Outotec

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Outotec Oyj
Tips Publiska kapitālsabiedrība
Darbības joma inženierija, mašīnbūve
Priekštecis Outokumpu
Dibināts 2006. gads
Galvenais birojs Espo, Karogs: Somija Somija
Produkti minerālu ieguves un metalurģijas iekārtu būve un tehnoloģijas
Darbinieki 3150 (2010. gads)
Mājaslapa outotec.com

Outotec Oyj ir Somijas uzņēmums, kas ražo un pārdod minerālu ieguves un metalurģijas iekārtas un tehnoloģijas. Dibināts 2006. gadā, atdaloties no metalurģijas uzņēmuma Outokumpu.

Outotec sastāv no četrām biznesa sfērām:

  • krāsaino metālu ražošanas tehnoloģijas,
  • melno metālu ražošanas tehnoloģijas,
  • enerģētika, vieglo metālu ražošanas tehnoloģijas vides aizsardzības tehnoloģijas,
  • pakalpojumi.

Uzņēmums tiek kotēts Helsinku biržā. OMX Helsinki 25 indekss tika iegūts 2007. gada februārī.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1940. gadu beigās Outokumpu Oyj zinātnieki un inženieri nodarbojās ar jaunu tehnoloģiju pētījumiem metāla ieguvē, meklējot alternatīvas elektroeneroietilpīgajai vara kausēšanai. 1949. gadā Harjavaltas rūpnīcā atklāja revolucionāru procesu, kuru nosauca par uzliesmojuma kausēšanu (somu: Liekkisulatus). Šajā procesā karstumu ieguva, sadedzinot dzelzi un sēru, kuru satur rūda. Uzliesmojuma kausēšana tika izmantota arī citos Outokumpu metalurģiskajos procesos. 1949. gadā Pori tika izveidots Outokumpu metalurģisko pētījumu centrs.

1970. gados Outokumpu Technology atvēra pārdošanas birojus Kanādā, ASV, Meksikā un Brazīlijā, 1980. gados — Peru un Čīlē. Outokumpu Technology arī iepirka saistīto tehnoloģiju uzņēmumus: Kanādas Aisco Systems Inc. (alumīnija tehnoloģijas), Austrālijas Supaflo Ltd. (sabiezinātāji), Čīles Indepro S.A. (inženierija), ASV Carpco, Inc. un Inprosys, Inc. (fiziskā atdalīšana), Norvēģijas Nordberg Mills (smalcinātāji) un Boliden Contech AB (gāzes pārvietošana un precīzā metāla apstrāde).[1]

Ap tūkstošgades miju Outokumpu Technologyiegādājās divus filtru uzņēmumus: Vācijas Eberhard Hoesch & Söhne GmbH un Nīderlandes Royal Pannevis BV, lai papildinātu tā keramisko filtru produktu līniju. 2004. gadā uzņēmums savu industriālo filtru biznesu (Ceramec, Hoesch un Pannevis) pārdeva Larox Oyj.

2001. gada septembrī no Vācijas uzņēmuma Lurgi tika iegādāta metalurģijas nodaļa Lurgi Metallurgie GmbH, kas tika iekļauta Outokumpu Technology. 2001. gadā nopirkts Vācijas KHD Aluminium Technology GmbH.

2006. gada oktobrī Outokumpu tehnoloģiju nodaļa Outokumpu Technology Oyj tika pārdota ārējiem investoriem. Pēc tam tā akcijas sāka kotēt Helsinku biržā. Outokumpu daļa Outokumpu Technology Oyj palika 12 %. 2007. gada aprīlī Outokumpu Technology Oyj mainīja nosaukumu uz Outotec Oyj.[2]

2008. gadā tika nopirkts Kanādas kalnrūpniecības un metālapstrādes pakalpojumu uzņēmums Auburn Group.

2009. gada decembrī Outotec iegādājās Ausmelt Ltd. 19,9 % akciju. 2010. gadā Outotec iegādājās 98 % Larox akciju.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]