Oleksandrs Nehoda

Vikipēdijas lapa
Oleksandrs Nehoda
Олександр Олексійович Негода
Personīgā informācija
Dzimis 1949. gada 28. februārī
Bila Cerkva, Ukrainas PSR, Karogs: Padomju Savienība PSRS (tagad Karogs: Ukraina Ukraina)
Miris 2016. gada 20. augustā (67 gadi)
Karogs: Ukraina Ukraina
Pilsonība Karogs: Ukraina Ukraina
Inženiera darbība
Nozare raķešbūve, kosmonautika
Darba vietas Konstruktoru birojs Južnoe
Izglītība Dņepropetrovskas Fizikas tehniskā universitāte

Oleksandrs Nehoda (ukraiņu: Олександр Олексійович Негода), pēc transkripcijas no krievu valodas Aleksandrs Ņegoda (dzimis 1949. gada 28. februārī, miris 2016. gada 20. augustā) bija Ukrainas inženieris, tehnisko zinātņu doktors. Bijis Ukrainas Nacionālās kosmosa aģentūras ģenerāldirektors.

Oleksandrs Nehoda dzimis 1949. gada 28. februārī Bila Cerkva Kijevas apgabalā. Tēvs Oleksijs Nehoda dienēja militārajā dienestā, bija karojis Otrajā pasaules karā.

1966. gadā Oleksandrs Nehoda pabeidza vidusskolu Dņepropetrovskā. 1972. gadā viņš absolvēja Dņepropetrovskas Fizikas tehnisko universitāti mehānikas inženiera specialitātē. Pēc tam Nehoda sāka strādāt Konstruktoru birojā Južnoe par inženieri. Konstruktoru birojs izstrādāja kaujas ballistiskās raķetes un kosmiskās nesējraķetes. Vēlāk viņš kļuva par vecāko inženieri, galvenā konstruktora vietnieku, kompleksa priekšnieku. 1985. gadā Oleksandrs Nehoda kļuva par galveno konstruktoru.[1]

1995. gada februārī Oleksandrs Nehoda kļuva par Ukrainas Nacionālās kosmosa aģentūras ģenerāldirektoru. 2005. gada jūlijā viņu šajā amatā nomainīja Jurijs Aleksejevs.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]