2010. gada Tour de France

Vikipēdijas lapa
2010. gada Tour de France
2010. gada UCI pasaules rangs, 17. sacensības no 26
2010. gada Tour de France
2010. gada Tour de France maršruts
Sacensību informācija
Datumi2012. gada 3. jūlijs2012. gada 25. jūlijs
Posmi20 + prologs
Distance3642 km
Uzvarētāja laiks91h 59' 27" (39,60 km/h)
Apbalvojumi
Uzvarētājs Andi Šleks (LUX)(Team Saxo Bank)
Otrais  Samuels Sančess (ESP)(Euskaltel-Euskadi)
Trešais Jurgens van den Bruks (BEL)(Omega Pharma-Lotto)
Punkti Alesandro Petaki (ITA)(Lampre-Farnese)
Kalnu karalis Antonī Šarto (FRA)(Bbox Bouygues Telecom)
Jaunais braucējs Andi Šleks (LUX)(Team Saxo Bank)
KomandaTeam RadioShack
2009
2011
Labākais jaunais braucējs Andi Šleks, kurš 2012. gadā tika atzīts par velobrauciena uzvarētāju

2010. gada Tour de France bija 97. Tour de France velobrauciens, kas norisinājās no 2010. gada 3. jūlija līdz 25. jūlijam. Tas sākās ar prologu Nīderlandes pilsētā Roterdamā, tad sportisti izbrauca cauri Beļģijai un turpināja sacensības Francijas ceļos. Izšķirošie posmi cīņā par uzvaru notika kalnu etapos Alpos un Pirenejos, bet velobrauciens finišēja pēc aizvadītiem 20 posmiem un 3642 kilometriem kā vienmēr Elizejas laukos Parīzē.

2010. gada Tour de France piedalījās 22 komandas un 219 riteņbraucēji, bet Parīzē finišēja 192 braucēji. Šajā gadā Tour de France nepiedalījās Latvijas riteņbraucēji.

Par velobrauciena uzvarētāju kļuva Spānijas sportists Alverto Kontadors no Kazahstānas komandas Astana, tobrīd kļūstot par trīskārtēju Tour de France uzvarētāju (iepriekš viņš to paveica 2007. un 2009. gadā). Vēlāk A. Kontadors tika diskvalificēts par dopinga lietošanu. Otrajā vietā palika Andi Šleks (Team Saxo Bank) no Luksemburgas, kurš kopvērtējumā zaudēja uzvarētājam tikai 39 sekundes un bija labākais jauno braucēju konkurencē (trešo gadu pēc kātras), bet trešajā - Deniss Meņšovs (Rabobank) no Krievijas. "Kalnu karaļa" raibo kreklu tūres noslēgumā ieguva Antonī Šarto (Francija, Bbox Bouygues Telecom), savukārt labākā sprintera zaļo kreklu - Alesandro Petaki (Itālija, Lampre-Farnese Vini). Lielbritānijas riteņbraucējs Marks Kevendišs (Team Columbia-HTC) izcīnīja uzvaras 5 Tour de France posmos, kas ir izcils sasniegums, tomēr arī šogad tas viņam bija par maz, lai punktu kopvērtējumā apsteigtu itāļu sprinteri. Komandu kopvērtējumā uzvarēja ASV komanda Team RadioShack, kuras kapteinis septiņkārtējais Tour de France uzvarētājs Lānss Ārmstrongs pats ieņēma tikai 23. vietu savas karjeras pēdējā daudzdienu velobraucienā (un vēlāk tika uz mūžu diskvalificēts par dopinga lietošanu).

Pāris mēnešus pēc sacensību beigām, 29. septembrī, tika paziņots ka Tour de France uzvarētājs A. Kontadors ir pieķerts dopinga lietošanā, viņa analīzēs konstatēts nedaudz paaugstināts klenbuterola daudzums. 2012. gada februārī A. Kontadors tika diskvalificēts un uzvara 2010. gada Tour de France viņam tika atņemta, bet par uzvarētāju tika pasludināts otrās vietas ieguvējs A. Šleks.

Velobrauciena gaita[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Prologs - 6. posms[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Velobrauciens sākās ar īsu prologu Nīderlandes ostas pilsētā Roterdamā. Prologā uzvarēja pasaules čempions braucienā ar atsevišķu startu Fabians Kančellāra no Team Saxo Bank (viņam šī bija jau ceturtā uzvara dažādu gadu Tour de France prologos).

