Pāriet uz saturu

Vikipēdija:CEE Spring 2021

Vikipēdijas lapa
Par konkursu Noteikumi Loterija Statistika Rezultāti Jautājumi?
Wikimedia CEE Spring logo
Wikimedia CEE Spring logo

Centrālās un Austrumeiropas pavasaris 2021 (Wikimedia CEE Spring 2021) ir starptautisks rakstu konkurss, kura mērķis ir veicināt rakstu veidošanu par reģiona valstīm visu šo valstu valodu Vikipēdijās.

Šajā reģionā ir bijuši daudzi saspringti pavasari, kas noslēgušies ar pārpratumiem, konfliktiem un vilšanos (piemēram, Dubčeka nomaiņa 1969. gadā, lai apturētu Prāgas pavasari, konfliktu pastiprinājums Kalnu Karabahas reģionā 1988. gada pavasarī, Piedņestras konflikta saasinājums 1992. gada martā, Sarajevas aplenkuma sākums 1992. gada aprīlī un kara Donbasā sākums 2014. gada pavasarī, Armēnijas revolūcija 2018. gadā). Šis konkurss radīts, lai veicinātu reģiona valstu iedzīvotāju savstarpējo saprašanos, palielinot to zināšanas vieniem par otriem.

Konkursu jau septīto gadu organizē Wikimedia kustības Centrālās un Austrumeiropas kopienas.

Konkurss[labot pirmkodu]

Konkurss notiek no 2021. gada 21. marta līdz 31. maijam, sniedzot kompromisu starp astronomisko un meteoroloģisko pavasari. Šajā periodā konkursi notiek visu iesaistīto valodu Vikipēdijas versijās, koncentrējoties uz rakstu veidošanu un uzlabošanu par katras reģiona valsts vēstures, kultūras un personību tēmām.

Konkursa vispārīgie mērķi kopumā atbilst Wikimedia kustības mērķiem un ir saistīti ar Vikipēdijas satura uzlabošanu un sadarbības ilgtspēju:

  1. palielināt Wikimedia satura kvantitāti un kvalitāti vairākos projektos un vairākās valodās;
  2. palielināt līdzdalību un vietējo informētības līmeni ar saistošu starptautisku pasākumu;
  3. atbalstīt tālākas sadarbības iniciatīvas reģionā.

Ieteicamo tēmu saraksti[labot pirmkodu]