Publiskā diplomātija
Publiskā diplomātija ir valsts stratēģija, kuras mērķis ir veidot, vadīt un ietekmēt sabiedrisko viedokli ārvalstīs, izmantojot dažādas komunikācijas un interaktīvas metodes. Tā ietver kultūras apmaiņu, izglītības programmas, mediju kampaņas un citas aktivitātes, kas palīdz veidot pozitīvu valsts tēlu un veicināt savstarpēju sapratni starp dažādām valstīm un to sabiedrībām.
Publiskā diplomātija ir svarīga starptautisko attiecību un ārpolitikas sastāvdaļa, jo tā palīdz stiprināt valsts pozīcijas un veidot uzticību globālajā arēnā.
Vēsture
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]Pēc Pirmā pasaules kara tika izveidota Nāciju Līga, kuras mērķis bija veicināt starptautisko sapratni un sadarbību.
Otrajā pasaules karā propagandas kampaņas kļuva vēl nozīmīgākas, jo valstis cenšas ietekmēt gan sabiedrisko viedokli, gan politiskos procesus citās valstīs.
Pēc otrā psaules kara, proti, Aukstā karā periodā publiskā diplomātija kļuva par galveno ASV un Padomju Savienības rīku, lai veicinātu savu ideoloģiju izplatīšanu. Radio un televīzija, piemēram, Radio Brīvā Eiropa un Voice of America, tika izmantoti, lai izplatītu informāciju un ietekmētu sabiedrisko viedokli Austrumeiropā un citviet.
Mūsdienas interneta un sociālo mediju attīstība ir radikāli mainījusi publiskās diplomātijas metodes, ļaujot valstīm tieši sazināties ar ārvalstu sabiedrību un ietekmēt viedokļus daudz ātrāk un efektīvāk.
Ārējās saites
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
|