2010. gada Tour de France pirmais posms bija brauciens ļoti līdzenā Ziemeļjūras piekrastē no Roterdamas līdz Beļģijas galvaspilsētai Briselei. Sprinteru cīņā posma finišā uzvaru izcīnīja itālis Alesandro Petaki no Lampre-Farnese Vini, kļūdams arī par līderi sprinteru (punktu) vērtējumā, savukārt F. Kančelāra saglabāja kopvērtējuma līdera dzelteno krekliņu. 500 m pirms finiša daudzi braucēji, arī favorīti, iekļuva kritienā.

Velotūres otrais etaps veda pa paugurainu reljefu Ardēnu kalnos un finišēja kūrortpilsētiņā Spā. Par uzvarētāju, kopā ar grupu aizbēgot no pelotona, bet pēc tam aizbēgot no saviem ceļabiedriem kļuva francūzis Silvēns Šavanels no Quick Step, kurš apsteidza pelotonu par gandrīz četrām minūtēm un kļuva arī par kopvērtējuma līderi ar gandrīz divu minūšu pārsvaru pār tuvāko sekotāju F. Kančelāru, tāpat arī sprinteru ieskaites līderi. Smagajā distancē kritienus piedzīvoja daudzi braucēji, arī favorīti, tai skaitā 2009. gada Tour de France uzvarētājs Alverto Kontadors. Protestējot pret iepriekšējā etapa finiša slikto plānojumu, kas noveda pie masveidīga kritiena, braucēji neizspēlēja sprinta finišu, tieši tāpēc S. Šavanelam izdevās iegūt tik ievērojamu pārsvaru.

3. posmā Tour de France pirmo reizi 2010. gadā ieradās Francijā. Sacīkstes beigu daļa notika pa smagu, bīstamu bruģētu ceļu, kurā notiek arī klasiskais velobrauciens Parīze-Rubē, tāpēc pelotons sabruka daudzās sīkās grupās. Par uzvarētāju kļuva norvēģu sprinteris Tūrs Hūshovds no Cervello Test Team, bet bēgļu grupā piedalījās arī nesenais līderis F. Kančellāra, kuram pietika ar pārsvaru, kāds līderu grupai bija pār pelotonu, lai atgūtu kopvērtējuma līdera dzelteno kreklu. Līdzšinējam līderim S. Šavanelam divreiz pārsprāga riepa, tādēļ viņš atpalika no līderiem un kopvērtējumā atkrita uz 5. vietu. Smagu kritienu piedzīvoja viens no Luksemburgu un dāņu komandu Team Saxo Bank pārstāvošajiem brāļiem Šlekiem - Frenks Šleks, kuram lauzts atslēgas kauls liedza turpināt sacensības.

Īsajā un vieglajā Tour de France 4. posmā sprinta finišā savu otro uzvaru šogad izcīnīja A. Petaki, bet nākamajā etapā, kas tāpat nenesa būtiskas izmaiņas kopvērtējumā, pārliecinoši veicot pēdējos pārsimts distances metrus, uzvarēja cits sprinteris - Marks Kevendišs no Team HTC – Columbia. Menas salā dzimušajam M. Kevendišam izdevās uzvarēt divos etapos pēc kārtas, ar savu komandas biedru atbalstu triumfējot arī 6. etapa grupas finišā. Lai arī šis posms norisinājās ne tik līdzenā apvidū, tomēr pelotonam atkal izdevās panākt bēgļu grupu.

Alpi: 7. - 10. posms[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

7. posmā, kas bija pirmais kalnu etaps 2010. gada Tour de France savu otro uzvaru izcīnīja S. Šavanels, kurš jau otro reizi kļuva arī par kopvērtējuma līderi. Savukārt dzeltenajā kreklā startējušais F. Kančellāra nebūdams kalnu etapu cienītājs izkrita no līderu grupas, atkāpjoties līdz 58. vietai kopvērtējumā.

Pirmais augstkalnu etaps Alpos kopvērtējuma tabulu ietekmēja vēl vairāk. Pēc 8. posma vietu līderu grupā zaudēja gan kopvērtējuma līderis S. Šavanels, gan leģendārais Lānss Ārmstrongs (pēc kritieniem zaudēja gandrīz 12 minūtes līderim un izredzes uz augstu vietu kopvērtējumā). Uzvaru smagajā kalnu posmā guva jauno braucēju kopvērtējuma līderis Andi Šleks no Team Saxo Bank, kurš bija atrāvies no pārējiem kopā ar Euskaltel-Euskadi spāni Samuelu Sančesu. Pēc uzvaras A. Šleks kļuva par otro kopvērtējumā, bet līderpozīcijas ieņēma viens no favorītiem - austrālietis Keidels Evanss no BMC Racing Team.

