Silīcija ieleja

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Šis raksts ir par reģionu ASV. Par seriālu skatīt rakstu Silicon Valley (seriāls).
Skats uz pašpasludinātās Silīcija ielejas galvaspilsētas Sanhosē centrālo daļu

Silīcija ieleja (angļu: Silicon Valley), dažkārt nepareizi tulkota kā Silikona ieleja[1][2], ir reģions Sanfrancisko līča reģiona dienvidu daļā, Kalifornijā, ASV. Nosaukums sākotnēji attiecās uz lielo reģionā esošo integrālo shēmu projektētāju un ražotāju skaitu, bet vēlāk sāka attiekties uz visiem reģionā esošajiem augsto tehnoloģiju uzņēmumiem. Šobrīd to izmanto kā metonīmu augsto tehnoloģiju sektoram. Lai arī dažādos citos ASV reģionos tehnoloģiju izstrāde ir spēcīgi attīstījusies, Silīcija ieleja saglabā savu vadošo lomu ar saviem spējīgajiem uzņēmējiem, inženieriem un riska kapitālistiem. Ģeogrāfiski Silīcija ieleja iekļauj visu Santaklaras ieleju, tostarp Sanhosē pilsētu un pieguļošās komūnas, Sanfrancisko pussalas dienvidu daļu un Austrumu līci.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Juris Baldunčiks. «Tulkotāja viltusdraugu problēma: No vārdiem pie darbiem» (latviski). Valsts valodas komisija. Skatīts: 2015. gada 4. septembrī.
  2. Visvaldis Gercāns. «Silikona vai silīcija ieleja?» (latviski). Diena, 2005. gada 17. augusts. Skatīts: 2015. gada 4. septembrī.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]