Likums un taisnīgums

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Prawo i Sprawiedliwość
PiSlogo.png
Valsts Polija
Dibināta 2001.g
Ideoloģija konservatīvisms
Eiroparlamentā 7, UEN
Parlamentā Seims - 155 no 460
Senāts - 49 no 100
Statuss opozīcija
Mājaslapa http://www.pis.org.pl
Skat. arī Polijas politisko partiju uzskaitījums

Likums un taisnīgums (poļu: Prawo i Sprawiedliwość , PiS) - konservatīva partija Polijā. Valdošā partija Polijā 2006.gada martā.

Dibināta 2001.gadā uz labējās politiskās partijas Solidaritātes vēlēšanu akcija (Akcja Wyborcza Solidarność, AWS) bāzes. Līderi ir dvīņubrāļi Kačinski - Lehs Kačinskis - pašreizējais Polijas prezidents un Jaroslavs Kačinskis - partijas vadītājs.

Partijas pārstāvis 2006.gadā ir gan Polijas prezidents (formāli apturējis darbību partijā), gan mazākuma valdības premjers.

Partijas uzskati[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kaut arī konservatīva, ekonomiski partija ir drīzāk kreisi noskaņota. Partija ir par valsts iejaukšanos ekonomikas procesos, vairāku sabiedrībai svarīgu nozaru saglabāšanu valsts rokās, ir par valsts garantētu aizdevumu sistēmu mājokļu iegādei un PVN samazināšanu vairākām preču grupām.

Sociāli partija balstās uz katoļu baznīcas uzskatiem daudzos jautājumos. Tā ir pret eitanāziju, abortiem, viendzimuma laulībām, par nāvessoda ieviešanu.

Partija deklarē sevi kā niktu cīnītāju pret korupciju.

Ārpolitikā ir par labu attiecību saglabāšanu ar ASV, atbalstot Irākas okupāciju. Ir par ES attīstību, strikti ievērojot Polijas intereses.