Mārupes novada ģerbonis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Mārupes novada ģerbonis
LVA Mārupes novads COA.png
Detaļas
Īpašnieks Mārupes novads
Ieviests 2010. gada 8. jūnijā
Vairogs Spāņu vairogs; šķelts no kreisās ar sudrabu un zaļu; uz šķēluma trīs četrlapu āboliņa lapas - no viena uz otru; pa šķēlumu pretēji vērsta zaļa ar sudrabu šaurapmale.
Priekšgājēji
Mārupes pagasta ģerbonis
Mārupes pagasta ģerbonis
Lietojums Novada ģerbonis

Mārupes novada ģerbonis tika izveidots 2010. gadā, par pamatu ņemot 2001. gadā izstrādāto Mārupes pagasta ģerboni. Ģerbonis apstiprināts Mārupes novada Domes sēdē 2010. gada 17. februārī, Valsts Heraldikas komisijā 2010. gada martā un 2010. gada 8. jūnijā Kultūras ministrija ir reģistrējusi Mārupes novada ģerboni ģerboņu reģistrā.[1]

Heraldiskais apraksts[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Spāņu vairogs (klasiskā, taisnstūra vairoga forma ar pusapļa pēdas daļu), šķelts no kreisās ar sudrabu un zaļu; uz šķēluma trīs četrlapu āboliņa lapas — no viena uz otru. Pa šķēlumu pretēji vērsta zaļa ar sudrabu šaurapmale.

  • Zaļā krāsa simbolizē mieru un harmoniju, atrodas pastāvīgā attīstībā, veicina atjaunošanos, jaunību un izaugsmi. Mārupes novada ģerbonī zaļā krāsa simbolizē arī no purviem atkaroto zemi un mežus.
  • Sudraba krāsa simbolizē gudrību un turību, kā arī liecina par zināšanu attīstību, arī ir laimes, pārliecības un harmonijas simbols.

Novada ģerboņa izmaiņas izstrādāja māksliniece Jolanta Grosberga.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Mārupes novada simboli». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2010. gada 16. aprīlī. Skatīts: 2010. gada 27. septembrī.