Insomnia

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Šis raksts ir par vokālo grupu. Par bezmiegu skatīt rakstu Bezmiegs.

Insomnia ir latviešu vokālā grupa, kas izpilda dažāda žanra skaņdarbus a capella stilā, t.i. bez pavadošiem mūzikas instrumentiem. Bijuši 2. vietas laureāti "Moscow Spring A Cappella Festival 2019" un Rīgas A Cappella Festivāla gala koncerta "Insomnia: Sākums" galvenie mākslinieki. Grupa sadarbojusies ar tādiem māksliniekiem kā Mārtiņš Brauns, Raimonds Pauls, Aminata, Jānis Stībelis, Zigfrīds Muktupāvels, Raimonds Ozols, u.c.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sākums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Grupa tika dibināta 2018. gada 16. novembrī, kuras idejas autori bija ilggadējais vokālās grupas “Framest” dziedātājs Roberts Memmēns un Gustavs Melbārdis. Grupas sākotnējā (GEN.1ST) sastāvā bija 10 cilvēki - Roberts Memmēns, Gustavs Melbārdis, Dagnis Roziņš, Grēta Grantiņa, Sanija Roze, Emīlija Pavlovska, Māra Sējāne, Edīte Štrausa, Sanita Roze un Elīza Evalde. "INSOMNIA" pirmais koncerts notika 2018. gada 22. decembrī Latvijas Nacionālajā teātrī. 2018. gada janvārī grupa laida klajā savu pirmo videoklipu, kurā tās dalībnieki izpildīja grupas “The Real Group” skaņdarbu “Words”.


Moscow Spring A Cappella Festival 2019[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Grupas pirmais lielais mērķis bija nokļūt vērienīgajā "Moscow Spring A Cappella" festivālā. Mēģinājumos mazā studijā Vecrīgā, sākās grupas koncepcijas veidošanas process. Roberts Memmēns un Gustavs Melbārdis vēlējās no grupas izveidot kaut ko enerģiskāku un unikālāku. 2019. gada janvārī grupai pievienojās Toms Kursītis un Megija Kuzmina, tomēr tas nešķita pietiekami, lai īstenotu grupas koncepcijas vīziju. Tika veidota atlase, uz kuru tika aicināti vairāki vokālisti. Sastāvam pievienojās Toms Kalderauskis, Anna Krista Ostrovska, Anna Ušakova un Eliāna Sanda Veinberga. Dziedātājiem pievienojās perkusioniste Elīza Apine, kas turpmāk sastāvā spēlē sitaminstrumentus. Ar videoklipu skaņdarbiem "Brighter Day" un "Ain't No Mountain High Enough" grupa sevi pieteica festivālam un saņēma apstiprinājumu. 2019. gada maijā grupa devās uz Maskavas festivālu, kas tajā gadā pulcēja vairāk nekā 200 grupas no 45 valstīm. Savā kategorijā “Insomnia” sacentās ar vēl 65 grupām. Aizvadot 13 koncertus Maskavā, paralēli ņemot dalību konkursā, grupa ieguva 2. vietu. Kopā ar grupu ceļojumā kopā devās Arvis Belovs, kas veido īsfilmu par grupas panākumiem šajā festivālā.

Trīs Raimondi & Insomnia[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atgriežoties no festivāla, Roberts un Gustavs nolēma atstāt sākotnējo dziedātāju skaitu. Sastāvā palika 10 cilvēki - Roberts Memmēns (Bass) , Toms Kursītis (Baritons), Gustavs Melbārdis (Tenors 1), Dagnis Roziņš (Tenors 2), Grēta Grantiņa (Alts), Emīlija Pavlovska(Alts), Māra Sējāne(Alts), Megija Kuzmina (Soprāns) un Elīza Evalde (Soprāns). Gustavs Melbārdis komentēja:

«Tā būs mūsu pirmā lielā atskaite, sagaidot grupas gada jubileju. Bet mūsu pirmais lielais koncerts Latvijā bija jau 7. augustā Jaunciema ostā - "3 Raimondi un Insomnia", kur muzicējām kopā ar Maestro Raimondu Paulu, Raimondu Macatu un Raimondu Ozolu, izpildot arī Maestro skaņdarbu Я тебя рисую, un kas bija viens no lielākajiem un pieredzes bagātākajiem koncertiem, kāds mums līdz šim bijis. Jo, kā teica Roberts Memmēns, parasti jaunai grupai pirmais koncerts nav kopā ar Raimondu Paulu un citiem tik izciliem mūziķiem.»[1]

