Raimonds Vainšteins

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Raimonds Vainšteins
Raymond Weinstein
Personīgā informācija
Dzimis 1941. gada 25. aprīlī (80 gadi)
Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Ņujorka, Amerikas Savienotās Valstis
Pilsonība Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Nodarbošanās šahists


Raimonds Vainšteins (angļu: Raymond Weinstein; dzimis 1941. gada 25. aprīlī Ņujorkā) ir ASV starptautiskais meistars šahā (1962).

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1958. gadā uzvarējis ASV jauniešu šaha čempionātā. 1961. gadā bijis trešais ASV šaha čempionātā (aiz Roberta Fišera un Viljama Lombardi) un ieguvis tiesības piedalīties Pasaules šaha čempiona izcīņas cikla starpzonu turnīrā, kuras gan nav izmantojis.

Sekmīgi pārstāvējis ASV komandu lielākajos komandu šaha turnīros:

  • Pasaules šaha olimpiādēs piedalījies 1960. gadā un komandu vērtējumā izcīnījis sudraba medaļu;[1]
  • Pasaules studentu šaha čempionātā piedalījies 4 reizes (1960-1961, 1963-1964). Komandu vērtējumā izcīnījis zelta (1960) un sudraba (1961) medaļas, bet individuālajā vērtējumā 2 zelta (1960, 1961) medaļas.[2]

Par panākumiem turnīros FIDE 1962. gadā Vainšteinam piešķīrusi starptautiskā meistara (IM) nosaukumu.

Ticis uzskatīts par talantīgu ASV jaunās paaudzes šahistu, tomēr 1964. gada ASV šaha čempionāts, kurā Vainšteins ieņēma 7. vietu, kļuva par pēdējo viņa īsajā šahista karjerā. Beidzis Bruklinas koledžu ar psiholoģijas bakalaura grādu, Vainšteins devās ceļojumā uz Eiropu. Šajā laikā viņam sāka attīsties garīgas novirzes, kuras vēlāk tika raksturotas kā šizofrēnija. Amsterdamā Vainšteins ticis arestēts par kāda universitātes profesora piekaušanu un deportēts uz ASV. Atrodoties psihiatriskajā slimnīcā, Vainšteins strīda laikā nogalināja savu vecāko istabas biedru. Pēc tiesas lēmuma ticis ieslodzīts slēgta tipa psihiatriskajā iestādē, kur pavada savu atlikušo mūžu.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]