Hearts of Iron

Vikipēdijas lapa
Hearts of Iron
HeartsOfIronBox.jpg
Izstrādātājs Paradox Interactive
Izdevēji Strategy First
Dizainers Johans Anderssons (galvenais izstrādātājs)
Platformas Microsoft Windows, Mac OS, Mac OS X
Izdots 2002
Žanrs Stratēģija
Režīmi vienspēlētāja, daudzspēlētāju
Reitingi ESRB: E (Everyone)
USK: 12+
Ķīna: Aizliegta
Datu nesējs 1 CD
Sistēmas prasības Windows:
64 MB RAM, 4X CD-ROM , DirectX 8.1, Windows 95
Macintosh:
333 MHz CPU, 128 MB RAM, Mac OS 9 vai Mac OS X
Ievadierīces Klaviatūra, pele

Hearts of Iron (HoI) (latviski: Dzelzs sirdis) ir kompāniju Paradox Interactive un Strategy First lielstratēģijas datorspēle, kuras darbība risinās laika posmā no 1936. līdz 1948. gadam. Spēlētājs var kontrolēt jebkuru vienu nāciju, kas pastāvēja šajā laika posmā un piedalīties Otrā pasaules kara notikumos. 2002. gadā spēle tika izlaista Windows operētājsistēmai, Macintosh versiju sagatavoja kompānija Virtual Programming. Spēles galvenais programmētājs ir Johans Anderssons (Johan Andersson). Spēle turpinājumā - Hearts of Iron II, tika ieviestas vairākas izmaiņas spēles vadībā un tehnoloģiju kokā. Par trešā turpinājuma - Hearts of Iron III - izstrādes procesu tika paziņots 2008. gada 20. augustā, tās relīze plānota 2009. gada rudenī.

Spēles process[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Hearts of Iron ekrānuzņēmums

Hearts of Iron ir veidots Paradox izmantojot veiksmīgās spēles Europa Universalis spēles dzinēju, bet ieviešot vairākas izmaiņas:

  • Ļoti detalizēti tehnoloģiju koki, kas sadalīti 14 nozarēs (kājnieki/artilērija/rūpniecība/bruņu transports/flote/utt.). Katrā no tām ir liels skaits izstrādājamo tehnoloģiju, kas dod iespēju pilnveidot un izstrādāt spēles vienības.
  • Ekonomiskā modeļa pamatā ir 4 resursu veidi : ogles, tērauds, gumija un nafta, no šiem resursiem ir atkarīga spēlētāja rūpniecība un armijas vienības.
  • Ir iespējams izvēlēties militāros un politisko līderus.
  • Plašs militāro vienību klāsts, no koloniju zemessardzes līdz starpkontinentālajām ballistiskajām raķetēm.
  • Laikapstākļu modelis, kas ietekmē kaujas vienību pārvietošanos un kaujas spējas, kā arī apgādes līnijas.

Spēles procesa mērķis ir saglabāt valsti pārmaiņās, kas notiek pirms Otrā pasaules kara vai tā laikā. Spēlētājs var būt par liecinieku vai līdzdarboties notikumos, kas atšķiras no īstās vēstures. Hearts of Iron tiek uzskatīta par alternatīvās vēstures spēli.

Spēlē ir trīs galvenās valstu alianses; Sabiedrotie, Ass valstis un Kominterne, kurām spēlētās var pievienoties vai palikt malā. Spēle beidzas, kad ir palikusi tikai viena alianse, taču šādi gadījumi ir reti. Cits beigu scenārijs, kurā spēle beidzas 1947. gada 30. decembrī un uzvar tā alianse, kas ir savākusi lielāko uzvaras punktu skaitu. Uzvaras punkti ir noteikts punktu skaits, kas spēlē ir piešķirts stratēģiski nozīmīgām pilsētām un reģioniem.

Strīdi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Spēle tika aizliegta Ķīnā jo tajā Tibeta, Siņdzjana, un Mandžūrija tika attēlotas kā neatkarīgas valstis, bet Taivāna atradās Japānas pakļautībā.[1] Paradox Interactive paziņoja, kas spēle ir vēsturiski precīza un atspoguļo pārmaiņu periodu Ķīnas vēsturē un parāda piepūli, ko Ķīnas komunistiskā partija veltīja, lai uzvarētu Ķīnas pilsoņu karu.[2]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]