Mājup ar uzvaru

Vikipēdijas lapa
Mājup ar uzvaru
Žanrs Kara drāma
Režisors Aleksandrs Ivanovs
Scenārija autors Mihails Bleimans
Konstantīns Isajevs
Galvenajās
lomās
Artūrs Dimiters
Velta Līne
Mūzika Anatols Liepiņš
Operators Eduards Tisē
Studija Rīgas Mākslas filmu studija
Izdošana 1947
Ilgums 86 minūtes
Valsts LPSR
Valoda latviešu
IMDb profils

"Mājup ar uzvaru" ir 1947. gada latviešu padomju spēlfilma. Filmas režisors ir Aleksandrs Ivanovs. Filma uzņemta pēc Viļa Lāča lugas "Uzvara" motīviem Rīgas Mākslas filmu studijā. Filmas pirmizrāde notika 1948. gada jūnijā. 1954. gada 6. novembrī filma tika demonstrēta pirmajā izmēģinājuma televīzijas pārraidē Latvijā.

Sižets[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Leitnants Augusts Grieze, piesedzot biedru atkāpšanos, nokļūst ienaidnieka rokās. Neiegūstot no gūstekņa informāciju, tiek organizēta viņa diskreditācijas akcija. Ēterā atskaņo safabricētu Griezes paziņojumu, kurā viņš piesauc padoties. Aviācijas uzlidojuma laikā, Augustam izdodas izbēgt. Viņš piebiedrojas partizāniem un ar izdomātu vārdu drīz kļūst par vienu no veiksmīgākajiem un bezbailīgākajiem kareivjiem. Karam beidzoties, kad viņa kara biedri atgriežas savās dzimtajās vietās, veiksmīgajam partizānam uzsmaida laime. Pēc veiksmīga izlūku uzdevuma veikšanas tiek sagūstīts oberšturmfīrers Budbergs, kurš apliecina Griezes nevainību un izstāsta par kāda Harmaņa īsto lomu, kurš uzdodas par bēgli Paulu Naglu un ar laiku iekļāvies sarkanarmiešu rindās.

Lomās[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Filmēšanas grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Interesanti fakti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Svētā Meinarda baznīcai 80 gadi. - Ikšķiles Vēstis. - 2013.g. novembris». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2020. gada 3. decembrī. Skatīts: 2020. gada 5. augustā.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Video[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]