2021. gada Pasaules čempionāts ziemeļu slēpošanā

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
2021. gada Pasaules čempionāts ziemeļu slēpošanā
Nordische Skiweltmeisterschaften 2021
www.oberstdorf2021.com
Turnīra informācija
Rīkotājvalsts Karogs: Vācija Vācija
Pilsēta Oberstdorfa
Norises laiks 24. februāris — 7. marts

2019
2023

2021. gada Pasaules čempionāts ziemeļu slēpošanā notika Oberstdorfā, Vācijā, laikposmā no 24. februāra līdz 7. martam.

Pasaules čempionāts Oberstdorfā notika trešo reizi, iepriekšējo reizi tas šajā vietā norisinājās 1987. un 2005. gadā. Čempionātā tika sadalīti 24 medaļu komplekti. Pirmo reizi čempionāta programmā bija iekļautas individuālās sacensības ziemeļu divcīņā sievietēm un tramplīnlēkšana no lielā tramplīna sievietēm.[1]

Sacensību kalendārs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Q Kvalifikācija 1 Medaļu izcīņas
Datums Februāris Marts Kopā
24 25 26 27 28 1 2 3 4 5 6 7
Distanču slēpošana Q 2 2 2 1 1 1 1 1 1 12
Ziemeļu divcīņa 1 1 1 1 1 5
Tramplīnlēkšana Q 1 1 1 1 Q 1 Q 1 1 7
Medaļu komplekti 0 3 2 4 4 0 1 2 2 2 3 1 24

Visi laiki norādīti pēc Latvijas laika (UTC+2).

Distanču slēpošana[2]
Datums Laiks Disciplīna
24. februāris 10.00 5 km brīvajā stilā sievietēm, kvalifikācija
11.30 10 km brīvajā stilā vīriešiem, kvalifikācija
25. februāris 12.30 Sprints vīriešiem un sievietēm klasiskajā sitlā
27. februāris 12.45 15 km (2x7,5 km) skiatlons sievietēm
14.30 30 km (2x15 km) skiatlons vīriešiem
28. februāris 14.00 Komandu sprints vīriešiem un sievietēm brīvajā stilā
2. marts 14.15 10 km brīvajā stilā sievietēm
3. marts 14.15 15 km brīvajā stilā vīriešiem
4. marts 14.15 4x5 km stafete sievietēm
5. marts 14.15 4x10 km stafete vīriešiem
6. marts 13.30 30 km klasiskajā stilā sievietēm
7. marts 14.00 50 km klasiskajā stilā vīriešiem

Ziemeļu divcīņa[3]
Datums Laiks Disciplīna
26. februāris 11.15
17.00
Normālais tramplīns (HS106)
10 km slēpojums vīriešiem
27. februāris 11.00
16.30
Normālais tramplīns (HS106)
5 km slēpojums sievietēm
28. februāris 11.00
16.00
Normālais tramplīns (HS109)
4x5 km stafete vīriešiem
4. marts 12.00
16.15
Lielais tramplīns (HS130)
10 km slēpojums vīriešiem
6. marts 11.00
16.00
Lielais tramplīns (HS130)
Komandu sprints 2×7,5 km vīriešiem

Tramplīnlēkšana[4]
Datums Laiks Disciplīna
24. februāris 19.00 Normālais tramplīns (HS106) sievietēm, kvalifikācija
25. februāris 18.00 Normālais tramplīns (HS106) sievietēm
26. februāris 18.15 Komandu sacensības sievietēm (HS106)
21.30 Normālais tramplīns (HS106) vīriešiem, kvalifikācija
27. februāris 17.30 Normālais tramplīns (HS106) vīriešiem
28. februāris 18.00 Jaukto komandu sacensības (HS106)
2. marts 19.00 Lielais tramplīns (HS137) sievietēm, kvalifikācija
3. marts 18.15 Lielais tramplīns (HS137) sievietēm
4. marts 18.30 Lielais tramplīns (HS137) vīriešiem, kvalifikācija
5. marts 18.00 Lielais tramplīns (HS137) vīriešiem
6. marts 18.00 Komandu sacensības vīriešiem (HS137)

