Roņsalas iela

Vikipēdijas lapa
Roņsalas iela
Roņsalas iela
Roņsalas iela pie Matrožu ielas.
Ielas novietojums Rīgā
Pamatinformācija
Pilsēta Rīga
Priekšpilsēta Kurzemes rajons
Apkaime Ķīpsala
Garums 110 m
Vēsturiskie
nosaukumi
Rūniešu iela
Joslu skaits 1
Segums grants
Roņsalas iela Vikikrātuvē

Roņsalas iela ir neliela iela Rīgā, Kurzemes rajonā, Ķīpsalā. Tā sākas krustojumā ar Matrožu ielu, virzās Ķīpsalas rietumu virzienā, iela beidzas kā strupceļš blakus ēkai ar numuru Roņsalas iela 1. Braucot tālāk pa zemes ceļu, ir iespējams nokļūt līdz Ģipša un Enkura ielai. Kopējais ielas garums - 110 metri, visā garumā tā ir ļoti šaura un klāta ar grants segumu. Eksistē tikai divas adreses - Roņsalas iela 1 un Roņsalas iela 1a. Iela nosaukta Roņu salasRīgas līcī esošas Igaunijai piederošas salas — vārdā.

Ielas raksturojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Roņsalas iela ir 110 metrus gara ieliņa Ķīpsalas apkaimes ziemeļu daļā. Tā sākas krustojumā ar Matrožu ielu un virzās rietumu virzienā kā šaurs grantēts ceļš, kas pieved pie vairākām privātmājām. Roņsalas iela beidzas kā strupceļš blakus ēkai Roņsalas ielā 1. Braucot tālāk pa zemes ceļu, ir iespējams nokļūt līdz Ģipša un Enkura ielai.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1902. gadā šķērsielai bez nosaukuma, kas no Matrožu ielas ved Zunda virzienā, piešķīra nosaukumu Rūniešu iela (Runöer Strasse; nosaukums atvasināts no Roņu salas senā nosaukuma zviedru valodā Runö), 1923. gadā pārdēvēta par Roņsalas ielu. Vācu okupācijas laikā ielas nosaukums bija Runöer Strasse (Roņusalas iela).

20. gadsimta 20. un 30. gados vienīgais apbūvētais gruntsgabals šajā ielā (nr. 1) piederēja kuģu būves darbnīcas īpašniekam Jānim Krumoldam /Krumuldam/. 30. gadu beigās šajā gruntsgabalā darbojās T. Šulta ūdens transporta uzņēmums, kas piedāvāja kravas transporta pakalpojumus ar velkoņiem un liellaivām.

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Roņsalas iela ir savienota ar šādām ielām:

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]