Motovelo

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Motovelo
Tips atvērta akciju sabiedrība
Darbības joma mašīnbūve
Dibināts 1945. gads
Galvenais birojs Minska, Karogs: Baltkrievija Baltkrievija
Produkti motocikli, velosipēdi
Mājaslapa minsk-moto.com

Motovelo (krievu: Мотовело; agrākais nosaukums Minskas motociklu velosipēdu rūpnīca, Минский мотоциклетно-велосипедный завод, ММВЗ) ir Baltkrievijas mašīnbūves uzņēmums. Tas ražo motociklus (zīmols M1NSK), velosipēdus (zīmols aist) un motopiekabes. Uzņēmums atrodas Minskā.

Motociklu zīmola logotips
Motocikls MMVZ-3.111, 1973. gada modelis
Motocikls M1NSK R250

Rūpnīca dibināta 1946. gada 9. novembrī. Minskā atveda no Vācijas uzņēmuma DKW rūpnīcas Cšopavā demontētās iekārtas. 1946. gadā rūpnīca sāka ražošanu. Sākotnēji tajā ražoja velosipēdus. 1950. gados sākta pusaudžu velosipēdu Orlënok un Lastočka ražošana.

1951. gadā Maskavas motorūpnīcā notika pārprofilācija, un uz Minskas rūpnīcu tika pārcelta motociklu «Moskva» M1A (DKW RT 125 kopija) ražošana. Vēlāk sākta pašu modeļu izstrāde.

Padomju laikā Minsk motocikli bija populārī PSRS, kā arī tos eksportēja uz 45 valstīm. Izlaisti vairāk nekā 6,5 miljonu eksemplāru.

Pēc privatizācijas uzņēmums nonāca gandrīz līdz bankrotam. 2005. gada 25. novembrī rūpnīcas strādnieki bloķēja vienu no lielākajām Minskas ielām, protestējot pret zemajām algām un sliktajiem darba apstākļiem. 2005. gada 16. decembrī 90 % uzņēmuma kapitāldaļu tika nodoti valstij, lai saglabātu rūpnīcu.[1]

2007. gadā rūpnīca kļuva par privātu uzņēmumu. Ieviests jauns logotips M1NSK, kurā atainota pirmā motocikla marka.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]