2010.—2011. gada UEFA Čempionu līgas sezona

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
2010.—2011. gada UEFA Čempionu līgas sezona
Sporta veids Futbols
Līga UEFA Čempionu līga
Ilgums 2010. gada 29. jūnijs—2011. gada 28. maijs
Komandu skaits 32 (grupu turnīrs)
76 (kvalifikācija)
Čempionu līga
Rezultatīvākais Valsts karogs: Argentīna Lionels Mesi
(12 vārti)
Fināls
Finālsērijas čempioni Valsts karogs: Spānija Barcelona
  Otrā vieta Valsts karogs: Anglija Manchester United
UEFA Čempionu līgas sezonas

2010.—2011. gada UEFA Čempionu līgas sezona bija Eiropas spēcīgākā futbola klubu turnīra 56. sezona un 19. zem UEFA Čempionu līgas nosaukuma. Sezona ilga no 2010. gada 29. jūnija ar pirmās kvalifikācijas kārtas spēlēm un noslēdzās 2011. gada 28. maijā ar finālspēli Vemblija stadionā Londonā, Anglijā.[1]

Finālā tikās Spānijas La Liga klubs Barcelona un Anglijas Premjerlīgas klubs Manchester United.[2] Finālu tiesāja ungārs Viktors Kasai.[3] Finālā uzvarēja un par 19. UEFA Čempionu līgas sezonas uzvarētājiem kļuva Barcelona futbolisti, kas uzvarēja pretiniekus ar 3—1.[4]

Kvalifikācijas kārta[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1. kvalifikācijas kārta[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pirmā komanda Rezultāts Otrā komanda 1. spēle 2. spēle
Tre Fiori Valsts karogs: Sanmarīno 1–7 Valsts karogs: Melnkalne Rudar Pljevlja 0–3 1–4
FC Santa Coloma Valsts karogs: Andora 3–7 Valsts karogs: Malta Birkirkara 0–3 3–4

2. kvalifikācijas kārta[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pirmā komanda Rezultāts Otrā komanda 1. spēle 2. spēle
Liepājas Metalurgs Valsts karogs: Latvija 0–5 Valsts karogs: Čehija Sparta Prague 0–3 0–2
Aktobe Valsts karogs: Kazahstāna 3–1 Valsts karogs: Gruzija Olimpi Rustavi 2–0 1–1
Levadia Valsts karogs: Igaunija 3–4 Valsts karogs: Ungārija Debrecen 1–1 2–3
Partizan Valsts karogs: Serbija 4–1 Valsts karogs: Armēnija Pyunik 3–1 1–0
Inter Baku Valsts karogs: Azerbaidžāna 1–1 (8–9 p) Valsts karogs: Polija Lech Poznań 0–1 1–0 (aet)
Dinamo Zagreb Valsts karogs: Horvātija 5–4 Valsts karogs: Slovēnija Koper 5–1 0–3
Litex Lovech Valsts karogs: Bulgārija 5–0 Valsts karogs: Melnkalne Rudar Pljevlja 1–0 4–0
Birkirkara Valsts karogs: Malta 1–3 Valsts karogs: Slovākija Žilina 1–0 0–3
Sheriff Tiraspol Valsts karogs: Moldova 3–2 Valsts karogs: Albānija Dinamo Tirana 3–1 0–1
Hapoel Tel Aviv Valsts karogs: Izraēla 6–0 Valsts karogs: Bosnija un Hercegovina Željezničar 5–0 1–0
Omonia Valsts karogs: Kipra 5–0 Valsts karogs: Maķedonija Renova 3–0 2–0
Red Bull Salzburg Valsts karogs: Austrija 5–1 Valsts karogs: Fēru Salas HB Tórshavn 5–0 0–1
Bohemians Valsts karogs: Īrija 1–4 Valsts karogs: Velsa The New Saints 1–0 0–4
BATE Valsts karogs: Baltkrievija 6–1 Valsts karogs: Islande FH 5–1 1–0
AIK Valsts karogs: Zviedrija 1–0 Valsts karogs: Luksemburga Jeunesse Esch 1–0 0–0
Linfield Valsts karogs: Ziemeļīrija 0–2 Valsts karogs: Norvēģija Rosenborg 0–0 0–2
Ekranas Valsts karogs: Lietuva 1–2 Valsts karogs: Somija HJK Helsinki 1–0 0–2 (aet)