Pēc atpūtas dienas notikušais Tour de France 9. posms Savojas Alpos ieklāva vienu no smagākajiem šī gada velobraucienā iekļautajiem kāpumiem - leģendāro augstākās grūtības kategorijas pāreju Col de la Madeleine (1993 m vjl). Tour de France dalībnieki to bija pieveikuši jau 23 reizes un viens no sportistiem, kas to sasnieguši kā līderi, 1994. gada velobraucienā bija Latvijas pārstāvis Pēteris Ugrjumovs. Savukārt 2010. gadā Col de la Madeleine pirmais uzbrauca mājinieks Antonī Šarto no Bbox Bouygues Telecom, tādējādi kļūdams par līderi kalnu braucēju kopvērtējumā. Par posma uzvarētāju kļuva cits francūzis Sendijs Kasārs no FDJ, savukārt kopvērtējumā līderpozīcijas ieguva labākais jaunais braucējs A. Šleks, kurš par 41 sekundi bija priekšā pērnā gada Tour de France uzvarētājam A. Kontadoram. Col de la Madeleine kāpums posma beigās izrādījās pārāk smags iepriekšējam līderim K. Evansam (uzvarētājam zaudēja vairāk kā 8 minūtes un atkrita uz 18. vietu kopvērtējumā), arī bijušajam Tour de France uzvarētājam Karlosam Sastrem un vairākiem citiem favorītiem.

Velobrauciena 10. etaps notika Francijas nacionālajos svētkos Bastīlijas ieņemšanas dienā, kad katra franču velobraucēja pienākums ir cīnīties par uzvaru Tour de France posmā. Tomēr viņiem šī diena nebija veiksmīga un vēsturisku uzvaru izcīnīja Portugāles riteņbraucējs Seržiu Paulinju (pirmā Tour de France uzvara Team RadioShack vēsturē un pirmā uzvara portugālim pēdējā 21 gada laikā), kurš finišā par dažiem centimetriem apsteidza savu atrāviena pārinieku Vasiļu Kirijenku no Baltkrievijas. Bēgļu grupas pārsvars pār lielo grupu bija milzīgs, un uzvarētāji finišā pelotonam bija priekšā vairāk kā 14 minūtes, tomēr kopvērtējuma vietu sadalījumu šis posms neizmainīja, vienīgi Žeroms Pino atguva uz vienu dienu zaudēto kalnu līdera raibo krekliņu.

11. - 13. posms[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Velobrauciena 11. posms tika prognozēts kā sprinteriem piemērots un tajā jau trešo uzvaru šī gada Tor de France (un 13. karjerā) izcīnīja M. Kevendišs. Toties viņa gregari Marks Renšo par agresīvu braukšanu un konkurentu bloķēšanu tika diskvalificēts. Citam sprinterim A. Petaki pietika ar otro vietu posmā, lai atgūtu zaļo labākā sprintera krekliņu kopvērtējumā.

12. posmā, kas notika pārsvarā līdzenā reljefā, tomēr ar stāvu kāpumu pašā finišā Mandā, uzvarēja spānis Hoakims Rodrigess no Krievijas komandas Katjusha. Šis posms ietekmēja arī kopvērtējumu, jo A. Kontadoram finiša kāpumā izdevās kopā ar etapa uzvarētāju aizbēgt no A. Šleka, un par 10 sekundēm samazināt atpalicību kopējā klasifikācijā. Trešais finišēja A. Kontadora komandas biedrs Aleksandrs Vinokurovs, kurš ilgi bija vadībā un tika atzīts par 12. posma kareivīgāko braucēju. Galvenajā vērtējumā līderis tomēr palika nemainīgs, kamēr sprinteru saraksta galvgalī atgriezās T. Hūshovds un labāko kalnu braucēju saraksta vadībā - Ž. Pino.

Lai gan organizatori 13. posmu bija ieskaitījuši pie līdzenumu posmiem, tajā bija vairāki ievērojami kāpumi un par uzvarētāju kļuva iepriekšējās dienas kaereivīgākais braucējs un augstkalnu posmu speciālists A. Vinokurovs no Astana, kuram izdevās aizbēgt no grupas un finišēt 13 sekundes pirms sprinteriem. Finišējot trešais, labākā sprintera godu kopvērtējumā atkal atguva A. Petaki.

Velobrauciena uzvarētājs A. Kontadors (dzeltenā) un tābrīža sprinteru līderis T. Hūshovds (zaļā) pirms 17. posma starta

Pireneji: 14. - 17. posms[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2010. gada Tour de France 14. posmā, kas bija pirmais posms Pirenejos un kurā bija jāpārvar augstākās kategorijas kāpums, uzvarēja francūzis Kristofs Riblons no Ag2r-La Mondiale (kopumā šī tūre ir neierasti sekmīga mājiniekiem). Kopvērtējums mainījās nenozīmīgi, vienīgi 3. un 4. vietu ieņemošie Samuels Sančess un Deniss Meņšovs, finišējot posma pirmajā trijniekā, par dažām sekundēm pietuvojās kopvērtējuma līderiem.

