Ēriks Upenieks

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Ēriks Upenieks (dzimis 1979. gada 2. augustā Dobelē) ir latviešu ģitārists, kontrabasists, diriģents un mūzikas pedagogs.

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Upenieks dzimis 1979. gada 2. augustā Dobelē. 1999. gadā beidzis Jelgavas mūzikas koledžu kontrabasa, orķestra diriģenta un mūzikas pedagoga specialitātē. Mūziķa karjeru sācis, spēlējot Jelgavas Bigbendā, kā arī Normunda Rutuļa pavadošajā ansamblī. 2000. gadā pārcelies uz dzīvi Rīgā, un kā ģitārists spēlējis neskaitāmos projektos un grupās.

Savu solo programmu sācis rakstīt 2015. gada rudenī, bet koncertēt ar to sāka 2016. gada pavasarī. Kā mūziķis piedalījies aptuveni 20 CD albumu ierakstos. Kā studijas mūziķis piedalījies vairāk kā 300 skaņdarbu ierakstos. Kā skaņu ierakstu režisors strādājis Rodrigo Fomina studijā, Ērika Stendzinieka reklāmas studijā, kā arī savā EU Studio ierakstu studijā.

Ierakstījis 2 solo albumus — "Visuma Skaņa" un "Vakara Valsītis". Joprojām muzicē dažādos džeza un populārās mūzikas projektos, kā arī pastāvīgs Bague Duo dueta dalībnieks.

Privātā dzīve[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ēriks Upenieks 2017. gadā aprecējās ar Gintu Upenieci (Ceru) Kuldīgas baznīcā pie sabiedrībā zināmā mācītāja Mārtiņa Burke Burkevica, vedēji pārim bija mūziķi Kristaps un Ginta Krievkalni. 2017. gada aprīlī sagaidīja savu pirmdzimto meitiņu.

Solo albumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • "Visuma Skaņa " (CD 2016)
  • "Vakara Valsītis " (CD 2017)
  • "Bague duo" (CD 2017, sadarbībā ar Aivaru Hermani)