Linezers (slimnīca)

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Slimnīca Linezers ir agrākais Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionārs Linezera ielā 6, Rīgā, kas bija specializējies hematoloģisko slimību ārstēšanā, nodrošinot pacientiem arī ķirurģijas un internās medicīnas pakalpojumus. 2016. gadā stacionāra "Linezers" hematoloģijas nodaļa tika pārcelta uz Latvijas Onkoloģijas centru, un līdz ar to "Linezera" slimnīcas telpas turpina izmantot vienīgi nomnieki.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Slimnīca "Linezers" tika atklāta 1972. gadā kā priviliģētās PSRS nomenklatūras "specslimnīca" Latvijas PSR Veselības aizsardzības ministrijas 4. pārvaldes pakļautībā, tās pārziņā atradās arī "specpoliklīnika" Skolas ielā 5 (tagad privātais medicīnas uzņēmums "ARS"), kā arī vairākas sanatorijas un atpūtas nami Jūrmalā.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1992. gadā slimnīcu pārveidoja par Latvijas Medicīnas akadēmijas Linezera klīniku. 1994. gadā uz Linezeru tika pārcelts Valsts Hematoloģijas centrs. 1998. - 1999. gadā slimnīcu "Linezers" pārveidoja par valsts akciju sabiedrību. Tajā izveidoja cilmes šūnu transplantācijas nodaļu.

2005. gadā to apvienoja ar slimnīcu "Biķernieki" un Latvijas Onkoloģijas centru, bet 2007. gadā iekļāva Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas sastāvā kā šīs slimnīcas stacionāru.

2009. gadā slimnīcas uroloģijas nodaļu pārcēla uz "Gaiļezera" slimnīcu, bet 2016. gadā hematoloģijas nodaļu pārcēla uz Latvijas Onkoloģijas centru un stacionāru "Linezers" slēdza[1].

Šobrīd šis īpašums nodots Aizsardzības ministrijai Rīgā izvietoto Zemessardzes vienību, kā arī citu AM padotības iestāžu vajadzībām.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Stacionāra „Linezers” vēsture». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2019. gada 1. jūnijā. Skatīts: 2017. gada 4. jūnijā.