Dzintara ceļš
Šajā rakstā trūkst būtiskas informācijas. Lūdzu, palīdzi uzlabot šo rakstu. Ja ir kādi ieteikumi, vari tos pievienot diskusijā. Vairāk lasi lietošanas pamācībā. |
Dzintara ceļš bija dzintara tirdzniecības maršruts, kas savienoja Sembas pussalas reģionu Baltijas jūras piekrastē ar Romas impēriju.
Līdz ar dzintara ceļa apgūšanu, sākot ar 1. gs. p.m.ē., baltu zemes parādās romiešu ģeogrāfiskajos priekšstatos un maiņas sakaros. Par to liecina gan rakstītie vēstures avoti par romiešu ceļojumiem pēc dzintara uz Baltijas salu (Plīnijs Vecākais) un ziņas par aistiem, (Tacits), gan arī senlietas un romiešu monētas Mazkatužu kapulaukā un citos arheoloģiskajos atradumos Latvijā.[1][2][3]
Ceļa gaita
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]Dzintara ceļš sākās Baltijas jūras austrumu piekrastē seno prūšu un kuršu apdzīvotajos rajonos un turpinājās gar Vislu līdz Romas impērijas robežpilsētai Karnuntai (Carnuntum) pie Donavas tagadējā Austrijā. Tālāk dzintaru nogādāja līdz Adrijas jūras piekrastei un Apenīnu pussalai.
Atsauces
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]- ↑ «Letonika.lv. Enciklopēdijas - Latvijas vēstures enciklopēdija. Mazkatužu kapulauks». www.letonika.lv. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2016-06-20. Skatīts: 2020-05-06.
- ↑ «Letonika.lv. Enciklopēdijas - Latvijas vēstures enciklopēdija. Senākās monētas Latvijā». www.letonika.lv. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2016-04-05. Skatīts: 2020-05-06.
- ↑ «Letonika.lv. Enciklopēdijas - Latvijas vēstures enciklopēdija. Dzintara ceļš». www.letonika.lv. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2017-01-07. Skatīts: 2020-05-06.
Šis raksts ir ļoti īss un nepilnīgs. Jūs varat dot savu ieguldījumu Vikipēdijā, papildinot to. |
Šis ar vēsturi saistītais raksts ir nepilnīgs. Jūs varat dot savu ieguldījumu Vikipēdijā, papildinot to. |