Dalībnieka diskusija:Neonz

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Domēni[labot pirmkodu]

OK, darīšu kā norādīji. Es paņēmu templeitu no valsts, kas jau bija uztaisīta un, daudz nedomādams, mainīju informāciju. Tev, protams taisnība, kur redzēšu, izmainīšu. Jaunas valstis vairs netaisīšu, jo visas ir ievadītas, bet, ja kaut kur redzēšu, pamainīšu. Speciāli iet pāri negribas, pārāk vienmuļi.--Feens 20:52, 31 jan. 2005 (UTC)

fon/no[labot pirmkodu]

Sveiki. Man būtu jautājums. Kā Tu nosaki kad izmantot uzvārdā vācisko "fon" un kad latvisko "no"?

Piemēram Fromholds no Fifhūzenas (Fromhold von Fünfhausen) , bet Alberts fon Bukshēvdens, jo vāciski tie abi ir von.

Vai tas ir saistīts ar dižciltību/nedižciltību, vai varbūt Tu raksti tā kā www.historia.lv ir pierakstīts, vai varbūt tā ir tradicionāli pieņemts latviešu vēstures pētniecība? Jautāju, lai pats, ja kaut ko darīšu, nekļūdītos.

--Feens 20:24, 11 martā, 2005 (UTC)

Ņemu no historia.lv, kā ir tur, un tad cenšos likt redirektus. Pēc idejas "fon" vāciešiem norāda dižciltību, "no" ir tiešs tulkojums. Nu faktiski historia.lv ir tā, kā konkrēto tautieti ir pieņemts rakstīt. Bet nu redirekti jau palīdz vienmēr :)

--neonz 20:30, 11 martā, 2005 (UTC)

Par balsojumu[labot pirmkodu]

Ko tu domā par jautājumu? - [1] (apakšā)--Feens 17:04, 27 jūnijā, 2005 (UTC)

Par silīciju, silikonu[labot pirmkodu]

Rakstā par Drēzdeni nepiekrītu, ka Silicon Valley tulko kā Silikona ieleja.

a) taisnība, ka angliski ir Silicon Valley.

b) taisnība, ka latviešu valodā vietvārdus netulko. (mēs Monblānu nesaucam par Baltokalnu)

c) taisnība, ka Silikona ieleja ir iegājusies sarunvalodā. (domāju, ar rietumu latviešu un paviršu žurnālistu gādību).

Bet:

a) Silicon Valley nav ieleja ģeogrāfiskā nozīmē, bet IT rūpniecības apvidus.

b) Silicon Valley ir šī rajona iesauka, kuru latviešu valodā parasti tulko (piemēram, Big Apple - Lielais Ābols - Ņujorka).

c) Netulkojot, rodas nevajadzīgas asociācijas ar silikonu - silīciju saturošu plastmasu, ko visbiežāk izmanto kā krūšu palielināšanas implantu.

d) Tātad angliski

silicon - silīcijs (metāls, kuru plaši izmanto mikroshēmu ražošanā).

silicone - silikons(plastmasa, kuru izmanto krūšu implantiem). Nav nekāda saistība ar augstajām tehnoloģijām parastajā nozīmē.

P.S. Es neesmu viens, kas tā uzskata, skat. piem. http://www.lza.lv/ZV/zv041700.htm P.S.S. Ja nepiekrīti manai argumentācijai, varētu likt uz balsošanu.

--Feens 19:08, 27 jūnijā, 2005 (UTC)

Piekrītu. --Jūzeris | m? 19:21, 27 jūnijā, 2005 (UTC)
Es arī piekrītu. Un atzīmēju, ka tu netaisnīgi daudz zini. :) --Tail 06:47, 28 jūnijā, 2005 (UTC)
Domāju, ka tas ir tikai patīkami un noderīgi, ka viņš tik daudz zina. :) --Jūzeris | m? 07:23, 28 jūnijā, 2005 (UTC)
Protams! Tas priecē. Bet netaisnīgi gan... :) --Tail 07:30, 28 jūnijā, 2005 (UTC)


silicon - silīcijs (metaloīds, kuru plaši izmanto mikroshēmu ražošanā) - Sīkums, bet derētu atcerēties, ka silīcijs nekādā gadījumā nav metāls.--Lielais Rolands 11:53, 14 jūlijā, 2006 (UTC)

