Pēteris Vilkaste

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Pēteris Vilkaste
Dzimis Pēteris Vilkaste
1957. gada 21. jūnijā (63 gadi)
Valsts karogs: Latvijas PSR Baltinavas novadā, Latvijas PSR
Nodarbošanās aktieris

Pēteris Vilkaste (dzimis 1957. gada 21. jūnijā Latvijā) ir latviešu aktieris un kultūras darbinieks, Latvijas Profesionālo aktieru apvienības un Rīgas Latviešu biedrības biedrs.

Pēc skolas beigšanas 1975.gadā Pēteris Vilkaste dodas uz Rīgu ar sapni kļūt par aktieri, tiek uzņemts Tautas kinoaktieru studijā, kā arī pabeidz Rīgas 3. Tehnisko skolu. Vienu nepilnu gadu nostrādājis kinoteātrī „Jūrmala”, paralēli darbojoties kinoaktieru studijā, jau 1977. gadā kā perspektīvs tās audzēknis konkursa kārtībā tiek pieņemts darbā par aktieri Valsts Leļļu teātrī.

1985.gadā vņš saņēma Pirmo prēmiju par aktiera labāko debiju Latvijas Radio teātrī (Alēna Furnjē romāna "Lielais Molns" fragmentu lasījums, ieraksta režisore Dace Strelēvica,1985.g.)

Kopš 2008.gada P.Vilkaste nodarbojas ar pedagoģisko praksi, ir docētājs Starptautiskajā praktiskās psiholoģijas augstskolā, mācot studentiem retoriku un publisko runu, arī biznesa ētiku. 2010. gadā viņš kļūst par privātas jauniešu teātra studijas pedagogu un vadītāju.

Lomas teātrī (izlase)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Filmogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Gads Filma Loma
1989 Endhauzas noslēpums Džims Lazaruss

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]