Medaļu ieguvēji[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Distanču slēpošana[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vīrieši[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Disciplīna Zelts Sudrabs Bronza
Sprints[5] Juhanness Hesflots Klēbo
Karogs: Norvēģija Norvēģija
3:01,30 Ēriks Valness
Karogs: Norvēģija Norvēģija
3:01,96 Hovars Soloss Taugbels
Karogs: Norvēģija Norvēģija
3:02,10
30 km skiatlons[6] Aleksandrs Boļšunovs
Russian Olympic Committee flag.svg Krievijas Slēpošanas federācija
1:11:33,9 Sīmens Hegstads Krīgers
Karogs: Norvēģija Norvēģija
1:11:35,0 Hanss Kristers Holunns
Karogs: Norvēģija Norvēģija
1:11:35,6
Komandu sprints[7] Karogs: Norvēģija Norvēģija
Ēriks Valness
Juhanness Hesflots Klēbo
15:01.74 Karogs: Somija Somija
Ristomati Hakola
Joni Meki
15:03.42 RSF Flag Krievijas Slēpošanas federācija
Aleksandrs Boļšunovs
Gļebs Retivihs
15:03.83
15 km, brīvais stils[8] Hanss Kristers Holunns
Karogs: Norvēģija Norvēģija
33:48,7 Sīmens Hegstads Krīgers
Karogs: Norvēģija Norvēģija
34:08,9 Haralds Estbergs Amunsens
Karogs: Norvēģija Norvēģija
34:24,3
4x10 km stafete[9] Karogs: Norvēģija Norvēģija
Pols Golbergs
Ēmils Īversens
Hanss Kristers Holunns
Juhanness Hesflots Klēbo
1:52:39,0 RSF Flag Krievijas Slēpošanas federācija
Aleksejs Červotkins
Ivans Jakimuškins
Artjoms Maļcevs
Aleksandrs Boļšunovs
1:52:51,0 Karogs: Francija Francija
Igo Lapalī
Moriss Manifikā
Klemāns Pariss
Žils Lapjērs
1:53:51,6
50 km, klasiskais stils

[10]

Ēmils Īversens
Karogs: Norvēģija Norvēģija
2:10:52,9 Aleksandrs Boļšunovs
RSF Flag Krievijas Slēpošanas federācija
2:10:53,6 Sīmens Hegstads Krīgers
Karogs: Norvēģija Norvēģija
2:11:01,1

Sievietes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Disciplīna Zelts Sudrabs Bronza
Sprints[11] Jonna Sundlinga
Karogs: Zviedrija Zviedrija
2:36,76 Maikene Kaspešena Falla
Karogs: Norvēģija Norvēģija
2:39,08 Anamarija Lampiča
Karogs: Slovēnija Slovēnija
2:39,11
15 km skiatlons[12] Terēse Juheuga
Karogs: Norvēģija Norvēģija
38:35,5 Frīda Kārlsone
Karogs: Zviedrija Zviedrija
39:05,5 Eba Andešone
Karogs: Zviedrija Zviedrija
39.05,7
Komandu sprints[13] Karogs: Zviedrija Zviedrija
Maja Dālkvista
Jonna Sundlinga
16:27.94 Karogs: Šveice Šveice
Laurīne van der Grāfa
Nadīne Fēndriha
16:28.89 Karogs: Slovēnija Slovēnija
Eva Urevca
Anamarija Lampiča
16:31.40
10 km, brīvais stils[14] Terēse Juheuga
Karogs: Norvēģija Norvēģija
23:09,8 Frīda Kārlsone
Karogs: Zviedrija Zviedrija
24:04,0 Eba Andešone
Karogs: Zviedrija Zviedrija
24:16,7
4x5 km stafete[15] Karogs: Norvēģija Norvēģija
Tīrila Udnese Venga
Heidi Venga
Terēse Juheuga
Helēne Marīe Fosesholma
53:43,2 RSF Flag Krievijas Slēpošanas fererācija
Jana Kirpičenko
Jūlija Stupaka
Tatjana Sorina
Natālija Ņeprjajeva
54:09,8 Karogs: Somija Somija
Jasmi Joensū
Johanna Matintalo
Rīta Līsa Roponena
Krista Permekoski
54:29,4
30 km, klasiskais stils[16] Terēse Juheuga
Karogs: Norvēģija Norvēģija
1:24:56,3 Heidi Venga
Karogs: Norvēģija Norvēģija
1:27:30,5 Frīda Kārlsone
Karogs: Zviedrija Zviedrija
1:27:31,1

