Pāriet uz saturu

Saulkrastu novada ģerbonis

Vikipēdijas lapa
Saulkrastu novada ģerbonis
Detaļas
Īpašnieks Saulkrastu novads
Ieviests 2022
Vairogs Zilā laukā zelta saule ar pamīšus taisnu staru un ozollapu vainagu
Priekšgājēji Saulkrastu novada ģerbonis (2010. — 2022.)
Lietojums Novada ģerbonis

Saulkrastu novada ģerbonis ir Saulkrastu novada oficiālais simbols. Ģerbonis apstiprināts 2022. gadā. Ģerboņa autors ir Edgars Sims.

Ģerbonī attēlota saule uz zila fona, (kas bija arī uz iepriekšējā Saulkrastu novada ģerboņa), kas ar pamīšus taisnu staru un ozollapu vainagu kopīgi simbolizē gaismu, dzīvību un mūžīgo kustību, savukārt ozollapas simbolizē Sēju.[1]

Pēc jaunā Saulkrastu novada izveides, kurā tika apvienoti Saulkrastu novads un Sējas novads, no 2021. gada 1. jūlija spēku zaudēja iepriekšējo novadu ģerboņi. Tajos attēlotā simbolika saglabāta apvienotā novada jaunajā ģerbonī.

Vēsturiskais ģerbonis[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Saulkrastu novada ģerbonis (2010. — 2022.)

Laika posmā no 2010. līdz 2022. gadam novadā tika izmantots ģerbonis, par kura pamatu ņemts Saulkrastu pilsētas ģerbonis (ieviests 1998. gadā, autore Gundega Ruņģe). Ģerboņa skici izstrādāja SIA ”Baltijas Dizaina Aģentūra”.[2]

Ģerbonim angļu vairoga forma, vairoga augšējā daļā attēlota zelta saule ar 20 izliektu staru vainagu, zaļā pēdā četri sudraba pāļi. Motīvs ar sauli un sudraba pāļiem aizgūts no pilsētas ģerboņa, kur zilais lauks simbolizē jūru un Latvijas debesis, kam pāri zelta saule. Piecas zaļās joslas simbolizē Saulkrastus veidojošos vēsturiskos ciemus — Bādciemu, Katrīnbādi, Pēterupi, Neibādi un Zvejniekciemu, četras sudraba joslas simbolizē četras upes — Inčupi, Pēterupi, Ķīšupi un Aģi.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]