Koncertprogramma "Insomnia: Sākums"[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Parādoties plašākai publikai un popularizējot a cappella žanru Latvijā, grupu uzrunā Rīgas A Cappella Festivāla veidotājs Guntis Cimiņš, piedāvājot grupai uzstāties kā galvenajiem māksliniekiem festivāla noslēguma koncertā koncertzālē "Palladium". Sastāvs piekrīt piedāvājumam un sāk domāt par īpaši veidotu programmu, kas piedāvātu jaunu identitāti vokālās mūzikas kustībai Latvijā. Roberts Memmēns, aranžējot populāras ārzemju melodijas, kā arī pazīstamas latviešu mūzikas melodijas izveido koncertprogrammu "Insomnia: Sākums". Koncerta īpašie viesi ir Rīgas Doma kora skolas gospeļu koris (vadītāja Una Stade), kā arī vokālā grupa "The Garden" - Artūrs Švarcbahs, Daniels Pelnēns, Kristaps Solovjovs, Katrīna Paula Felsberga un Paula Pērkone. Grupai "Insomnia" uz skatuves pievienojās dziedātāja Aminata, kā arī Jānis Stībelis, radot interesantāku programmu klausītājam. 19. oktobrī, izpārdotā koncertzālē "Palladium" izskan Rīgas A Cappella Festivāla gala koncerts - "Insomnia: Sākums".

Koncerttūre "Veltījums"[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Režisors Valdis Pavlovskis un producents Jānis Kļaviņš jau kādu laiku bija meklējuši kādu īpašu, jaunu, nebijušu sastāvu, kas varētu uzstāties kopā ar latviešu mūzikas leģendu - Mārtiņu Braunu. Redzot koncertu "Trīs Raimondi & Insomnia", kā arī grupas aktivitāti sociālajos tīklos, mākslinieciskais kombo nolēma sadarboties ar jauno vokālo grupu un izveidot ziemassvētku programmu. 2019. gada vasarā, Roberts un Gustavs devās pie komponista Mārtiņa Brauna, lai pārrunātu programmas konceptu, idejas un aranžijas. Par koncertprogrammas vadmotīvu kļuva populārā un iemīļotā dziesma “Veltījums” no kinofilmas “Ziemassvētku jampadracis”. Kā sacīja pats komponists Mārtiņš Brauns: “Pa šiem gadiem ir daudz kas sakrājies, un vai tad tikai tradicionālās Ziemassvētku dziesmas var radīt svētku sajūtu un aicināt uz pārdomām?”. Koncertprogrammā skanēja skaņdarbi ar Broņislavas Martuževas, Jāņa Petera, Māras Zālītes, Egila Zirņa un citu dzejnieku dzeju, un tās izpildīja pats Mārtiņš Brauns, būdams arī pie taustiņinstrumentiem, stīgu kvartets “Juno” Otto Trapāna vadībā un vokālā grupa “Insomnia”. Vokālās aranžijas veidoja Roberts Memmēns.

Grupas sastāvs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

GENERATION 1ST

2018-2019

INSOMNIA

CROWD

GENERATION 2ND

2019-...

Roberts Memmēns (Bass) Roberts Memmēns (Bass) Roberts Memmēns (Bass)
Gustavs Melbārdis (Baritone) Toms Kursītis (Baritone) Toms Kursītis (Baritone)
Dagnis Roziņš (Tenor 2) Gustavs Melbārdis (Baritone) Gustavs Melbārdis (Tenor 2)
Grēta Grantiņa (Tenor 1) Toms Kalderauskis (Tenor) Dagnis Roziņš (Tenor 1)
Māra Sējāne (Alto) Dagnis Roziņš (Tenor) Grēta Grantiņa (Alto)
Emīlija Pavlovska (Alto) Grēta Grantiņa (Alto) Māra Sējāne (Alto)
Sanija Roze (Alto) Eliāna Sanda Veinberga (Alto) Emīlija Pavlovska (Alto)
Edīte Štrausa (Soprano) Māra Sējāne (Alto) Megija Kuzmina (Soprano)
Sanita Roze (Soprano) Emīlija Pavlovska (Alto) Elīza Evalde (Soprano)
Elīza Evalde (Soprano) Megija Kuzmina (Alto) Elīza Apine (Percussions)
Anna Krista Ostrovska (Soprano)
Edīte Štrausa (Soprano)
Anna Ušakova (Soprano)
Elīza Evalde (Soprano)
Elīza Apine (Percussions)

Grupas nosaukums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sastāva nosaukums “Insomnia” tulkojumā no angļu un arī latīņu valodas nozīmē "bezmiegs". Gustavs Melbārdis stāsta:

"Grupu nosaukumu izdomāšana vienmēr ir ļoti ilgs process, un arī šajā gadījumā mēs ar Robertu Memmēnu ļoti ilgi domājām, kā šo apvienību nosaukt. Sēdējām manā virtuvē, un mana mamma pajautāja, kā angliski ir bezmiegs. Tā likās izcila ideja, jo, piemēram, bezmiega nakts var būt mokoša, bet tā var būt arī ļoti radoša, pilna jaunām idejām un sapņiem. Savos koncertos mēs dalāmies ar pozitīvo bezmiegu - apliecinot, ka jaunība un dzīvesspars, un nopietns darbs ir kas īpašs arī mūsdienās un jo īpaši mūzikā.»

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]