Arkādijs Kacs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Arkādijs Kacs
Аркадий Кац
Dzimis 1931. gada 5. janvārī (88 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Nikolajeva, Ukrainas PSR, PSRS (tagad Karogs: Ukraina Ukraina)
Nodarbošanās teātra režisors un pedagogs

Arkādijs Kacs (dzimis 1931. gada 5. janvārī Nikolajevā, Ukrainā) ir ukraiņu, Latvijas un Krievijas teātra režisors un pedagogs.

1947. gadā dzimtajā Nikolajevā beidzis vidusskolu un iestājies Odesas Teātra skolā. Pēc Teātra skolas beigšanas sācis strādāt Moldāvijas Beļcu Krievu teātrī un Odesas Padomju armijas teātrī. Trīs gadus dienējis Baltijas flotē. Pēc dienesta sācis mācīties Ļeņingradas Valsts teātra, mūzikas un kinematogrāfijas institūta Režisoru fakultātē, kuru absolvējis 1960. gadā. Pēc institūta absolvēšanas nonācis Iževskas Dramatiskajā teātrī.

1964. gadā kļuvis par Rīgas Krievu drāmas teātra galveno režisoru. No 1963. līdz 1988. gadam bijis Rīgas Krievu drāmas teātra mākslinieciskais vadītājs. No 1988. līdz 2002. gadam strādājis Vahtangova Valsts akadēmiskajā teātrī par režisoru. Pēc tam režisējis izrādes dažādos Maskavas teātros, kā arī Latvijas Nacionālajā teātrī. Pasniedzis teātra mākslu Latvijas Valsts konservatorijā un Mičiganas štata universitātē.

1963. gadā kļuvis par Udmurtijas APSR Nopelniem bagāto mākslas darbinieku. 1967. gadā ieguva Latvijas PSR Nopelniem bagātā mākslas darbinieka nosaukumu. 1976. gadā kļuvis par Latvijas PSR Tautas skatuves mākslinieku. 2004. gadā kļuvis par Ukrainas Tautas skatuves mākslinieku, 2007. gadā par Krievijas Federācijas Nopelniem bagāto mākslas darbinieku.[1]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Arkādijs Kacs». Latvijas krievi.