Ziemeļu divcīņa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vīrieši[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Disciplīna Zelts Sudrabs Bronza
Lielais tramplīns/10 km slēpojums[17] Johanness Lamparters
Karogs: Austrija Austrija
23:11,1 Jārls Mangnuss Rībers
Karogs: Norvēģija Norvēģija
23:48,2 Akito Vatabe
Karogs: Japāna Japāna
23:56,9
Normālais tramplīns/ 4x5 km stafete[18] Karogs: Norvēģija Norvēģija
Espens Bjērnstads
Jergens Grobaks
Jenss Luross Oftebrū
Jārls Mangnuss Rībers
43:57.7 Karogs: Vācija Vācija
Terenss Vēbers
Fabians Rīsle
Ēriks Frencels
Vincencs Geigers
44:40.4 Karogs: Austrija Austrija
Johanness Lamparters
Lūkass Klapfers
Mario Zeidls
Lūkass Greiderers
44:46.8
Normālais tramplīns/ 10 km slēpojums[19] Jārls Mangnuss Rībers
Karogs: Norvēģija Norvēģija
23:01,2 Ilka Herola
Karogs: Somija Somija
23:01,6 Jenss Luross Oftebrū
Karogs: Norvēģija Norvēģija
23:02,1
Komandu sprints, lielais tramplīns/ 2×7,5 km

[20]

Karogs: Austrija Austrija
Johanness Lamparters
Lūkass Greiderers
29:29,7 Karogs: Norvēģija Norvēģija
Espens Annešens
Jārls Mangnuss Rībers
30:09,3 Karogs: Vācija Vācija
Fabians Rīsle
Ēriks Frencels
30:37,1

Sievietes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Disciplīna Zelts Sudrabs Bronza
Normālais tramplīns/ 5 km slēpojums[21] Gida Vestvolla Hansena
Karogs: Norvēģija Norvēģija
13:10,4 Mari Leinana Lunna
Karogs: Norvēģija Norvēģija
13:24,2 Marte Leinana Lunna
Karogs: Norvēģija Norvēģija
13:39,2

Tramplīnlēkšana[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vīrieši[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Disciplīna Zelts Sudrabs Bronza
Normālais tramplīns[22] Pjotrs Žila
Karogs: Polija Polija
268,8 Karls Geigers
Karogs: Vācija Vācija
265,2 Anže Lanišeks
Karogs: Slovēnija Slovēnija
261,5
Lielais tramplīns[23] Stefans Krafts
Karogs: Austrija Austrija
276,5 Rūberts Juhansons
Karogs: Norvēģija Norvēģija
272,1 Karls Geigers
Karogs: Vācija Vācija
267,4
Komandu sacensības Karogs: Vācija Vācija
Piuss Paške
Severins Freinds
Markuss Eizenbihlers
Karls Geigers
1046,6 Karogs: Austrija Austrija
Filips Ašenvalds
Jans Herls
Daniels Hūbers
Stefans Krafts
1035,5 Karogs: Polija Polija
Pjotrs Žila
Andžejs Stenkala
Kamils Stohs
Davids Kubackis
1031,2

Sievietes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Disciplīna Zelts Sudrabs Bronza
Normālais tramplīns[24] Ema Klineca
Karogs: Slovēnija Slovēnija
279,6 Mārene Lunbī
Karogs: Norvēģija Norvēģija
276,5 Sara Takanaši
Karogs: Japāna Japāna
276,3
Lielais tramplīns Mārene Lunbī
Karogs: Norvēģija Norvēģija
296,6 Sara Takanaši
Karogs: Japāna Japāna
287,9 Nika Križnara
Karogs: Slovēnija Slovēnija
287,1
Komandu sacensības[25] Karogs: Austrija Austrija
Daniela Iraško-Štolca
Sofija Soršaga
Kjara Helcla
Marita Krāmere
959,3 Karogs: Slovēnija Slovēnija
Nika Križnara
Špela Rogeļa
Urša Bogataja
Ema Klineca
957,9 Karogs: Norvēģija Norvēģija
Silje Opseta
Anna Odīne Strema
Tēa Minjana Bjērseta
Mārene Lunbī
942,1

