Du hast

Vikipēdijas lapa
Du hast
Du hast
Rammstein singls
no albuma Sehnsucht
Izdots 1997. gada 18. novembrī
Formāts CD singls
Ierakstīts
  • Temple Studios, Malta,
  • 1997. gadā
Žanrs
Garums 03:55
Izdevējs Motor Music
Producents (i)
Rammstein singlu hronoloģija


Engel
(1997)

Du hast
(1997)

Das Modell
(1997)

Du hast ir vācu industriālā metāla grupas Rammstein otrais singls no grupas otrā albuma Sehnsucht. Du hast ir viena no atpazīstamākajām grupas dziesmām. Tā tika nominēta 1999. gada Grammy balvai"labākais smagā metāla izpildījums". Šī dziesma ir iekļauta vairākos filmu skaņu celiņos, zināmākie no kuriem ir "Matrikss" un How High, kā arī dziesma pieejama videospēlēs Guitar Hero 5 un Rock Band 3.

Dziesmas tekstā izmantota vārdu spēle. Du hast tulkojams kā "tev ir", savukārt Du hasst — "tu ienīsti". Vēl hast ir palīgdarbības vārda haben forma pagātnes veidošanai. Tādējādi fragments Du hast mich gefragt, und ich hab nichts gesagt tulkojams kā "Tu man jautāji, un es neko neteicu". Dziesmas angliskajā versijā nosaukums ir You Hate ("tu ienīsti").

Koncertizpildījums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pirmā zināmā dziesmas atskaņošana dzīvajā notika 1997. gada 15. maijā Amsterdamā.[1] Gadu gaitā koncertos šīs dziesmas pavadījumā ir izmantoti dažādi atribūti un pirotehnika, gan tālruņa klausule, gan pārveidota raķešpistole. Albumu Reise, Reise un Liebe ist für alle da atbalsta tūrēs, dziesmas laikā liesmas tiek šautas gaisā vairāku metru augstumā un Tils Lindemans ar arbaleta izskata šaujamieroci izšauj gaisā, tādā veidā aizsākot raķešu šaušanu pāri publikas galvām. Dziesmai kļūstot populārai to atskaņo gandrīz katrā koncertā. Koncerta dziesmas versijai ievads ir nedaudz garāks nekā dziesmas albuma versijai.[2][3]

Videoklips[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Šis ir grupas piektais videoklips, tā režisors ir Filips Štolcs un klipa pirmizrāde notika 1997. gada 21. jūlijā. Klips filmēts Brandenburgā, vasarīgā laukā bijušā padomju armijas teritorijā. Klipā izmantoti Kventina Tarantīno "Trakie suņi" un Deivida Linča "Ceļš uz nekurieni" filmu motīvi. Filmēšanai tika izmantots automobilis GAZ-21 "Volga", kas klipa beigās tika uzspridzināts.

Dziesmu saraksts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

# Nosaukums Ilgums
1. Du hast (Single Version)   3:54
2. Bück dich (Album Version)   3:21
3. Du hast (remix by Jacob Hellner)   6:44
4. Du hast (remix by Clawfinger)   5:24

Du hast kaverversijas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dziesma popkultūrā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «RammsteinNicCage.com Concert Info - Amsterdam, The Netherlands - April 9, 1997». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2012. gada 18. jūlijā. Skatīts: 2009. gada 14. jūnijs.
  2. Rammstein - Du hast (Live aus Berlin) vietnē YouTube
  3. Rammstein - Du Hast (Live from Volkerball) vietnē YouTube

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]