3. kvalifikācijas kārta[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pirmā komanda Rezultāts Otrā komanda 1. spēle 2. spēle
Čempioni
Sparta Prague Valsts karogs: Čehija 2–0 Valsts karogs: Polija Lech Poznań 1–0 1–0
Aktobe Valsts karogs: Kazahstāna 2–3 Valsts karogs: Izraēla Hapoel Tel Aviv 1–0 1–3
Sheriff Tiraspol Valsts karogs: Moldova 2–2 (6–5 p) Valsts karogs: Horvātija Dinamo Zagreb 1–1 1–1 (aet)
Litex Lovech Valsts karogs: Bulgārija 2–4 Valsts karogs: Slovākija Žilina 1–1 1–3
Debrecen Valsts karogs: Ungārija 1–5 Valsts karogs: Šveice Basel 0–2 1–3
AIK Valsts karogs: Zviedrija 0–4 Valsts karogs: Norvēģija Rosenborg 0–1 0–3
Partizan Valsts karogs: Serbija 5–1 Valsts karogs: Somija HJK Helsinki 3–0 2–1
BATE Valsts karogs: Baltkrievija 2–3 Valsts karogs: Dānija Copenhagen 0–0 2–3
The New Saints Valsts karogs: Velsa 1–6 Valsts karogs: Beļģija Anderlecht 1–3 0–3
Omonia Valsts karogs: Kipra 2–5 Valsts karogs: Austrija Red Bull Salzburg 1–1 1–4
Ne-čempioni
Ajax Valsts karogs: Nīderlande 4–4 (a) Valsts karogs: Grieķija PAOK 1–1 3–3
Dynamo Kyiv Valsts karogs: Ukraina 6–1 Valsts karogs: Beļģija Gent 3–0 3–1
Young Boys Valsts karogs: Šveice 3–2 Valsts karogs: Turcija Fenerbahçe 2–2 1–0
Braga Valsts karogs: Portugāle 4–2 Valsts karogs: Skotija Celtic 3–0 1–2
Unirea Urziceni Valsts karogs: Rumānija 0–1 Valsts karogs: Krievija Zenit St. Petersburg 0–0 0–1

Izslēgšanas spēles[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pirmā komanda Rezultāts Otrā komanda 1. spēle 2. spēle
Čempioni
Red Bull Salzburg Valsts karogs: Austrija 3–4 Valsts karogs: Izraēla Hapoel Tel Aviv 2–3 1–1
Rosenborg Valsts karogs: Norvēģija 2–2 (a) Valsts karogs: Dānija Copenhagen 2–1 0–1
Basel Valsts karogs: Šveice 4–0 Valsts karogs: Moldova Sheriff Tiraspol 1–0 3–0
Sparta Prague Valsts karogs: Čehija 0–3 Valsts karogs: Slovākija Žilina 0–2 0–1
Partizan Valsts karogs: Serbija 4–4 (3–2 p) Valsts karogs: Beļģija Anderlecht 2–2
Ne-čempioni
Young Boys Valsts karogs: Šveice 3–6 Valsts karogs: Anglija Tottenham Hotspur 3–2 0–4
Braga Valsts karogs: Portugāle 5–3 Valsts karogs: Spānija Sevilla 1–0 4–3
Werder Bremen Valsts karogs: Vācija 5–4 Valsts karogs: Itālija Sampdoria 3–1 2–3 (aet)
Zenit St. Petersburg Valsts karogs: Krievija 1–2 Valsts karogs: Francija Auxerre 1–0 0–2
Dynamo Kyiv Valsts karogs: Ukraina 2–3 Valsts karogs: Nīderlande Ajax 1–1 1–2

Grupu turnīrs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

A grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda SP U N Z GV ZV +/- PTS
Valsts karogs: Anglija Tottenham Hotspur 6 3 2 1 18 11 +7 11
Valsts karogs: Itālija Internazionale 6 3 1 2 12 11 +1 10
Valsts karogs: Nīderlande Twente 6 1 3 2 9 11 −2 6
Valsts karogs: Vācija Werder Bremen 6 1 2 3 6 12 −6 5
  INT TOT TWE BRM
Internazionale 4–3 1–0 4–0
Tottenham Hotspur 3–1 4–1 3–0
Twente 2–2 3–3 1–1
Werder Bremen 3–0 2–2 0–2

B grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda SP U N Z GV ZV +/- PTS
Valsts karogs: Vācija Schalke 04 6 4 1 1 10 3 +7 13
Valsts karogs: Francija Lyon 6 3 1 2 11 10 +1 10
Valsts karogs: Portugāle Benfica 6 2 0 4 7 12 −5 6
Valsts karogs: Izraēla Hapoel Tel Aviv 6 1 2 3 7 10 −3 5
  SLB HTA OL SCH
Benfica 2–0 4–3 1–2
Hapoel Tel Aviv 3–0 1–3 0–0
Lyon 2–0 2–2 1–0
Schalke 04 2–0 3–1 3–0

C grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda SP U N Z GV ZV +/- PTS
Valsts karogs: Anglija Manchester United 6 4 2 0 7 1 +6 14
Valsts karogs: Spānija Valencia 6 3 2 1 15 4 +11 11
Valsts karogs: Skotija Rangers 6 1 3 2 3 6 −3 6
Valsts karogs: Turcija Bursaspor 6 0 1 5 2 16 −14 1
  BUR MU RAN VAL
Bursaspor 0–3 1–1 0–4
Manchester United 1–0 0–0 1–1
Rangers 1–0 0–1 1–1
Valencia 6–1 0–1 3–0

D grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda SP U N Z GV ZV +/- PTS
Valsts karogs: Spānija Barcelona 6 4 2 0 14 3 +11 14
Valsts karogs: Dānija Copenhagen 6 3 1 2 7 5 +2 10
Valsts karogs: Krievija Rubin Kazan 6 1 3 2 2 4 −2 6
Valsts karogs: Grieķija Panathinaikos 6 0 2 4 2 13 −11 2
  BAR FCK PAN RUB
Barcelona 2–0 5–1 2–0
Copenhagen 1–1 3–1 1–0
Panathinaikos 0–3 0–2 0–0
Rubin Kazan 1–1 1–0 0–0

E grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda SP U N Z GV ZV +/- PTS
Valsts karogs: Vācija Bayern Munich 6 5 0 1 16 6 +10 15
Valsts karogs: Itālija Roma 6 3 1 2 10 11 −1 10
Valsts karogs: Šveice Basel 6 2 0 4 8 11 −3 6
Valsts karogs: Rumānija CFR Cluj 6 1 1 4 6 12 −6 4
  BSL BAY CFR ASR
Basel 1–2 1–0 2–3
Bayern Munich 3–0 3–2 2–0
CFR Cluj 2–1 0–4 1–1
Roma 1–3 3–2 2–1

F grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda SP U N Z GV ZV +/- PTS
Valsts karogs: Anglija Chelsea 6 5 0 1 14 4 +10 15
Valsts karogs: Francija Marseille 6 4 0 2 12 3 +9 12
Valsts karogs: Krievija Spartak Moscow 6 3 0 3 7 10 −3 9
Valsts karogs: Slovākija Žilina 6 0 0 6 3 19 −16 0
  CHL OM SPM ŽIL
Chelsea 2–0 4–1 2–1
Marseille 1–0 0–1 1–0
Spartak Moscow 0–2 0–3 3–0
Žilina 1–4 0–7 1–2

G grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda SP U N Z GV ZV +/- PTS
Valsts karogs: Spānija Real Madrid 6 5 1 0 15 2 +13 16
Valsts karogs: Itālija Milan 6 2 2 2 7 7 0 8
Valsts karogs: Nīderlande Ajax 6 2 1 3 6 10 −4 7
Valsts karogs: Francija Auxerre 6 1 0 5 3 12 −9 3
  AJX AUX ACM RM
Ajax 2–1 1–1 0–4
Auxerre 2–1 0–2 0–1
Milan 0–2 2–0 2–2
Real Madrid 2–0 4–0 2–0

H grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda SP U N Z GV ZV +/- PTS
Valsts karogs: Ukraina Shakhtar Donetsk 6 5 0 1 12 6 +6 15
Valsts karogs: Anglija Arsenal 6 4 0 2 18 7 +11 12
Valsts karogs: Portugāle Braga 6 3 0 3 5 11 −6 9
Valsts karogs: Serbija Partizan 6 0 0 6 2 13 −11 0
  ARS SCB PTZ SHK
Arsenal 6–0 3–1 5–1
Braga 2–0 2–0 0–3
Partizan 1–3 0–1 0–3
Shakhtar Donetsk 2–1 2–0 1–0

Izslēgšanas spēles[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Klasifikācija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  Astotdaļfināli Ceturtdaļfināli Pusfināli Fināls
                                         