Jaukti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Disciplīna Zelts Sudrabs Bronza
Jaukto komandu sacensības[26] Karogs: Vācija Vācija
Katarīna Althausa
Markuss Eizenbihlers
Anna Ruprehta
Karls Geigers
1000.8 Karogs: Norvēģija Norvēģija
Silje Opseta
Roberts Juhansons
Mārene Lunbī
Halvors Egners Grāneruds
995.6 Karogs: Austrija Austrija
Marita Krāmere
Mihaels Haibeks
Daniela Iraško-Štolca
Stefans Krafts
986.5

Medaļu kopvērtējums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

     Mājinieki

 V  Valsts Zelts Sudrabs Bronza Kopā
1 Karogs: Norvēģija Norvēģija 13 11 7 31
2 Karogs: Austrija Austrija 4 1 2 7
3 Karogs: Zviedrija Zviedrija 2 2 3 7
4 Karogs: Vācija Vācija 2 2 2 6
5 RSF Flag Krievijas Slēpošanas federācija 1 3 1 5
6 Karogs: Slovēnija Slovēnija 1 1 4 6
7 Karogs: Polija Polija 1 0 1 2
8 Karogs: Somija Somija 0 2 1 3
9 Karogs: Japāna Japāna 0 1 2 3
10 Karogs: Šveice Šveice 0 1 0 1
11 Karogs: Francija Francija 0 0 1 1
Kopā 24 24 24 72

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «FIS World Championship 2021 invitations published; women to debut on large hill at Oberstdorf 2021». fis-ski.com (angļu). 2020. gada 22. jūlijs. Skatīts: 2021. gada 23. februārī.
  2. «Cross-country schedule» (angļu). FIS. Skatīts: 2021. gada 23. februārī.
  3. «Nordic combined schedule» (angļu). FIS. Skatīts: 2021. gada 23. februārī.
  4. «Ski jumping schedule» (angļu). FIS. Skatīts: 2021. gada 23. februārī.
  5. «Men's sprint results» (angļu). Skatīts: 2021. gada 25. februārī.
  6. «Men's 30 kilometre pursuit results» (angļu). Skatīts: 2021. gada 27. februārī.
  7. Men's team sprint results
  8. «Men's 15 kilometre freestyle results» (angļu). Skatīts: 2021. gada 3. martā.
  9. Men's 4 × 10 kilometre relay results
  10. Men's 50 kilometre classical results
  11. «Women's sprint results» (angļu). Skatīts: 2021. gada 25. februārī.
  12. «Women's 15 kilometre pursuit results» (angļu). Skatīts: 2021. gada 27. februārī.
  13. «Women's team sprint results» (angļu). Skatīts: 2021. gada 2. martā.
  14. «Women's 10 kilometre interval start results» (angļu). Skatīts: 2021. gada 2. martā.
  15. Women's 4 × 5 kilometre relay results
  16. Women's 30 kilometre classical results]
  17. Individual large hill/10 km results
  18. Team normal hill/4 × 5 km results
  19. «Individual normal hill/10 km results» (angļu). Skatīts: 2021. gada 26. februārī.
  20. Team sprint large hill/2 × 7,5 km results
  21. «Women's individual normal hill/5 km results» (angļu). Skatīts: 2021. gada 28. februārī.
  22. «Men's individual normal hill results» (angļu). Skatīts: 2021. gada 28. februārī.
  23. Men's individual large hill results
  24. «Women's individual normal hill results» (angļu). Skatīts: 2021. gada 25. februārī.
  25. «Women's team normal hill results» (angļu). Skatīts: 2021. gada 26. februārī.
  26. Mixed team normal hill results

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]