Tev, protams, taisnība, bet dažas metāla īpašības tam ir :) Nejauši uzrakstīju sadzīviski, jo tas izskatās pēc metāla :) --Feens 12:03, 14 jūlijā, 2006 (UTC)

Pirmā lapa[labot pirmkodu]

Atvainojos, ka rakstu šeit, nevis Talk:Sākumlapa, bet nu šķiet, ka visiem administratoriem ir pie kājas, kas ir rakstīts tur, tāpēc ierakstīšu šeit. Lieta tāda, ka kāds ir aizstājis {{NUMBEROFARTICLES}} šablonu ar skaitli 1800, tāpēc pirmajā lapā rādās nekorekts kopējo rakstu skaits (mazāks, nekā ir patiesībā). Manuprāt, to vajadzētu izlabot! --neonz 21:55, 22 augustā, 2005 (UTC)

Tik traki, ka pie kājas, jau nav. :) Patiesībā ar šo problēmu cenšamies tikt galā jau kādu laiku - arī iepriekšējā manas sarunu lapas nodaļa ([2]) veltīta tieši šim jautājumam. Nelaime tāda, ka {{NUMBEROFARTICLES}} šablons skaitļus rāda latviski nepareizi, t.i., piemēram, "1,851", nevis "1851". Varētu jau atstāt, jo saprast jēgu var, taču gribas, lai viss tomēr būtu pareizi. Jūzeris teicās pamēģināt tikt ar to galā, tā kā gan jau kaut kad - ja vien tu pats nevari līdzēt! :) --Tail 22:06, 22 augustā, 2005 (UTC)
Nu par to, vai varu līdzēt, vai nē, nemācēšu teikt, jo īsti līdz galam nezinu, kā tas {{NUMBEROFARTICLES}} šablons darbojas. Droši vien, to ģenerē pats MediaWiki PHP kods un tad ir jautājums, vai kaut kur šamam var mainīt tūkstošu atdalītājsimbolu. Ja var, tad ir jāatrod, kur, ja nevar, tad būs jāraksta kāds ielāps MediaWiki dzinējam (ar PHP man problēmu nebūtu, bet ar brīvo laiku gan :( ) --neonz 22:14, 22 augustā, 2005 (UTC)

Par attēlu Kristaps Kaupe[labot pirmkodu]

ai drīkst to izmantot?--Feens 18:52, 16 martā, 2006 (UTC)


Par historia.lv[labot pirmkodu]

Lai nerastos pārpratumi, vēlējos vēlreiz pajautāt, vai drīkst pārpublicēt Vikipēdijā Uģa Šulca rakstus portālā historia.lv ? --Lielais Rolands 20:53, 5 janvārī, 2007 (UTC)

Vai tad tieši tā nav rakstīts manā lietotājā lapā? Lielāko daļu gan, sķiet, esmu jau pārpublicējis (liekot apakšā atsauci, ieliekot wiki lietas, un savādāk nedaudz pielabojot), bet, ja atrod kaut ko, kas te nav ielikts, tad droši. Un galu gala, pilnai pārliecībai vari arī viņam e-pastu aizsūtīt (historia.lv ir atrodams). --neonz 17:26, 11 janvārī, 2007 (UTC)

NS black metal[labot pirmkodu]

Varbūt var uzrakstīt arī kaut ko par šo stilu? --Kurlandlegionar 21:30, 25 martā, 2009 (UTC)
Var var, par daudz ko jau var uzrakstīt. :) --neonz 21:32, 25 martā, 2009 (UTC)
Vienkārši gribētos arī ko par šo latviski palasīt:) Bet nu man ar tām zināšanām mūzikas jomā gana švaki. Varbūt var uzmest aci rakstiem par RAC, Landser? Būtu ļoti pateicīgs par kļūdu labojumiem vai papildinājumiem. --Kurlandlegionar 21:35, 25 martā, 2009 (UTC)

