Ivans Dorns

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Ivans Dorns (krievu: Ива́н Алекса́ндрович Дорн, dzimis Čeļabinskā 1988. gada 17. oktobrī) ir Ukrainas dziedātājs, raidījumu vadītājs un bijušais dueta „Para Normaļņih” (krievu: Пара Нормальных) dalībnieks. Šobrīd ir uzsācis solo karjeru.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ivans Dorns ir dzimis 17. oktobrī, 1988. gadā, Čeļabinskā. 1990. gadā viņš pārcēļas uz pilsētu [Ukraina|Ukrainā] - Slavutiču, saistībā ar viņa tēva darbu Černobiļas AES. Līdz otrajai klasei, viņam bija tēva uzvārds – Jerjomins (krievu: Ерёмин). Vēlāk, ņemot vērā mātes, Lidijas Dornas (krievu: Лидии Дорн), ieteikumu, nomainīja uzvārdu uz Dorns, jo viņa nevēlējās, lai viņas dēls, vismaz formāli, nebūtu saistīts ar tēvu.

Sāka dziedāt jau skolas laikā. Pirmo reizi uz skatuves kāpa sešu gadu vecumā, festivālā „Slavutičas zelta rudens” (krievu: Золотая осень Славутича).

Ivans aktīvi nodarbojās ar sportu, kļuva par vairāku sporta godalgu ieguvēju: „Sporta Meistars (Burusportā)” (krievu: Мастер спорта (Парусный спорт)), „Sporta meistara kandidāts balles dejās” (krievu: Кандидат в мастера спорта по бальным танцам), 2. vieta peldēšanā, 3. vieta pieaugušo vieglatlētikā. Vēl Ivans nodarbojās ar lielo tenisu, šahu un futbolu.

Kas attiecas uz muzikālajiem sasniegumiem, Ivans Dorns ieguvis muzikālo izglītību klavierklasē. Kļuvis par laureātu un uzvarētāju vairākos muzikālos konkursos, starp kuriem: Maskavas konkurss „Iededz savu zvaigzni” (krievu: Зажги свою звезду) – 1.vieta.

Krimas Pērle” (krievu: Жемчужина Крыма) – skatītāju simpātiju balva;

„Melnās jūras spēles” (krievu: Черноморские игры) – 2001. gadā 3. godpilnā vieta, 2005. – 2. vieta.

Piedalījies „Jūrmala 2008” (krievu: Юрмала 2008).

Piedalījies arī „Фабрикa звёзд”.

Izglītība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2006. gadā, Ivans pieņēma lēmumu iestāties Kijevas Nacionālā [I. K. Karpenko-Karogo] vārdā nosauktā teātra, kino un televīzijas universitātē, kinematogrāfijas fakultātē. Viņš veiksmīgi nokārtoja iestājeksāmenus un tika ieskaitīts pirmajā kursā.

Pēc paša Dorna teiktā „Mācības institūtā sagādāja grūtības”, bet pats viņš nekad nav devis pasniedzējiem „kukuļus” (melu detektors programmā „Tikai taisnība” (krievu: Только правда) to apstiprināja).

Ivans dodas uz atlasi un kļūst par kanāla M1 raidījumu vadītāju.

Grupas Пара Нормальных sastāvs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2007. gadā, Jamiroquai koncerta laikā, Ivans Dorns iepazinās ar savu nākotnes kolēģi Aņu Dobridņevu (krievu: Аней Добрыдневой) un kopā ar viņu izveidoja duetu „Пара Нормальных”.

Duets ļoti ātri ieguva popularitāti, izveidojot jaunu, enerģisku cilvēku tēlu, kuri ar pārliecību skatās nākotnē.

2008. gada 4. oktobrī grupa izlaida savu debijas albumu „Я придумаю happy end”, kurš mēnesi turējās Шереметьево-Борисполь topā radio stacijā „Gala Radio”. 2010. gada vasarā, Ivans Dorns pameta grupu un viņa vietā stājās Artjoms Mehs (krievu: Артем Мех).

Solo karjera[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

No 2010. gada Dorns sāka savu solo karjeru, izdodot savas sacerētas dziesmas, starp kurām zināmākās ir „Стыцамэн”, „Бигуди”, «Северное сияние», «Тем более» un citas.

Kopā ar Apollo Monkeys izdeva dziesmu «Синими, жёлтыми, красными».

Solo karjeras sākumā Ivans izdeva piecus klipus dziesmām «Стыцамэн», «Так сильно», «Северное сияние», «Синими, жёлтыми, красными» un «Идолом».

2012. gada 25. maijā Kijevā un 26. maijā Maskavā notika oficiāla Dorna pirmā solo albuma „Co’n’Dorn” prezentācija.

MuzTV 2012. gada apbalvošanā Dorns tika nominēts kategorijā „Gada atklājums”.

Tajā pašā gadā Dorns tika nominēts vēl trim nominācijām - „Debija”, „Video (Стыцамэн), „ Dizains” (oficiālā mājas lapa) apbalvošanas ceremonijā „Степно й волк” [1] - 2012. gadā. 2012. gada jūnijā Dorns uz vāka žurnālam „Billboard Russia” tiek attēlots kā jauno mūziķu galvenais varonis.

2012. gada augustā Dorna komanda izveidoja savu TV – „Co’n’Dorn TV” vietnē Youtube. [2]

2012. gada rudenī Dorns ierakstīja mūziku realitātes šovam „Топ-модель по-русски” ar Irīnu Šeiku, balstoties uz viņa iepriekš sacerēto dziesmu „Бигуди” [3]

Dorns uzstājies arī Rīgā, Latvijā, 2013.gada 22.februārī, klubā „Studio 69”.[4] Vēlāk atgriezies vēlreiz, lai sniegtu koncertu klubā „First Dacha” 27.jūlijā.[5]

Atsauksmes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2012. gada pavasarī Dorns saņēma labas atsauksmes krievu presē. Martā Bulats Latipovs raksturoja Dornu „Афише”: „Vietējās estrādes jaunā, absolūtā zvaigzne".

Oļegs Soboļevs („Коммерсантъ”) maijā nosauca Dornu kā „Pasaulē labākais izpildītājs krievvalodīgās masas popmūzikā ”, kurš „taisa pašas adekvātākās un „lipīgākās” pop dziesmas krievu valodā.”

Studijas albumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Co’N’Dorn (2012).

Filmogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Kā atrast ideālu «Как найти идеал»
  • Mīlnieki Kijevā «Влюблённые в Киев»
  • Trešās planētas noslēpumi «Тайна третьей планеты» (ukraiņu dublāža)
  • Alises dzimšanas diena «День рождения Алисы» (ukraiņu dublāža)
  • 12 mēneši «12 месяцев» (2013)

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Arhivēta kopija». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2014. gada 29. oktobrī. Skatīts: 2013. gada 2. decembrī.
  2. http://www.youtube.com/user/DornIvan?feature=watch
  3. «Arhivēta kopija». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2014. gada 14. jūlijā. Skatīts: 2013. gada 2. decembrī.
  4. «Arhivēta kopija». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2013. gada 8. aprīlī. Skatīts: 2013. gada 2. decembrī.
  5. «Arhivēta kopija». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2016. gada 5. martā. Skatīts: 2013. gada 2. decembrī.