15. posmā dalībniekiem bija jāveic augstākās kategorijas kāpums Port de Balès un šis posms nesa izmaiņas kopvērtējumā. A. Kontadoram izdevās atrauties no A. Šleka brīdī, kad izšķirošajā kāpumā dzeltenā krekla īpašnieks mēģināja aizbēgt no sekotājiem, bet viņa velosipēdam nokrita ķēde. Lai arī divkārtējais Tour de France uzvarētājs tika skarbi kritizēts par fair play garam neatbilstošu rīcību, izmantojot konkurenta tehnikas neveiksmi, galveno mērķi - dzelteno kreklu - viņš sasniedza, finišējot 7. vietā un kopvērtējumā iegūstot 8 sekunžu pārsvaru pār A. Šleku. Par posma uzvarētāju, finišējot vienatnē, kļuva Francijas braucējs Tomass Feklers no Bbox Bouygues Telecom.

Notikumiem bagātajā 16. posmā atkal uzvarēja francūzis, pie tam atkal no Bbox Bouygues Telecom - šoreiz tas bija Pjeriks Fedrigo. Viens no lielākajiem nemiera cēlājiem un atrāvienu grupu veidotājiem šoreiz bija L. Ārmstrongs, kuram, iespējams, šī bija pēdējā izdevība uzvarēt Tour de France posmā. Tomēr grupa, kas kompakti nokļuva līdz finišam vairāk kā 6 minūtes pirms pelotona, bija pārāk liela, lai varētu uzvarēt braucējs bez īpašām sprintera spējām. Kopvērtējuma līderi A. Kontadors un A. Šleks viens ortru pieskatīja un nemēģināja aizbēgt, atstājot izšķirīgo cīņu uz 17. posmu pēc brīvdienas. Toties notika cīņa par labākā sprintera zaļo kreklu un kalnu karaļa raibo kreklu. T. Hūshovdam izdevās izcelties lielās grupas finišā un iegūt vajadzīgos punktus, lai atņemtu zaļo kreklu A. Petaki (izcils sniegums sprinterim - prasme gūt punktus finišā arī smagam kalnu posmam ar vairākām augstākās un vidējās kategorijas pārejām). Savukārt franču veterāns Kristofs Moro no Caisse d'Epargne spēja gūt punktus svarīgākajos kalnu ieskaites starpfinišos, bīstami pietuvojoties līdšinējam šīs ieskaites līderim A. Šarto.

Pēc atpūtas dienas sekoja pēdējais kalnu posms - ļoti smags, ar finišu augstākās kategorijas pārejā Col du Tourmalet. Abiem kopvērtējuma līderiem A. Kontadoram un A. Šlekam bija līdzīgi mērķi - tieši šeit atrauties no konkurenta un iegūt vajadzīgo pārsvaru, lai uzvarētu velobrauciena kopvērtējumā. Viņi pierādīja, ka patiešām ir spēcīgākie šogad, noslēguma kāpumā aizbēgot no visiem pārējiem dalībniekiem un finišējot pirmajās divās vietās, taču abu laiks finišā bija pilnīgi vienāds. A. Šleks uzvarēja 17. posmā (jau otrā uzvara šogad), kamēr A. Kontadors, ļaujot konkurentam uzvarēt šodien, visticamāk, nodrošināja uzvaru visā tūrē, ņemot vērā, ka vienīgā reālā cīņa par sekundēm starp šiem braucējiem bija iespējama vairs tikai 19. posmā - braucienā ar atsevišķu startu, kur spēcīgāks ir spāņu braucējs.

Punktu klasifikācijas uzvarētājs A. Petaki velobrauciena noslēgumā Parīzē

18. - 20. posms[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tour de France 18. posms bija piemērots sprinteriem un tajā jau 4. uzvaru šogad (un 14. karjerā) izcīnīja M. Kevendišs, bet A. Petaki atkal atņēma zaļo sprinta līdera kreklu T. Hūshovdam.

19. posms bija brauciens ar atsevišķu startu un tieši šeit tika izšķirts 2010. gada prestižākā velobrauciena uzvarētājs. Brīnums nenotika un A. Kontadors, kas ir prasmīgāks individuālo braucienu speciālists nekā viņa vienīgais reālais konkurents A. Šleks, pārsvaru kopvērtējumā palielināja līdz 39 sekundēm un gandrīz droši garantēja sev trešo uzvaru Tour de France kopvērtējumā. Toties cīņā par 3. vietu kopvērtējumā notika izmaiņas: Rabobank krievs D. Meņšovs pārliecinoši ieguva nepieciešamo pārsvaru pār S. Sančesu no Euskaltel-Euskadi. Individuālo braucienu speciālistu cīņā par uzvaru posmā, otro uzvaru šogad un 7. uzvaru Tour de France posmos karjerā izcīnīja F. Kančellāra.