Hi! I have an interesting biography in Latvian of a Latvian officer (Captain) before WW II. Coluld you please help me to find someone here who could write an article about him for Wikipedia? Thank you. Amherst99 18:08, 24 augustā, 2009 (UTC)

Rakstu uzlabošana[labot pirmkodu]

Ņemot vērā dzīvības trūkumu iepriekšējā uzlabošanas akcijā ķeros spama :) Tātad, ņemot vērā agrāk izrādīto interesi iesaistoties raksta Kamerūna uzlabošanā, informēju, ka no 1. februāra tiks uzlabots raksts Haiti un aicinu tevi iesaistīties ~~Xil (saruna) 18:46, 30 janvārī, 2010 (UTC)

Nākamais raksts ir 1896. gada vasaras olimpiskās spēles. Ņemot vērā panīkumu pēdējo pāris rakstu uzlabošanā, ja neviens neiesaistīsies (un es vēlos uzsvērt, ka par iesaistīšanos tiek uzskatīta pieteikšanās rakstīt konkrētu sadaļu) es beigšu organizēt šo pasākumu, jo neredzu no tā jēgu. Šķiet, ka informāciju par to, ka raksts tiek mainīts viegli palaist garām, tāpēc ja gadījumā (pieņemot, ka tauta tomēr atkal ieintresēsies) ir intrese turpmāk saņemt šādu ziņu, lūdzu, piesakies manā diskusijā ~~Xil (saruna) 22:13, 18 februārī, 2010 (UTC)

Arilazodiketoni[labot pirmkodu]

Sveiks! Mēs vēlētos kaut kādu komentāru par Jūsu pirms 6 gadiem izveidoto rakstu. --GreenZeb (diskusija) — 2013. gada 28. februārī, plkst. 00.18 (EET)

Pie viena par aminoindandioniem arī — kāds avots bijis sākotnējais? --ScAvenger (diskusija) 22:20, 6 martā, 2013 (EET)

Droši vien tad vajag ierakstīt pie atsaucēm (man pašam tās enciklopēdijas nav). Starp citu, tur tiešām bija arilazodiketoni, nevis arildiazoketoni? Diezgan dīvaini, ka LME ieliktas tādas vielas, par kurām klusē pat diezgan advancētas organiskās ķīmijas grāmatas. --ScAvenger (diskusija) 09:54, 11 martā, 2013 (EET)

Vikidati[labot pirmkodu]

Wikidata Sveicināts, Vikipēdijas redaktor! Viss attīstās un nestāv uz vietas, arī Vikipēdija. Vikipēdijā tagad darbojas Vikidatu sistēma. Tas nozīmē, ka mēs starpviki saites uz citām Vikipēdijām rakstos vairs neliekam, bet starpviki saišu likšana notiek tīmekļa vietnē wikidata.org. Tur var atrast arī palīdzību latviešu valodā par jauno starpviki saišu likšanas kārtību. Veiksmi Vikipēdijas papildināšanā!

--FRK (diskusija/devums) 16:43, 20 aprīlī, 2013 (EEST)

Krusts[labot pirmkodu]

Jura krusts tomēr nav tas pats, kas Jura ordenis — un? Tu pastījies, ka arī citās wiki ir ordenis. Turklāt atsauces var dabūt. Kāpēc vandalizē? --Zemgalietis (diskusija) 09:37, 27 aprīlī, 2013 (EEST)