 Valsts karogs: Francija Lyon 1 0 1  
 Valsts karogs: Spānija Real Madrid 1 3 4  
   Valsts karogs: Spānija Real Madrid 4 1 5  
   Valsts karogs: Anglija Tottenham Hotspur 0 0 0  
 Valsts karogs: Itālija Milan 0 0 0
 Valsts karogs: Anglija Tottenham Hotspur 1 0 1  
   Valsts karogs: Spānija Real Madrid 0 1 1  
   Valsts karogs: Spānija Barcelona 2 1 3  
 Valsts karogs: Anglija Arsenal 2 1 3  
 Valsts karogs: Spānija Barcelona 1 3 4  
   Valsts karogs: Spānija Barcelona 5 1 6
   Valsts karogs: Ukraina Shakhtar Donetsk 1 0 1  
 Valsts karogs: Itālija Roma 2 0 2
 Valsts karogs: Ukraina Shakhtar Donetsk 3 3 6  
   Valsts karogs: Spānija Barcelona 3
   Valsts karogs: Anglija Manchester United 1
 Valsts karogs: Itālija Internazionale (a) 0 3 3  
 Valsts karogs: Vācija Bayern Munich 1 2 3  
   Valsts karogs: Itālija Internazionale 2 1 3
   Valsts karogs: Vācija Schalke 04 5 2 7  
 Valsts karogs: Spānija Valencia 1 1 2
 Valsts karogs: Vācija Schalke 04 1 3 4  
   Valsts karogs: Vācija Schalke 04 0 1 1
   Valsts karogs: Anglija Manchester United 2 4 6  
 Valsts karogs: Dānija Copenhagen 0 0 0  
 Valsts karogs: Anglija Chelsea 2 0 2  
   Valsts karogs: Anglija Chelsea 0 1 1
   Valsts karogs: Anglija Manchester United 1 2 3  
 Valsts karogs: Francija Marseille 0 1 1
 Valsts karogs: Anglija Manchester United 0 2 2  

Astotdaļfināli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pirmā komanda Rezultāts Otrā komanda 1. spēle 2. spēle
Roma Valsts karogs: Itālija 2—6 Valsts karogs: Ukraina Shakhtar Donetsk 2—3 0—3
Arsenal Valsts karogs: Anglija 3—4 Valsts karogs: Spānija Barcelona 2—1 1—3
Milan Valsts karogs: Itālija 0—1 Valsts karogs: Anglija Tottenham Hotspur 0—1 0—0
Valencia Valsts karogs: Spānija 2—4 Valsts karogs: Vācija Schalke 04 1—1 1—3
Internazionale Valsts karogs: Itālija 3—3 (a) Valsts karogs: Vācija Bayern Munich 0—1 3—2
Marseille Valsts karogs: Francija 1—2 Valsts karogs: Anglija Manchester United 0—0 1—2
Lyon Valsts karogs: Francija 1—4 Valsts karogs: Spānija Real Madrid 1—1 0—3
Copenhagen Valsts karogs: Dānija 0—2 Valsts karogs: Anglija Chelsea 0—2 0—0

Ceturtdaļfināli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pirmā komanda Rezultāts Otrā komanda 1. spēle 2. spēle
Real Madrid Valsts karogs: Spānija 5—0 Valsts karogs: Anglija Tottenham Hotspur 4—0 1—0
Chelsea Valsts karogs: Anglija 1—3 Valsts karogs: Anglija Manchester United 0—1 1—2
Barcelona Valsts karogs: Spānija 6—1 Valsts karogs: Ukraina Shakhtar Donetsk 5—1 1—0
Internazionale Valsts karogs: Itālija 3—7 Valsts karogs: Vācija Schalke 04 2—5 1—2

Pusfināli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pirmā komanda Rezultāts Otrā komanda 1. spēle 2. spēle
Schalke 04 Valsts karogs: Vācija 1—6 Valsts karogs: Anglija Manchester United 0—2 1—4
Real Madrid Valsts karogs: Spānija 1—3 Valsts karogs: Spānija Barcelona 0—2 1—1

Fināls[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2011. gada 28. maijs
21:45 (LAT)
Barcelona Valsts karogs: Spānija 3—1
(1—1)
Valsts karogs: Anglija Manchester United Wembley Stadium, Londona
Pedro Vārti gūti 27. minūtē 27'
Mesi Vārti gūti 54. minūtē 54'
Vilja Vārti gūti 69. minūtē 69'
Pārskats Rūnijs Vārti gūti 34. minūtē 34'

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]