Mofo

Vikipēdijas lapa
Mofo
Galvenā informācija
Izcelsmes vieta Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Žanri Indīroks
Alternatīvais roks
Darbības gadi 2003 — 2009
Izdevēji Platforma Records
Darbība ar Pienvedēja Piedzīvojumi
Mājaslapa mofo.lv
Dalībnieki
Arnis Račinskis
Edgars Rubenis
Toms Ostrovskis
Pēteris Lunde

Mofo bija latviešu rokgrupa no Rīgas, kas dibināta 2002. gadā. Grupā darbojās dziesmu autors Arnis Račinskis, bundzinieks Pēteris Lunde, basģitārists Toms Ostrovskis un ģitārists Ingus Rozenblats, kurš grupu atstāja gadu vēlāk. Mofo debitēja radio ēterā ar dziesmu "Nekas nav beidzies" 2003. gada vasarā, kam sekoja "Tavs Radio Melo" gadu vēlāk.
2006. gadā grupa pabeidz un izdod debijas albumu ar tādu pašu nosaukumu — "Mofo". Šī albuma periodā grupai bija pievienojies Astro'n'out ģitārists Mārtiņš Elerts. Debijas albums satur 15 dziesmas, tai skaitā "Nekas nav beidzies", "Meitene no filmām", "Tavs radio melo", "Es tevi nopirkšu", "Uz manas ielas" un Baložu Pilni Pagalmi klasiskā hita "Mans lielais rakstāmgalds" versiju.

2006. gada nogalē Elertu nomainīja ģitārists Edgars Rubenis, kam sekoja jaunu dziesmu komponēšana un otrā albuma ieraksts 2007. gadā. Mofo otrais albums "Raķete" tiek ierakstīts Zviedrijā pie dāņa Petera Helmsa un pabeigts Rīgā Sound Division studijā ar skaņu operatoru Gati Zaķi. Albumā ir 12 dziesmas, tai skaitā "Mīnu Lauks", "Raķete", "Lielveikals", "Pagalmos ir miers", "Džungļi" un citas. Tomēr albums piedzīvoja izdevēja/finansiālu neveiksmi un palika neizdots līdz 2009. gada vasarai.

Šajā laikā grupa nospēlēja daudzus koncertus, kā arī sarakstīja jaunas dziesmas, kuras varētu veidot "Mofo" 3. albumu. Tomēr "Raķetes" albuma likstas kavēja grupas attīstību un jaunais materiāls tika piefiksēts tikai demo versijās. 2009. gada nogalē Arnis Račinskis un Pēteris Lunde ierakstīja dziesmu "1983". Vēlāk grupa faktiski pārstāj eksistēt.

Ieraksti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Albumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Raķete (2007/2009 )
  • Mofo (2006)

Albumos neiekļautās dziesmas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Saistītās grupas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pienvedēja Piedzīvojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pienvedēja Piedzīvojumi ir rokgrupa no Latvijas, kas dibināta 1994. gadā Sabilē. Grupas pamatsastāvs nav mainījies kopš tās dibināšanas. Māris Žigats (vokāls, bass), Aldis Lunde (ģitāra) un Pēteris Lunde (sitamie instrumenti).

Mona de Bo[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rīgas eksperimentālās roka grupas "Mona de Bo" pamatā ir Edgars Rubenis (ģitāra) un Edgars Eihmanis (bungas). Izdevusi trīs albumus.

Kuba[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kuba — "15 Episodes Of Kuba" (2003)

Grupa sastāvēja no Toma Ostrovska, Mareka Amerika, Jāņa Žildes, Martineza Gonzalesa un Arņa Račinska. 2002. gadā izdotais albums "15 Episodes Of Kuba" 2003. gadā saņēma divas Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas (labākais debijas un labākais instrumentālās mūzikas ieraksts). 2005. gada novembrī iznāca grupas radio singls "Baku". 2006. gada augustā iznāca grupas radio/TV singls "Aukstu tēju". Dziesmai tiek izveidots arī video, kura autors ir režisors Roberts Kuļenko. 2006. gadā pēc 5 gadu pastāvēšanas grupa paziņoja par muzikālās darbības pārtraukšanu.

Satellites LV[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Satellites LV ir latviešu mūzikas grupa, kuras sastāvā šobrīd ir apvienības dibinātāji Jānis Žilde un Edgars Žilde, kā arī Toms Ostrovskis, Mareks Ameriks un Ervings Znotiņš. Grupa 1990. gadu otrajā pusē, kā The Satellites, ieguva popularitāti ar vairākiem veiksmīgiem singliem un uzvaru mūzikas festivālā "Liepājas Dzintars" 1997. gadā. Gan grupas pirmais britpopa albums "Piens", gan arī 2001. gadā izdotais postroka ieraksts "Kind of Glue" ir uzskatāmi par pirmajiem savā stilā izdotiem albumiem Baltijas valstīs.[nepieciešama atsauce]

Raadio[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Jānis Žilde (Konstruktoriņš) un Arnis Račinskis (Laborants) izveidoja projektu "Raadio", par kura galvenajām ietekmēm min 1980. gadu popmūziku un tā dēvēto elektronisko "datapop" mūzikas stilu. 2004. gada nogalē tika ierakstīti divi jauni elektroniski skaņdarbi, no kuriem viens ar nosaukumu "Automāts" kļuva par radiosinglu. Dziesma ar Edmunda Jansona videoklipu tika nominēta arī Gada balvai.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]