Svītrainie seski

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Svītrainie seski
Ictonyx
Klasifikācija
Valsts Dzīvnieki (Animalia)
Tips Hordaiņi (Chordata)
Klase Zīdītāji (Mammalia)
Kārta Plēsēji (Carnivora)
Apakškārta Suņveidīgie (Caniformia)
Virsdzimta Caunveidīgie (Musteloidea)
Dzimta Caunu dzimta (Mustelidae)
Apakšdzimta Caunu apakšdzimta (Mustelinae)
Ģints Svītrainie seski (Ictonyx)
Svītrainie seski Vikikrātuvē

Svītrainie seski (Ictonyx) ir viena nocaunu dzimtas (Mustelidae) ģintīm, kurā ir 2 sugas. Svītraino sesku ģints pieder caunu apakšdzimtai (Mustelinae)

Svītrainie seski dzīvo tikai Āfrikā: Sahāras svītrainais sesks (Ictonyx libycus) Ziemeļāfrikā, bet svītrainais sesks (Ictonyx striatus) plašā teritorijā uz dienvidiem no Sahāras tuksneša.

Izskats un īpašības[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Abas svītraino sesku sugas ārēji ir diezgan atšķirīgas, tā kā to kažoki ir dažādi. Svītrainais sesks izskatā ir līdzīgāks Āfrikas svītrainajai zebiekstei nekā savam tuvākajam radiniekam Sahāras svītrainajam seskam. Ja kopumā svītrainais sesks ir melns ar baltām svītrām, tad Sahāras svītrainais sesks ir balts ar melnām svītrām. Abu sugu kažoku matojums ir salīdzinoši ar citiem caunu dzimtas dzīvniekiem garš, pūkains un viegli plušķains. Protams ķermeņa uzbūve abām sugām ir līdzīga, un tā ir līdzīga ar lielāko daļu caunu dzimtas dzīvnieku: slaidi, spēcīgi ķermeņi ar īsām kājām. Svītrainais sesks ir lielāks un smagāks par Sahāras svītraino sesku.

Svītraino sesku medību ieradumi ir līdzīgi, abas sugas medī putnus, nelielus grauzējus, ķirzakas, kukaiņus un dažādus bezmugurkaulniekus, izēd no ligzdām olas.[1][2]

Klasifikācija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]