Vladislavs Ļistjevs

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Vladislavs Ļistjevs
Владислав Николаевич Листьев
Vladislavs Ļistjevs
Personīgā informācija
Dzimis 1956. gada 10. maijā
Valsts karogs: Padomju Savienība Maskava, PSRS
Miris 1995. gada 1. martā (38 gadi)
Valsts karogs: Krievija Maskava, Krievija
Pilsonība Karogs: Krievija Krievija
Tautība krievs

Vladislavs "Vlads" Ļistjevs (krievu: Владислав "Влад" Николаевич Листьев; 1956. gada 10. maijs1995. gada 1. marts) bija krievu žurnālists. Viņš bija pirmais Ostankinas Pirmā kanāla ģenerāldirektors.

Ļistjevs pabeidza sporta novirziena skolu un bija meistarkandidāts vieglatlētikā. 1982. gadā viņš strādāja par redaktoru PSRS propagandas raidīšanā uz ārzemēm. 1987. gadā sāka vadīt programmu "Skatiens" (krievu: Взгляд), vēlāk kopā ar kolēģiem izveidoja telekompāniju "ВИD", kura veidoja televīzijas programmas Ostankinas Pirmajam kanālam. Kopš 1991. gada Ļistjevs bija kompānijas galvenais producents, bet kopš 1993. gada viņš bija ģenerāldirektors. Ļistjevs izveidoja televīzijas raidījumus "Brīnumu lauks" (krievu: Поле чудес), "Tēma" (krievu: Тема) un "Sastrēgumstunda" (krievu: Час пик).

1995. gada 1. martā Ļistjevs tika nošauts savas mājas kāpņutelpā. Pirmā lode trāpīja plecā, bet otrā - galvā.[1] Viņš netika apzagts. Visu 2. martu Ostankinas Pirmajā kanālā rādīja vienīgi Ļistjeva fotogrāfiju uz melna fona un uzrakstu "Vladislavs Ļistjevs ir nogalināts". Savu paziņojumu par šo slepkavību teica arī toreizējais Krievijas prezidents Boriss Jeļcins. Tiek ziņots, ka lietas izmeklētājs tika aizsūtīts piespiedu atvaļinājumā pēc tam, kad pateica, ka ir tuvu vainīgā atrašanai.[2] Noilgums iestājās 2010. gadā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]