Latvijas Orientēšanās federācija

Vikipēdijas lapa
LOF-Logo.png
Latvijas orientēšanās federācijas logo
Abreviatūra LOF
Izveidots 1963. gada 7.februāris
Galvenā mītne Grostonas iela 6b, Rīga, LV-1013, Latvija
Darbības reģions
Latvija
Prezidents
Dagnis Dubrovskis
Saistība Starptautiskā orientēšanās federācija
Tīmekļa vietne https://lof.lv/

Latvijas Orientēšanās federācija (LOF) ir galvenā orientēšanās sporta pārvaldes institūcija Latvijā. Tā dibināta 1963. gada 7. februārī.

Pirmās orientēšanās sacensības Latvijā notika 1936. gadā. Pēc kara Baltija kļuva par galveno orientēšanās sporta attīstības centru PSRS. 1950. gadu beigās sākās regulāra sacensību rīkošana un 1963. gadā tika nodibināta Latvijas Orientēšanās federācija. Šobrīd to vada Dagnis Dubrovskis, pirms viņa prezidenti bija Viesturs Tamužs un Pēteris Apinis.

1963. gadā Raunas apkārtnē notika arī pirmais Latvijas čempionāts orientēšanās sportā. Šobrīd Latvijas čempionu tituls ik gadus tiek noskaidrots divos čempionātos četrās galvenajās disciplīnās (sprints, vidējā distance, garā distance, stafete) daudzās grupās pēc dzimuma un vecuma. Savi Latvijas čempionāti notiek arī ziemas orientēšanās, veloorientēšanās un rogaininga cienītājiem.[1][2]

Piederības[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Starptautiskās Orientēšanās federācijas (IOF) padome 1991. gada 27. septembrī pieņēma lēmumu uzņemt Latviju, Lietuvu, Igauniju par IOF biedriem.

Pārvaldības struktūra[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

LOF pārvalda ievēlēta padome, kuras sastāvā ir priekšsēdētājs, valdes priekšēdētāja vietnieks un septiņi citi padomes locekļi.[3] Par LOF ikdienas darbību ir atbildīgs LOF izpilddirektors.

Disciplīnas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Latvijas Orientēšanās federācija ir atbildīgā institūcija par visiem četriem IOF oficiāli atzītajiem orientēšanās veidiem. Tie ir:

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. "Orientēšanās sports" (lv). Vikipēdija. 2020-12-01.
  2. «Orientēšanās sporta vēsture». web.archive.org. 2016-03-04. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2016-03-04. Skatīts: 2020-12-01.
  3. «◪ Latvijas Orientēšanās federācija - LOF valde un vadība». lof.lv. Skatīts: 2020-12-01.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

https://lof.lv/