Ceļu satiksmes drošības direkcija

Vikipēdijas lapa
Automašīnu treniņlaukums pie CSDD Liepājas nodaļas

VAS Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ir valsts akciju sabiedrība, kas saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu un saviem statūtiem pārrauga Latvijas ceļu satiksmes drošību. CSDD nodarbojas ar transportlīdzekļu reģistrāciju, autovadītāju kvalifikācijas eksāmenu pieņemšanu un vadītāja apliecību izsniegšanu un tehniskās apskates nodrošināšanu, kā arī pārrauga un veic ceļu drošības auditus, veido un uztur transportlīdzekļu un to vadītāju reģistru. Akciju sabiedrība arī nodrošina Rīgas Motormuzeja, tā Bauskas filiāles un Biķernieku trases darbību.

2022. gada septembrī par CSDD vadītāju konkursa kārtībā tika izvēlēts tā ilggadīgais vadītāja vietnieks Aivars Aksenoks.[1]

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1991. gada 25. oktobrī Satiksmes ministrijā tika izveidota jauna valsts struktūrvienība - Ceļu satiksmes drošības departaments, kurš vēlāk tika pārveidots par direkciju. Jaunā iestāde pārņēma padomju okupācijas gados izveidotās Valsts autoinspekcijas (VAI) funkcijas. 1994. gada 30. augustā Ministru kabinets izdeva noteikumus ar likuma spēku “Par ceļu satiksmi”, bet 1997. gada 21. oktobrī Valsts prezidents izsludināja “Ceļu satiksmes likumu”. Tas nosaka, kas Latvijā nodarbojas ar ceļu satiksmes vispārējo pārvaldi, izsniedz autovadītāju apliecības, reģistrē transportlīdzekļus, izstrādā ceļu satiksmes noteikumus, kā arī to, kādi ir autovadītāju pienākumi un tiesības.

No 2004.gada 1.septembra CSDD ir valsts akciju sabiedrība.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «CSDD jauns “stūrmanis”». LA.LV (latviešu). Skatīts: 2022-10-04.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]