Ivars Zaikins

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Ivara Zaikina glezna

Ivars Zaikins. (dzimis 1942. gadā) ir Latvijas gleznotājs. Padomju savienības laikā strādājis par mākslinieku Latvijas Nacionālā Operā, Dailes teātrī, Latvijas Nacionālā teātrī, Jauna Rīgas teātrī un citos. Ivars Zaikins darbojies plakāta mākslas un gleznošanas jomā.

Padomju savienības laikā bija trīskārtējs komunistiskās prēmijas laureāts. Piedalījies izstādēs Maskavā, Pēterburgā, Odesā un citās Savienības pilsētās. Divas reizes piedalījies Tallinas mākslas biennālē. Strādājis un izstādījis darbus kopā ar tā laika zināmākajiem māksliniekiem no Latvijas, Baltijas un citām Savienības republikām.

Mainoties ģeopolitiskai situācijai 1989-1991 gadā, kad Latvija ieguva neatkarību no Savienības, Zaikina statuss mākslas aprindās Latvijā pēkšņi mainījās. Zaikins tika nosaukts par Valsts drošības komitejas kolaborantu un ekskomunicēts no Latvijas mākslas vides - viņa darbus nepieņēma izstādēs, viņa vārdu nepieminēja mākslas izdevumos un neiekļāva mākslinieku grāmatās.

Tai pat laikā Zaikins turpināja gleznot savā izveidotajā glezniecības tehnikā ar saviem motīviem - jaucot uz pamata krāsas un pludinot tās kopā. Zaikina darbu motīvs ir kosmiskas ainavas ar dažādiem radījumiem. Zaikins gleznoja darbus vienu pēc otra un tos arī pats pārdeva. Šobrīd tāda veida aktivitāti Zaikins ir uzturējis jau 26 gadus un turpina gleznot. Pats Zaikins saka, ka varētu būt ap 30 000 gleznas, kuras ir pārdotas.

Šobrīd Zaikins turpina gleznot un regulāri pārdot savus darbus vairākiem kolekcionāriem.