Pirates of the Sea

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Pirates of the Sea
Pirates of the Sea, Latvia, Eurovision 2008.jpg
"Pirates of the Sea" Belgradā, 2008. gadā
Galvenā informācija
Izcelsmes vieta Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Žanri Pops
Eurodance
Darbības gadi 2008
Dalībnieki
Roberto Meloni
Aleksandra Kurusova
Jānis Vaišļa

"Pirates of the Sea" ir mūzikas grupa, kas Latviju pārstāvēja 2008. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā Belgradā ar savu dziesmu "Wolves of the Sea". Grupā ir apvienojušies Latvijā dzīvojošais itāļu dziedātājs Roberto Meloni, moderno deju dejotāja Aleksandra Kurusova, kā arī televīzijas un radio personība Jānis Vaišļa. Meloni arī 2007. gadā pārstāvēja Latviju Eirovīzijā grupas "Bonaparti.lv" sastāvā.

Dziesmu "Wolves of the Sea" ir sacerējuši zviedru autori Jonass Libergs, Johans Sālens, Klāss Andreasons un Torbjerns Vasēniuss. "Pirates of the Sea" vispirms ar savu dziesmu pēc žūrijas vērtējuma iekļuva Eirodziesmas 20 pusfinālistu skaitā. 2008. gada 2. februārī, startējot 1. pusfinālā, "Pirates of the Sea" saņēma lielāko televīzijas skatītāju balsojumu no abiem pusfināliem, iegūstot 12010 balsis. Savukārt žūrijas vērtējumā grupa savā pusfinālā ieguva tikai 9. vietu no 10.

"Pirates of the Sea" 1. martā uzvarēja arī Nacionālās atlases finālā Ventspilī, superfinālā iegūstot 29 228 balsis un apsteidzot Aishu un Andri Ērgli.

22. maijā "Pirates of the Sea" startēja Eirovīzijas dziesmu konkursa 2. pusfinālā, kur ieguva 6.vietu, tā iekļūstot finālā. 24. maijā "Pirates of the Sea" startēja Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kur ieguva dalītu 12.vietu ar Gruzijas pārstāvi ar 83 punktiem.