciju blokam, kā arī poliklīnikas ēka. 1992. gadā Republikas Onkoloģiskajam dispanseram pievienoja Rīgas Pilsētas onkoloģisko dispanseru, bet 1993. gadā apvienotās onkoloģiskās iestādes pārdēvēja par Latvijas Onkoloģijas centru ar divām onkoloģiskajām slimnīcām Daugavpilī un Liepājā.

2005. gadā to apvienoja ar slimnīcu "Linezers" un slimnīcu "Biķernieki" Rīgas Austrumu slimnīcas sastāvā.[2]

Kopš 2007. gada Latvijas Onkoloģijas centrs ir viens no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāriem. 2016. gadā uz to no stacionāra "Linezers" pārvietoja Valsts Hematoloģijas centru, izveidojot tur Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīniku.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Stacionārs Latvijas Onkoloģijas centrs». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2016. gada 24. decembrī. Skatīts: 2017. gada 4. jūnijā.
  2. «Stacionāra „Biķernieki” vēsture». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2019. gada 1. jūnijā. Skatīts: 2017. gada 4. jūnijā.