Ukrainas prezidents (ukraiņu: Президент України) ir Ukrainas valsts vadītājs, augstākais Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks un viena no galvenajām valsts izpildvaras amatpersonām. Prezidenta amats tika izveidots pēc Ukrainas neatkarības pasludināšanas 1991. gada 24. augustā, un tā pirmās vēlēšanas notika 1991. gada decembrī. Ukrainas prezidents tiek ievēlēts tiešās, vispārējās vēlēšanās uz piecu gadu termiņu, un amatpersonai ir tiesības kandidēt atkārtoti uz vienu papildtermiņu.
Ukrainas prezidenta konstitucionālās pilnvaras ietver likumu parakstīšanu un veto tiesības, valdības locekļu iecelšanu un atbrīvošanu, ārpolitikas vadību, kā arī tiesības ierosināt likumdošanas iniciatīvas. Lai gan Ukraina ir pusprezidentāla republika, prezidenta reālā ietekme ir mainījusies dažādu konstitucionālo reformu un politisko krīžu ietekmē. Prezidenta amats ir bijis centrālais elements daudzos nozīmīgos valsts politiskajos un sabiedriskajos procesos, tostarp Oranžajā revolūcijā 2004. gadā, Eiromaidana notikumos 2013.–2014. gadā un Krievijas militārās agresijas laikā, sākot no 2014. gada un īpaši kopš 2022. gada.
Prezidenta institūcija atspoguļo Ukrainas centienus nostiprināt demokrātisku pārvaldes formu, vienlaikus saskaroties ar sarežģītu ģeopolitisko vidi un iekšpolitiskām reformām.
Kopš 1991. gada 24. augustā notikušās Ukrainas neatkarības pasludināšanas valsts prezidenta amatu ir ieņēmušas vairākas politiski un ideoloģiski atšķirīgas personas. Prezidents tiek ievēlēts tiešās vēlēšanās uz pieciem gadiem, un kandidāts drīkst kandidēt atkārtoti tikai vienu reizi pēc kārtas. Līdz 2025. gadam Ukrainai ir bijuši seši prezidenti, no kuriem viens tika atstādināts no amata pēc tautas protestiem.
↑Oleksandrs Turčinovs bija Augstākās Radas priekšsēdētājs un izpildīja prezidenta pienākumus pēc Viktora Janukoviča atstādināšanas 2014. gada februārī līdz ārkārtas vēlēšanām 2014. gada maijā.