Jura krusts un Jura ordenis ir divi dažādi apbalvojumi. Neko nevandalizēju, pats nepareizi tās kategorijas pieliku, pats arī noņēmu. neonz (diskusija) 13:30, 27 aprīlī, 2013 (EEST)
Jura krusts tika izveidots 1807. gadā kā Svētā Jura ordeņa, ar kuru apbalvoja virsniekus, goda zīme. Tā oficiālais nosaukums līdz 1913. gadam bija Militārā ordeņa godazīme. No 1913. gada tika saukts par Jura krustu.. --Zemgalietis (diskusija) 14:20, 27 aprīlī, 2013 (EEST)
Tieši tā, Jura ordeņa godazīme, nevis Jura ordenis. Šis ir zemākas raudzes apbalvojums. Jura ordeni izveidoja jau Katrīnas II laikos. Skat. arī angliskajā Vikipēdijā ir divas atsevišķas kategorijas. neonz (diskusija) 14:22, 27 aprīlī, 2013 (EEST)
Order of St. George un Cross of St. George --neonz (diskusija) 14:24, 27 aprīlī, 2013 (EEST)

DEFAULTSORT[labot pirmkodu]

Sveiks! Lūgums biogrāfiju rakstos pie DEFAULTSORT izmantot kolu, nevis vertikālo svītru (skatīt šo izmaiņu). --FRK (diskusija/devums) 05:45, 3 maijā, 2014 (EEST)

GNU/Linux un Linux[labot pirmkodu]

Savulaik Jūs iekomentējāt, ka operētājsistēma ar Linux kodolu sauc par GNU/Linux nevis vienkārši Linux. Savukārt darboņi Vikidatos bija izņēmuši starpviki saites uz angļu rakstu par operētājsistēmu, jo angļiem šis raksts saucās Linux (bez GNU), bet mums GNU/Linux. Aizsāku diskusiju, bet pagaidām neviens neiesaistās. Tā kā tu jau vienreiz esi izkomentējis, tad varbūt vari aizsāktajā diskusijā atbildēt, vai GNU/Linux un en:Linux ir viens un tas pats vai nav? Ir arī Vikidatos par to diskutēts, bet es īsti lāga nesapratu (skatīt d:Wikidata talk:Interwiki conflicts#Sibling conflicts). --Treisijs (diskusija) 19:41, 4 maijā, 2014 (EEST)

Jāpārdēvē nevis jākopē[labot pirmkodu]

Ja rakstam ir nepareizs nosaukums, vai kādu citu iemeslu dēļ to vajag mainīt, tad to vajag pārdēvēt nevis pārkopēt. --Treisijs (diskusija) 23:28, 7 oktobrī, 2014 (EEST)

Lapu pārvietošana[labot pirmkodu]

Lapas pareizi ir pārvietot, izmantojot pārvietošanas funkciju, citādi nesaglabājas ērti pieejama lapas hronoloģija. Tas par Beisika lapu. --Papuass (diskusija) 23:28, 7 oktobrī, 2014 (EEST)

Runājot par beisiku. Kāpēc nepatika BASIC? Tajā pašā adresē, kuru esi norādījis par pamatojumu pārdēvēšanai, figurē abi nosaukumi. --Treisijs (diskusija) 23:40, 7 oktobrī, 2014 (EEST)
Domāju nav pareizi šķirkli saukt angliski, ja ir atzīts vārds latviski. Turklāt "beisiks" ir tas, kā to jebkurš programmētājs sauc sarunvalodā (bez angļu akcenta :) ). --neonz (diskusija) 23:55, 7 oktobrī, 2014 (EEST)
Nemācēju pārvietot. Tagad māku. :) --neonz (diskusija) 23:56, 7 oktobrī, 2014 (EEST)

en:Do not buy Russian goods![labot pirmkodu]

Hello! Could you translate an article about boycott of Russian goods in Ukraine for the Latvian Wikipedia? Thanks for the help. --Trydence (diskusija) 03:18, 22 oktobrī, 2014 (EEST)

Global account[labot pirmkodu]

Hi Neonz! As a Steward I'm involved in the upcoming unification of all accounts organized by the Wikimedia Foundation (see m:Single User Login finalisation announcement). By looking at your account, I realized that you don't have a global account yet. In order to secure your name, I recommend you to create such account on your own by submitting your password on Special:MergeAccount and unifying your local accounts. If you have any problems with doing that or further questions, please don't hesitate to contact me on my talk page. Cheers, DerHexer (diskusija) 23:50, 16 janvārī, 2015 (EET)

