Veidnes diskusija:Bijušās valsts infokaste

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Kādēļ gan nevarētu šo veidi sagatavot latviski (lauku nosaukumus)? Vēlāk, līdz ar vairak rakstu rašanos, to būs darbietilpīgāk pārveidot. Labāk drusciņ papūlēties un tagad uzreiz to izdarīt! Dainis 11:46, 11 decembrī, 2006 (UTC)

Jā, man bija ienākusi tāda doma prātā. Konkrēti šo veidni varu uzņemties uzraudzīt pilnībā. Varbūt šīs nedēļas laikā to pilnībā latviskošu. Pagaidām skatos, kas un kā darbojas vai nedarbojas. --Yunuş 11:57, 11 decembrī, 2006 (UTC)

Es pašlaik pie šīs Veidnes strādāju... Lūdzu netraucēt! --Treisijs 11:05, 27 decembrī, 2007 (UTC)

Laikam man izdevās sakārtot (pārtulkot) "galvaspilsētas". Tagad atliek vien visu pārējo pārtulkot latviski. --Treisijs 11:20, 27 decembrī, 2007 (UTC)

Treisij, jauki, ka esi ķēries pie sakārtošanas. Būtu pavisam jauki, ja Tu varētu darīt tās izmaiņas tā, lai tas netraucē esošajām lapām. Tagad visās lapās, kur ir veidne, tā tiek attēlota ar daļēji angliskajiem tekstiem un dažām kļūdām. Piemēram, paskaties Krievijas impērija, kur nosaukuma vietā rāda 'Kļūda: nav dots nosaukums'. Veiksmi darbā! --Juris Yunuş Tiltiņš 15:18, 27 decembrī, 2007 (UTC)
Es pie tā pašlaik strādāju, domāju, ka šovakar (varbūt pat rīt) es to visu būšu sakārtojis. --Treisijs 15:46, 27 decembrī, 2007 (UTC)

Kas tas par zvēru?[labot pirmkodu]

Šajā veidnē ir angļu vārds "Legislature", krievu valodā tas ir "Законодательная власть", bet kā šis vārds ir latviešu valodā? --Dark Eagle (diskusija · devums) 18:06, 24 septembrī, 2009 (UTC)

Burtiski tulkojot būtu jāraksta Likumdevēja vara, bet veidnē šo varu varētu saukt Likumdevējs.--Juristiltins runāt  devums 18:23, 24 septembrī, 2009 (UTC)

Galvaspilsēta-in-exile - ko tad tas nozīmē? --Dark Eagle 21:08, 19 janvārī, 2010 (UTC)

Ja reāli galvaspilsēta valstij ir ārpus teritorijas, tad tas ir in-exile jeb latviski - trimdā. Teiksim Tibetai galvaspilsēta skaitās Lhasa, bet reālā Tibetas valdība atrodas Indijā. --Krishjaanis 21:10, 19 janvārī, 2010 (UTC)
Tad nebūtu precīzāk "valdības mītne" vai "rezidence"? Jo galvaspilsētu tomēr tradicionāli saprot kā teritoriālās vienības lielāko apdzīvoto vietu un administratīvo centru, neatkarīgi no tā, vai valdība tur darbojas vai ir izbraukuma sesijā vai trimdā (tipa, Polijas galvaspilsēta bija un ir Varšava neatkarīgi no tā, ka kādu laiku t.s. "trimdas valdība" rezidēja Londonā - tāpēc tak nerakstīs, ka Londona ir bijusi Polijas galvaspilsēta; jebšu - Ričards Lauvassirds Londonā parādījies pāris reizes mūžā, visu laiku uzturoties kontinentā - vai tad rakstīs, ka Anglijas karalistes galvaspilsēta-in-exile bijis kāds tur miests Normandijā?). Pie tam - tas mazliet par citu tēmu, - vēstures gaitā zinām virkni valstisku veidojumu, kam galvaspilsētas kā tādas nemaz nebija. Piemēram, franku lielvalstī, arī vairākās Ķīnas impērijās nebija galvaspilsētas kā tādas, bet bija tikai monarha rezidences dažādās valsts vietās, kuras katra kļuva par "galvaspilsē†u" brīdī, kad tur ieradās monarhs ar savu padomi. --anonīms 05:43, 20 janvārī, 2010 (UTC)

Liekas kategorijas[labot pirmkodu]

Vajag izņemt no veidnes kategoriju ģenerēšanu pēc dibināšanas\likvidācijas gadiem. Romas karalistei būs en:Category:States and territories established in 753 BC un citām valstīm-valstiņām-kņazistēm tonna visādu tādu kategoriju. Mums jau ir - Kurzemes un Zemgales hercogiste, kaut kur bija vel smukāks piemērs. --Varg 20:50, 27 novembrī, 2009 (UTC)

Kontinents[labot pirmkodu]

Sanāk, ka ierakstos Eirāzija, uzreiz ģnenerējas kategorijas bij. v. Eiropā un bij. v. Āzijā, kaut gan valsts taču var nebūt bijusi Āzijas daļā. --Zemgalietis 15:52, 26 decembrī, 2010 (UTC)

A tur ir jāpārskata visa sadaļa kontinents: veidnes sākumā, kur ir teksts "|#default = {{#switch:{{{kontinents}}}". Un "nejēdzīgas" kategorijas tur ir gandrīz visiem reģioniem. Nedaru pats, lai kaut ko nenojauktu.--FRK (runas/darbi) 16:03, 26 decembrī, 2010 (UTC)
Nus, tikai vienreiz pamēģināju pielietot šo infokasti un secināju, ka baismi sarežģīti uzkonstruēta...ģenerē visvisādas nevajadzīgas kategorijas un pa daļai ir iztulkota, pa daļai pastāv angliski... Derētu nedaudz sakārtot :< --Zemgalietis 16:07, 26 decembrī, 2010 (UTC)

Pārvaldes centrs[labot pirmkodu]

Nevar vienkārši — galvaspilsēta? --Zemgalietis 15:58, 26 decembrī, 2010 (UTC)

Es arī gribu pievienoties šim jautājumam - kāpēc šādi? --Kikos (diskusija) 06:07, 27 jūnijā, 2012 (UTC)

Kategoriju izvākšana[labot pirmkodu]

Lai nesanāk lieks darbs, tad vispirms pajautāšu. Tā kā šī veidne ģenerē visādas nevajadzīgas (latviešu Vikipēdijas lielumam) kategorijas, kas dažkārt ir arī nedaudz nekorektas (piemēram, skatīt [[#Kontinents|sadaļu "Kontinents"), tad piedāvāju atteikties no vismaz lielākās daļas kategoriju. Vienīgais, ko es pats personīgi uzskatu par atstājamu, ir kategorizācija pa kontinentiem (nu labi, jāatrisina tas Eirāzijas jautājums), tas ir vienīgais, kas iztulkots līdz galam. --FRK (runas/darbi) 19:38, 14 martā, 2012 (UTC)

Pēcteces[labot pirmkodu]

Ieliku šo infokastei Svētās Romas impērijas rakstam un atklājās problēma - var norādīt tikai 12 pēctečvalstis (no s1 līdz s12), bet šitai te sanāk vairāk. Angļu vikipēdijas infokastei šo problēmu nav. --neonz (diskusija) 00:09, 2 maijā, 2014 (EEST)