Enijs Maiks

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Enijs Maiks
Enijs Maiks 2016 foto Igors Linga.jpg
Enijs Maiks 2016. gads
Galvenā informācija
Pseidonīms Enijs Maiks
Dzimis Ainārs Micītis
1965. gada 8. februārī (54 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Rīga, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Žanri Elektronika, alternatīvais pops, psihodēliskais pops
Nodarbošanās ierakstu producents, dziesmu un tekstu autors, izpildītājs
Instrumenti taustiņinstrumenti, ģitāra, sitamie instrumenti, personālais dators, balss
Darbības gadi 1980—pašlaik
Izdevēji MicRec
Mapl
Studija Mix
Estrada Chart Music
Elektrikana Rekordz (One Man And A Drum Machine)
Mājaslapa elektrikelderz.com

Enijs Maiks (īstajā vārdā Ainārs Micītis; dzimis 1965. gada 8. februārī) ir latviešu elektroniskās mūzikas un popmūzikas izpildītājs, ierakstu producents, dziesmu un tekstu autors, neatkarīgās ierakstu izdevniecības Elektrikana Rekordz (One Man And A Drum Machine) līdzdibinātājs. Zem dažādiem pseidonīmiem izdevis četrpadsmit albumus. Producējis dziesmas un virkni albumu arī citiem izpildītājiem, tai skaitā Jana Hermann, kura piecas reizes nominēta Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

No 12 gadu vecuma Enijs Maiks sāk apzināti un ļoti nopietni interesēties par tā laika aktuālo mūziku un krāt mūzikas ierakstus. Paralēli apgūst akustiskās ģitāras spēles pamatprincipus.

1980. gada rudenī sāk spēlēt sitamos instrumentus hard rock / heavy metal grupā "Joks", kuras kodols ir Ainārs Bertrands (soloģitāra) un Ainārs Betlers (basģitāra). Grupu pamet 1983. gada sākumā. Tā paša gada vasarā viņš pieņem pseidonīmu Annie Mike, kas pēc 10 gadiem tiek latviskots un pārtop par Enijs Maiks. Oriģinālais angļu variants tiek veidots tā, lai sākuma burti saturētu īstā vārda pirmos burtus AM, un ir tieša atsauce uz Enija Maika tā brīža visvairāk klausītākās grupas Eurythmics vokālisti Annie Lennox un Radio Luxembourg dīdžeju Mike Hollis.

No 1983. gada novembra līdz 1985. gada decembrim seko dienests Padomju Armijā.

1986. gada pavasarī Enijs Maiks sāk spēlēt sitamos instrumentus grupā Slaisti. 1987. gadā grupa pievienojas Pētera Stučkas LVU studentu roka klubam. Slaisti uzstājas skolās, iestādēs un pagrīdes festivālos, bet ne pārāk aktīvi. Šajā laikā Enijs Maiks sacer gandrīz divus desmitus dziesmu, kuras pārējie grupas dalībnieki neakceptē stilistisku iemeslu dēļ, kā rezultātā viņš ar divu magnetofonu palīdzību sāk veikt solo ierakstus vienatnē, pakāpeniski ierakstot visus instrumentus un balsi, līdz 1989. gadā pamet Slaistus uz visiem laikiem. Ar hip-hop un house / techno eksploziju 80. gadu otrajā pusē Enijs Maiks arvien vairāk sliecas uz elektronisko, ierakstu studijās tapušo mūziku. 1991. gada sākumā viņš iegādājas savu pirmo sintezatoru un kopā ar sintpopa grupas Spogulis taustiņnieku Viesturu Biti izveido kopprojektu ar sākotnējo mērķi ieviest un popularizēt Latvijā pašmāju elektronisko deju mūziku. Gada beigās zem nosaukuma Happy Hi viņi ieraksta 6 demo dziesmas. Nejaušas sagadīšanās pēc viena no dziesmām Mana mīļā dara to labāk 1992. gadā nokļūst Zvaigznīšu brīža topa pirmajā vietā.

1993. gadā Enijs Maiks ar dziesmu Tikai 1 Nakc kļūst par Mikrofona Muzikālā Vakara Favorītu.

1994. gadā Enijs Maiks zem nosaukuma Fat Annie's Band (latviski: Resnās Enijas Blice) ieraksta vairākas dziesmas un saņem Mikrofona Gada Balvu kategorijā Spožākā debija Mikrofona rokaptaujā.

1999. gadā Enijs Maiks ir viens no ierakstu studijas un izdevniecības Estrada Chart Music līdzdibinātājiem. 2001. gadā izdod pirmo oficiālo (licencēto) Latvijas neatkarīgās mūzikas izlasi "Sound & Vision". 2003. gada sākumā leibls Estrada Chart Music beidz pastāvēt.

2006. gadā Enijs Maiks ar jauniem domubiedriem dibina ierakstu leiblu Elektrikana Rekordz (sākotnēji One Man And A Drum Machine), kurā līdz pat šim brīdim darbojas kā izdevējs, ierakstu producents un mūzikas video klipu veidotājs.

2009. gadā Enijs Maiks veido trokšņu un skaņu partitūru vienam no gaismas festivāla Staro Rīga visvairāk apmeklētākajiem objektiem "Laika grieži".[1][2]

2017. gadā Enijs Maiks un Jana Hermann nolemj turpmākos ierakstus izdot kopīgi zem nosaukuma Elektrik Elderz.

Elektrik Elderz pirmais pilnformāta albums Totally Unnecessary publicēts 2018. gada 16. martā.

Elektrik Elderz otrais albums II publicēts 2019. gada 1. martā.

Diskogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Studijas albumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Izlases[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

EP ieraksti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Enija Maika veidotie remiksi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Videoklipi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]