Posmi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Posms Datums Maršruts Attālums Posma uzvarētājs Kopvērtējuma līderis Sprinta līderis Kalnu līderis
P 3.VII Roterdama Valsts karogs: Nīderlande 8,9 km ITT Valsts karogs: Šveice Fabians Kančellāra Valsts karogs: Šveice Fabians Kančellāra Valsts karogs: Šveice Fabians Kančellāra -
1. 4.VII Roterdama - Brisele Valsts karogs: Beļģija 233,5 km Valsts karogs: Itālija Alesandro Petaki Valsts karogs: Šveice Fabians Kančellāra Valsts karogs: Itālija Alesandro Petaki -
2. 5.VII Brisele - Spā 201 km Valsts karogs: Francija Silvēns Šavanels Valsts karogs: Francija Silvēns Šavanels Valsts karogs: Francija Silvēns Šavanels Valsts karogs: Francija Žeroms Pino
3. 6.VII Wanze - Arenberg Porte du Hainaut Valsts karogs: Francija 213 km Valsts karogs: Norvēģija Tūrs Hūshovds Valsts karogs: Šveice Fabians Kančellāra Valsts karogs: Norvēģija Tūrs Hūshovds Valsts karogs: Francija Žeroms Pino
4. 7.VII Kambrē - Reimsa 153,5 km Valsts karogs: Itālija Alesandro Petaki Valsts karogs: Šveice Fabians Kančellāra Valsts karogs: Norvēģija Tūrs Hūshovds Valsts karogs: Francija Žeroms Pino
5. 8.VII Epernē - Montaržī 187,5 km Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Marks Kevendišs Valsts karogs: Šveice Fabians Kančellāra Valsts karogs: Norvēģija Tūrs Hūshovds Valsts karogs: Francija Žeroms Pino
6. 9.VII Montaržī - Geņona 227,5 km Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Marks Kevendišs Valsts karogs: Šveice Fabians Kančellāra Valsts karogs: Norvēģija Tūrs Hūshovds Valsts karogs: Francija Žeroms Pino
7. 10.VII Turnisa - Station des Rousses 165,5 km Valsts karogs: Francija Silvēns Šavanels Valsts karogs: Francija Silvēns Šavanels Valsts karogs: Norvēģija Tūrs Hūshovds Valsts karogs: Francija Žeroms Pino
8. 11.VII Station des Rousses - Morzīne-Avoriaz 189 km Valsts karogs: Luksemburga Andi Šleks Valsts karogs: Austrālija Keidels Evanss Valsts karogs: Norvēģija Tūrs Hūshovds Valsts karogs: Francija Žeroms Pino
12.VII brīvdiena Morzīnē
9. 13.VII Morzīne-Avoriaz - Senžandemorjēna 204,5 km Valsts karogs: Francija Sendijs Kasārs Valsts karogs: Luksemburga Andi Šleks Valsts karogs: Norvēģija Tūrs Hūshovds Valsts karogs: Francija Antonī Šarto
10. 14.VII Šamberī - Gapa 179 km Valsts karogs: Portugāle Serhiu Paulinju Valsts karogs: Luksemburga Andi Šleks Valsts karogs: Norvēģija Tūrs Hūshovds Valsts karogs: Francija Žeroms Pino
11. 15.VII Sisterona - Bourg-lès-Valence 184,5 km Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Marks Kevendišs Valsts karogs: Luksemburga Andi Šleks Valsts karogs: Itālija Alesandro Petaki Valsts karogs: Francija Žeroms Pino
12. 16.VII Bourg-de-Péage - Manda 210,5 km Valsts karogs: Spānija Hoakims Rodrigess Valsts karogs: Luksemburga Andi Šleks Valsts karogs: Norvēģija Tūrs Hūshovds Valsts karogs: Francija Antonī Šarto
13. 17.VII Rodēza - Revēla 196 km Valsts karogs: Kazahstāna Aleksandrs Vinokurovs Valsts karogs: Luksemburga Andi Šleks Valsts karogs: Itālija Alesandro Petaki Valsts karogs: Francija Antonī Šarto
14. 18.VII Revēla - Ax 3 Domaines 184,5 km Valsts karogs: Francija Kristofs Riblons Valsts karogs: Luksemburga Andi Šleks Valsts karogs: Itālija Alesandro Petaki Valsts karogs: Francija Antonī Šarto
15. 19.VII Pamjē - Baņērdelišona 187,5 km Valsts karogs: Francija Tomass Feklers Valsts karogs: Spānija Alverto Kontadors* Valsts karogs: Itālija Alesandro Petaki Valsts karogs: Francija Antonī Šarto
16. 20.VII Baņērdelišona - Po 199,5 km Valsts karogs: Francija Pjeriks Fedrigo Valsts karogs: Spānija Alverto Kontadors* Valsts karogs: Norvēģija Tūrs Hūshovds Valsts karogs: Francija Antonī Šarto
21.VII brīvdiena Po
17. 22.VII Po - Col du Tourmalet 174 km Valsts karogs: Luksemburga Andi Šleks Valsts karogs: Spānija Alverto Kontadors* Valsts karogs: Norvēģija Tūrs Hūshovds Valsts karogs: Francija Antonī Šarto
18. 23.VII Salies-de-Béarn - Bordo 198 km Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Marks Kevendišs Valsts karogs: Spānija Alverto Kontadors* Valsts karogs: Itālija Alesandro Petaki Valsts karogs: Francija Antonī Šarto
19. 24.VII Bordo - Pauillac 52 km ITT Valsts karogs: Šveice Fabians Kančellāra Valsts karogs: Spānija Alverto Kontadors* Valsts karogs: Itālija Alesandro Petaki Valsts karogs: Francija Antonī Šarto
20. 25.VII Longjumeau - Elizejas lauki Parīzē 102,5 km Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Marks Kevendišs Valsts karogs: Spānija Alverto Kontadors* Valsts karogs: Itālija Alesandro Petaki Valsts karogs: Francija Antonī Šarto