Futbola klubu veidnes[labot pirmkodu]

Labdien! Kā var izveidot futbola klubu veidni turnīra tabulai rakstā 2015. gada Latvijas futbola 1. līgas sezona? Ripo (diskusija) 2015. gada 10. novembris, plkst. 13.31 (EET)[atbildēt]

{{subst:#switch:lv|es=CEE Primavera 2016 Encuesta|#default= CEE Spring 2016 Survey|hu=CEE Tavasz 2016 kérdőív|sq=Anketa e CEE Spring 2016|et=Kesk- ja Ida-Euroopa kevad (CEE Spring) 2016 küsitlus|tr=Orta ve Doğu Avrupa (CEE) Baha...

Logo CEE-t.png

Sveiks, CEE Spring 2016 dalībniek! Starptautiskie konkursa organizatori lūdz tev aizpildīt aptauju par konkursu. Tā ir ļoti īsa. Tā dos mums statistikas datus un ļaus uzlabot nākamo konkursu. Lūdzu aizpildi šo aptauju: https://wikimedia.qualtrics.com/jfe/form/SV_eLP1PKZWjSpIi45 Ar laba vēlējumiem,
-- Ата, izmantojot masu paziņojumus 2016. gada 10. septembris, plkst. 16.28 (EEST)[atbildēt]

Neonz, arī tavs viedoklis ir svarīgs nākotnes kopienas diskusijā[labot pirmkodu]

Es aicinu tevi pievienoties diskusijai par Wikimedia kustības nākotni. Jau vairākas nedēļas daudzās valodās notiek diskusija par nākamo 15 gadu prioritātēm: Kas būs tas, kas paātrinās mūsu progresu? Kas ir pats svarīgākais, ko mēs varam kopīgi paveikt nākamo 15 gadu laikā? Kas mūs vienos un iedvesmos? Šie ir tie svarīgākie jautājumi.

Arī tavs viedoklis ir svarīgs, neatkarīgi no tā, vai esi administrators vai tikai labo drukas kļūdas. Pievienojies diskusijai latviešu valodā, iesniedzot savas idejas, vei komentējot citas.

Papildu informācijai vari apskatīt šīs saites:

Ja ir neskaidrības, droši jautā. --Papuass (diskusija) 2017. gada 11. aprīlis, plkst. 11.18 (EEST)[atbildēt]

Vikipēdijas darbnīca[labot pirmkodu]

Labdien!

6. jūnijā (otrdien) Vikipēdijas projektam latviešu valodā paliek 14 gadu. Lai to atzīmētu, aicinām visus, kas iepriekš darbojušies projektā, dienas laikā (00.00—24.00) uzrakstīt kādu jaunu rakstu. Vairāk informācijas atrodams iniciatīvas lapā. Tēma ir vēlama no vajadzīgo rakstu saraksta, bet derēs arī cita. Paldies arī par Tavu iepriekšējo ieguldījumu Vikipēdijas projektā! -- Edgars2007 (diskusija) 2017. gada 5. jūnijs, plkst. 18.55 (EEST)[atbildēt]

Vikipēdijas darbnīca[labot pirmkodu]

Labdien!

6. jūnijā (trešdien) Vikipēdijas projektam latviešu valodā paliek 15 gadu. Lai to atzīmētu, aicinām visus, kas iepriekš darbojušies projektā, dienas laikā (00.00—24.00) uzrakstīt kādu jaunu rakstu. Vairāk informācijas atrodams iniciatīvas lapā. Tēma ir vēlama no vajadzīgo rakstu saraksta, bet derēs arī cita. Paldies arī par Tavu iepriekšējo ieguldījumu Vikipēdijas projektā! -- Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 2. jūnijs, plkst. 16.38 (EEST)[atbildēt]