Minecraft

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Minecraft
Minecraft logo.svg
Minecraft logo
Izstrādātājs Mojang AB
Izdevēji Mojang AB
Dizaineri Markuss Pēšons, Jenss Bergersteins
Dzinējs Java
Izdots 2011. gada 18. novembrī
Žanrs Sandbox
Platformas Java platform, Java applet, Android, iOS, Xbox 360, Xbox One, Raspberry Pi, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita
Mājaslapa http://www.minecraft.net

Minecraft ir būvniecības datorspēle, kuru izveidojis Markuss Pēšons (Markus Persson) un tā dibinātā kompānija Mojang AB, kas bāzēta Stokholmā, Zviedrijā. Spēle paredz spēlētājiem izveidot un sagraut dažāda veida blokus trīsdimensiju vidē. Spēlētājs pieņem tēlu, kas var sagraut vai izveidot blokus, kas veido fantastiskas struktūras un mākslas darbus dažādos daudzspēlētāju serveros vairākos spēļu režīmos "izdzīvošanas", "radošais", "nežēlīgais" un "piedzīvojumu" (survival, creative, hardcore, adventure).

2014. gada septembrī Minecraft un tās radītāju Mojang AB iegādājās informācijas tehnoloģiju milzis Microsoft par aptuveni 2,5 miljardiem dolāru.[1]

Minecraft izveidošana tika sākta 2009. gada 10. maijā. Oficiāli Minecraft tika izlaists 2011. gada 18. novembrī. No 2011. gada 16. augusta Google Play bija pieejama sākotnējā spēles versija viedierīcēm, saukta Pocket Edition. 2012. gada 5. maijā tika izlaists Minecraft Xbox 360, Xbox Live Arcade un PS3. Minecraft regulāri tiek veikti uzlabojumi. Spēlei iznāk jaunas versijas, kurās pieejams daudz vairāk resursu, tiek pievienotas un mainītas daudzas lietas.

Minecraft ir pieejams pirkšanai par € 23,95.[2] Spēlēt var gan interneta pārlūkā, gan lejupielādējamā programmā. Minecraft Classic var spēlēt par brīvu. 2019 gadā ir gaidāma Minecraft otrā daļa, jeb Minecraft 2. Šis tituls jau bija gaidāms 2018 gada decembrī, bet spēle ir ļoti jaudīga un tai vajag vairāk laika lai to optimizētu.

Spēles režīmi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Izdzīvošanas režīmā (Survival mode) spēlētājam jāvāc pārtika, resursi jāražo pašam, jācīnās pret monstriem, jārokas pazemē, jācērt koki, jāvāc labība, jāceļ mājas utt.

Radošajā režīmā (Creative mode) spēlētājs var lidot, tam ir neierobežots daudzums visu resursu, var darīt ko vēlas.

Nežēlīgajā režīmā (Hardcore mode) spēlētājam jādara viss tas pats, kas izdzīvošanas režīmā, taču ir daudz vairāk briesmoņu, spēlētājam ir tikai viena dzīvība. Kad nomirsti - spēle beidzas.

Piedzīvojumu režīmā spēlētājs nevar sasist blokus, tam ir jāvāc materiāli no lādēm, jāvāc pārtika un jācīnās pret monstriem.

Skatītāja režīmā (Spectator mode) spēlētājs ir neredzams citiem spēlētājiem un monstriem, var iziet cauri sienām un skatīties no dzīvnieku skata. Šo režīmu nevar no paša sākuma ielikt pasaulē,var izmantot tikai /gamemode 3 komandu. Šis režīms pirmo reizi parādījās Minecraft versijā 1.8.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]