Piezīme: * Alverto Kontadors 2012. gadā tika diskvalificēts par dopinga lietošanu un Tour de France uzvarētāja tituls viņam tika atņemts. Par uzvarētāju kļuva otrās vietas ieguvējs Andi Šleks.

Rezultāti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kopvērtējums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Braucējs Komanda Laiks
DSQ Valsts karogs: Spānija Alverto Kontadors Astana 91h 58' 48"
1 Valsts karogs: Luksemburga Andi Šleks Team Saxo Bank 91h 59' 27"
DSQ Valsts karogs: Krievija Deniss Meņšovs Rabobank + 1' 22"
2 Valsts karogs: Spānija Samuels Sančess Euskaltel-Euskadi + 3′ 01"
3 Valsts karogs: Beļģija Jurgens van den Bruks Omega Pharma-Lotto + 6′ 15"
4 Valsts karogs: Nīderlande Roberts Gesinks Rabobank + 8′ 52"
5 Valsts karogs: Kanāda Raiders Hešedāls Garmin-Transitions + 9′ 36"
6 Valsts karogs: Spānija Hoakims Rodrigess Team Katusha + 10′ 58"
7 Valsts karogs: Čehija Romāns Kreicigers Liquigas-Doimo + 11′ 15"
8 Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Kriss Horners Team RadioShack + 11′ 23"
9 Valsts karogs: Spānija Luiss Leons Sančess Caisse d'Epargne + 13′ 42"
10 Valsts karogs: Spānija Rubens Plasa Caisse d'Epargne +13' 50"

Punktu klasifikācija (sprinteru kopvērtējums)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Braucējs Komanda Punkti
1 Valsts karogs: Itālija Alesandro Petaki Lampre-Farnese Vini 243
2 Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Marks Kevendišs Team HTC-Columbia 232
3 Valsts karogs: Norvēģija Tūrs Hūshovds Cervélo TestTeam 222
4 Valsts karogs: Spānija Hosē Hoakins Rohass Caisse d'Epargne 179
5 Valsts karogs: Austrālija Robijs Makjūens Team Katusha 179

"Kalnu karaļa" klasifikācija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Braucējs Komanda Punkti
1 Valsts karogs: Francija Antonī Šarto Bbox Bouygues Telecom 143
2 Valsts karogs: Francija Kristofs Moro Caisse d'Epargne 128
3 Valsts karogs: Luksemburga Andi Šleks Team Saxo Bank 116
DSQ Valsts karogs: Spānija Alverto Kontadors Astana 112
4 Valsts karogs: Itālija Damiāno Kunego Lampre-Farnese Vini 99
5 Valsts karogs: Spānija Samuels Sančess Euskaltel-Euskadi 96

Jauno braucēju klasifikācija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Braucējs Komanda Laiks
1 Valsts karogs: Luksemburga Andi Šleks Team Saxo Bank 91h 59′ 27"
2 Valsts karogs: Nīderlande Roberts Gesinks Rabobank + 8′ 52"
3 Valsts karogs: Čehija Romāns Kreicigers Liquigas-Doimo + 11′ 15"

