Pāriet uz saturu

Jaunbūve (Daugavpils)

Vikipēdijas lapa
Jaunbūve
Pilsētas daļa
Jaunbūve
Location of Jaunbūve
Valsts Karogs: Latvija Latvija
Republikas pilsēta Daugavpils
Izveidojusies 19. gadsimta otrā pusē
Jaunbūve Vikikrātuvē

Jaunbūve ir Daugavpils pilsētas daļa Daugavas labajā krastā. Tā robežojas ar Ķīmiķu mikrorajonu, Vecstropiem, Čerepovu, Gajoku un Dzelzceļnieku. Rajons izveidojies 19. gadsimta otrā pusē.[1] Platības ziņā viens no lielākajiem rajoniem pilsētā. Jaunbūves galvenā iela ir 18. novembra iela, rajonā atrodas Daugavpils skrošu rūpnīca, kā arī vairākas baznīcas. Lielu daļu apbūves veido viena un divu stāvu savrupmājas, kā arī 19. gadsimta beigu un 1980. gadu daudzstāvu mūra apbūve. Plānojumam raksturīgs perpendikulāru ielu tīkls.

Rajonā atrodas Baznīcu kalns,[2] kur līdzās atrodas četru konfesiju dievnami – Svēto mocekļu Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrāle, Mārtiņa Lutera luterāņu draudzes baznīca, Vissvētākās Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīca, un 1. vecticībnieku kopienas lūgšanu nams.[3]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Daugavpils. Jaunbūve». zudusilatvija.lv. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2012. gada 1. jūnijā. Skatīts: 2018. gada 19. decembrī.
  2. «Vecā Forštate aicina uz ģimenes svētkiem». latgaleslaiks.lv. Skatīts: 2018. gada 17. decembrī.[novecojusi saite]
  3. «BAZNĪCU KALNS». daugavpils.lv. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2020. gada 24. novembrī. Skatīts: 2018. gada 17. decembrī.