Heincs Josts

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Heincs Josts
Heinz Jost
Heincs Josts (attēls uzņemts Salaspils nometnē)
Heincs Josts (attēls uzņemts Salaspils nometnē)
Personīgā informācija
Dzimis 1904. gada 9. jūlijā
Holchauzene, Vācijas impērija
(Homberga, Hesene, Karogs: Vācija Vācija)
Miris 1964. gada 12. novembrī (60 gadi)
Bensheima, Hesene, Karogs: Vācija Vācija
Nodarbošanās jurists, nacists

Heincs Josts (vācu: Heinz Jost; dzimis 1904. gada 9. jūlijā, miris 1964. gada 12. novembrī) bija SS brigādenfīrers un policijas ģenerālmajors. Nodarbojās ar spiegošanas operācijām SD sastāvā. Pēc Valtera Štālekera nāves no 1942. gada marta līdz septembrim darbojās RīgāEinsatzgruppe A vadītājs.

Dzimis nacionālistiski noskaņota aptiekāra ģimenē. Studēja tiesības un ekonomiku Gīsenes un Minhenes universitātēs. NSDAP biedrs no 1928. gada. Pēc nacistu nākšanas pie varas 1933. gadā strādāja policijas struktūrās. No 1934. gada - SD struktūrās. Nodibinoties RSHA, kļuva par VI nodaļas (ārvalstu izlūkošana) vadītāju. 1942. gada martā Josta vietā tika iecelts Valters Šellenbergs, bet Josts nosūtīts uz Ostlandi. Vēlāk tika iecelts par virsnieku sakariem starp Alfrēdu Rozenbergu un Evaldu fon Kleistu, bet 1945. gadā atvaļināts no dienesta.

1948. gadā tiesāts Nirnbergas procesa Einzacgrupu prāvā. Notiesāts uz nāvi, sods nomainīts uz mūža ieslodzījumu, bet 1951. gadā no ieslodzījuma atbrīvots. Vēlāk strādāja par nekustamo īpašumu mākleri.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]