Pāriet uz saturu

Tarāns (filma)

Vikipēdijas lapa
Tarāns
Režisors Gunārs Cilinskis
Scenārija autors Gunārs Cilinskis
Galvenajās
lomās
Rūdolfs Allaberts
Antra Liedskalniņa
Mūzika Ivars Vīgners
Operators Gvido Skulte
Montāža Zigrīda Geistarte
Izdošana 1982
Ilgums 69 minūtes
Valsts LPSR
Valoda latviešu
IMDb profils

Tarāns ir režisora Gunāra Cilinska 1982. gadā Rīgas Kinostudijā uzņemtā latviešu padomju mākslas filma. Sižeta pamatā ir Vītauta Petkēviča stāsts "Tanku kauja - 1979".

Galvenais varonis Pēteris, bijušais tankists, kara invalīds, kopā ar sievu, dēlu un dēla draudzeni atgriežas savā mašīnā no kara veterānu salidojuma. Brauciena laikā viņi sastopas ar sabiedrības vienaldzību un cinismu. Restorānā viesmīlis viņos saskata tādus, kas par pusdienām daudz netērēs, tādēļ viņus apkalpot nesteidzas. Pēdējais piliens Pētera pacietības kausā ir, kad viņu nogāž no kājām, pēc tam kad tas ar savu "Zaporožecu" benzīntankā ir iebuktējis priekšā stāvošo "Volgu".

Epizodēs: Uldis Dumpis, Baiba Indriksone, Oļģerts Dunkers, Regīna Razuma, Tālivaldis Āboliņš, Ārijs Geikins, Viktors Zvaigzne.

Interesanti fakti

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
  • Pirmā kinoloma Gunāra Cilinska dēlam Aigaram Cilinskim.
  • Kara skati fimēti kinostudijas "Mosfiļm" kara tehnikas bāzē Alabino, Krievijā.
  • Epizodei ar taranēšanu vajadzēja izmantot Rīgas Kinostudijas administrācijas "Volgu". Pirmajā triecienā, kad "Zaporožecs" trāpīja "Volgai" pa pakaļējo stūri, tai izbira uguņu stikliņi, bet "Zaporožecam" priekša bija tā sadauzīta, ka nevarēja stūri pagriezt. Nācās "Zaporožecu" gāzt uz sāniem un locīt dzelžus, lai varētu uzfilmēt nākamos skatus.

Ārējās saites

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

"Tarāns" YouTube