Komandu kopvērtējums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda Laiks
1 Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Team RadioShack 276h 02' 03"
2 Valsts karogs: Spānija Caisse d'Epargne + 9′ 15"
3 Valsts karogs: Nīderlande Rabobank + 27′ 48"

Komandas un ievērojamākie braucēji[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Valsts karogs: Kazahstāna Astana
Nr. Braucējs Rezultāti *
1 Valsts karogs: Spānija Alverto Kontadors 1. vieta / DSQ*
2 Valsts karogs: Spānija Dāvids de la Fuente 110. vieta
6 Valsts karogs: Spānija Danjels Navarro 49. vieta
9 Valsts karogs: Kazahstāna Aleksandrs Vinokurovs uzvara 13. posmā
37. vieta
Valsts karogs: Dānija Team Saxo Bank
Nr. Braucējs Rezultāti
11 Valsts karogs: Luksemburga Andi Šleks uzvara 8. posmā
uzvara 17. posmā
2. vieta / 1. vieta*
13 Valsts karogs: Šveice Fabians Kančellāra uzvara prologā
uzvara 19. posmā
121. vieta
15 Valsts karogs: Austrālija Stjuarts O'Greidijs 149. vieta
16 Valsts karogs: Luksemburga Frenks Šleks krita, izstājās (3.)
19 Valsts karogs: Vācija Jenss Foigts 126. vieta
Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Team RadioShack
Nr. Braucējs Rezultāti
21 Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Lānss Ārmstrongs 23. vieta
23 Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Kriss Horners 10. vieta
24 Valsts karogs: Vācija Andreass Klēdens 14. vieta
25 Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Levi Leipheimers 13. vieta
27 Valsts karogs: Portugāle Serhiu Paulinju uzvara 10. posmā
46. vieta
28 Valsts karogs: Ukraina Jaroslavs Popovičs 85. vieta
Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Team Sky
Nr. Braucējs Rezultāti
31 Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Bredlijs Viginss 24. vieta
34 Valsts karogs: Spānija Huans Antonio Fleča 89. vieta
37 Valsts karogs: Zviedrija Tomass Lofkvists 17. vieta
39 Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Geraints Tomass 67. vieta
Valsts karogs: Itālija Liquigas-Doimo
Nr. Braucējs Rezultāti
41 Valsts karogs: Itālija Ivans Baso 32. vieta
44 Valsts karogs: Čehija Romāns Kreicigers 9. vieta
46 Valsts karogs: Itālija Daniels Oss 124. vieta
Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Garmin-Transitions
Nr. Braucējs Rezultāti
51 Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Kristians van de Velde krita, nestartēja (3.)
52 Valsts karogs: Jaunzēlande Džulians Dīns 157. vieta
53 Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Tailers Farārs izstājās (12.)
54 Valsts karogs: Kanāda Raiders Hešedāls 7. vieta
57 Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Deivids Milars 158. vieta
Valsts karogs: Francija FDJ
Nr. Braucējs Rezultāti
61 Valsts karogs: Francija Kristofs Lemevēls 42. vieta
62 Valsts karogs: Francija Sendijs Kasārs uzvara 9. posmā
25. vieta
Valsts karogs: Krievija Team Katusha
Nr. Braucējs Rezultāti
71 Valsts karogs: Krievija Vladimirs Karpecs nestartēja (9.)
74 Valsts karogs: Krievija Aleksandrs Kolobņevs 65. vieta
75 Valsts karogs: Austrālija Robijs Makjūens 165. vieta
77 Valsts karogs: Spānija Hoakims Rodrigess uzvara 12. posmā
8. vieta
Valsts karogs: Francija Ag2r-La Mondiale
Nr. Braucējs Rezultāti
81 Valsts karogs: Īrija Nikolass Ročs 15. vieta
89 Valsts karogs: Francija Kristofs Riblons uzvara 14. posmā
28. vieta
Valsts karogs: Šveice Cervélo TestTeam
Nr. Braucējs Rezultāti
91 Valsts karogs: Spānija Karloss Sastre 20. vieta
93 Valsts karogs: Ukraina Volodimirs Gustovs 34. vieta
95 Valsts karogs: Norvēģija Tūrs Hūshovds uzvara 3. posmā
111. vieta
97 Valsts karogs: Lietuva Ignāts Konovalovs 127. vieta
Valsts karogs: Beļģija Omega Pharma-Lotto
