Starptautiskā vieglatlētikas federācija

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Starptautiskā vieglatlētikas federāciju asociācija
Starptautiskā vieglatlētikas federāciju asociācija
Izveide 1912
Tips Sporta organizācija
Galvenā mītne Monako
Dalība 212 valstis
Prezidents Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Sebastjans Ko
Tīmekļa vietne www.iaaf.org

Starptautiskā vieglatlētikas federāciju asociācija (angļu: International Association of Athletics FederationsIAAF) ir starptautiska sporta pārvaldes organizācija, kura regulē vieglatlētikas sporta notikumus. Tā ir dibināta 1912. gadā tās pirmajā kongresā Stokholmā. Tās dibinātāji bija 17 nacionālās vieglatlētikas federācijas un sākotnējais nosaukums bija Starptautiskā Amatieru vieglatlētikas federācija (angļu: International Amateur Athletics Federation). Kopš 22. Olimpiskajām spēlēm 1993. gadā tās galvenā mītne atrodas Monako.

Kopš 1982. gada IAAF ir izdevis vairākus labojumus savos noteikumos, atļaujot sportistiem par dalību sacensībās saņemt materiālu atlīdzību. Tomēr IAAF saglabāja vārdu "amatieris" savā nosaukumā līdz pat tās 2001. gada kongresam, kurā nosaukums tika nomainīts uz šībrīža formu.

Iepriekšējais IAAF prezidents bija Lamins Diaks no Senegālas. Viņš kļuva par prezidenta vietas izpildītāju īsi pēc iepriekšējā prezidenta Primo Nebiolo nāves 1999. gadā un 2001. gada kongresā tika ievēlēts par IAAF prezidentu. Savā postenī viņš nostrādāja 16 gadus. 2015. gada 19. augustā Lamina Diaka vietā ievēlēja britu Sebastjanu Ko. Sebastjans Ko balsošanā pārspēja otru kandidātu uz IAAF prezidenta vietu Sergeju Bubku.[1]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]