Nr. Braucējs Rezultāti
101 Valsts karogs: Beļģija Jurgens van den Bruks 5. vieta
102 Valsts karogs: Beļģija Mario Erts 33. vieta
107 Valsts karogs: Spānija Danjels Moreno 21. vieta
Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Team HTC-Columbia
Nr. Braucējs Rezultāti
111 Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Marks Kevendišs uzvara 5. posmā
uzvara 6. posmā
uzvara 11. posmā
uzvara 18. posmā
154. vieta
112 Valsts karogs: Austrija Bernhards Eizels 156. vieta
113 Valsts karogs: Vācija Berts Grabšs 169. vieta
115 Valsts karogs: Vācija Tonijs Martins 137. vieta
117 Valsts karogs: Austrālija Marks Renšo diskvalificēts par agresīvu braukšanu (11.)
118 Valsts karogs: Austrālija Maikls Rodžerss 37. vieta
Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis BMC Racing Team
Nr. Braucējs Rezultāti
121 Valsts karogs: Austrālija Keidels Evanss 26. vieta
122 Valsts karogs: Itālija Alesandro Ballans 87. vieta
126 Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Džordžs Hinkepijs 59. vieta
Valsts karogs: Beļģija Quick Step
Nr. Braucējs Rezultāti
131 Valsts karogs: Francija Silvēns Šavanels uzvara 2. posmā
uzvara 7. posmā
31. vieta
132 Valsts karogs: Spānija Karloss Baredo 41. vieta
133 Valsts karogs: Beļģija Kevins de Vērts 18. vieta
135 Valsts karogs: Francija Žeroms Pino 66. vieta
Valsts karogs: Vācija Team Milram
Nr. Braucējs Rezultāti
141 Valsts karogs: Vācija Linuss Gerdemans 84. vieta
142 Valsts karogs: Vācija Geralds Cjoleks 133. vieta
149 Valsts karogs: Vācija Fabians Vegmans 119. vieta
Valsts karogs: Francija Bbox Bouygues Telecom
Nr. Braucējs Rezultāti
151 Valsts karogs: Francija Tomass Feklers uzvara 15. posmā
76. vieta
153 Valsts karogs: Francija Antonī Šarto 44. vieta
154 Valsts karogs: Francija Pjeriks Fedrigo uzvara 16. posmā
57. vieta
155 Valsts karogs: Francija Sirils Gotjē 45. vieta
Valsts karogs: Spānija Caisse d'Epargne
Nr. Braucējs Rezultāti
161 Valsts karogs: Spānija Luiss Leons Sančess 11. vieta
165 Valsts karogs: Baltkrievija Vasiļs Kirijenka 60. vieta
166 Valsts karogs: Francija Kristofs Moro 22. vieta
168 Valsts karogs: Spānija Rubens Plaza 12. vieta
169 Valsts karogs: Spānija Hosē Hoakins Rohass 68. vieta
Valsts karogs: Francija Cofidis
Nr. Braucējs Rezultāti
171 Valsts karogs: Igaunija Reins Tāramē izstājās (13.)
172 Valsts karogs: Francija Stefans Ožē 153. vieta
174 Valsts karogs: Francija Žuljens el Faress 27. vieta
Valsts karogs: Spānija Euskaltel-Euskadi
Nr. Braucējs Rezultāti
181 Valsts karogs: Spānija Samuels Sančess 4. vieta
183 Valsts karogs: Spānija Egoi Martiness 40. vieta
Valsts karogs: Nīderlande Rabobank
Nr. Braucējs Rezultāti
191 Valsts karogs: Krievija Deniss Meņšovs 3. vieta/DSQ
193 Valsts karogs: Spānija Oskars Freire 141. vieta
195 Valsts karogs: Nīderlande Roberts Gesinks 6. vieta
Valsts karogs: Itālija Lampre-Farnese Vini
Nr. Braucējs Rezultāti
201 Valsts karogs: Itālija Damiāno Kunego 29. vieta
208 Valsts karogs: Itālija Alesandro Petaki uzvara 1. posmā
uzvara 4. posmā
150. vieta
Valsts karogs: Spānija Footon-Servetto-Fuji
Nr. Braucējs Rezultāti
211 Valsts karogs: Itālija Eross Kapeki 83. vieta
219 Valsts karogs: Spānija Rafaels Valls 53. vieta
Apzīmējumi
Kopvērtējuma līderis
Bijis līderis kopvērtējumā
Sprinta (punktu) līderis
Bijis sprinta līderis
Kalnu līderis
Bijis kalnu līderis
Jauno braucēju līderis
Bijis jauno braucēju līderis
Braucējs izstājies (iekavās norādīts izstāšanās posms)

Piezīme: * Pārējo braucēju rezultāti atbilstoši ieņemtajām vietām velobrauciena finišā, neņemot vērā vēlākās diskvalifikācijas.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]