Starptautiskā hokeja federācija

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Starptautiskā hokeja federācija
Starptautiskā hokeja federācija
Abreviatūra IIHF
Izveide 1908. gadā
Galvenā mītne Cīrihe, Šveice
Dalība 74 izlases
Oficiālās valodas Angļu
Franču
Vadītājs Renē Fāzels
Tīmekļa vietne www.iihf.com

Starptautiskā hokeja federācija (angļu: International Ice Hockey Federation) ir vispasaules hokeja organizācija, kas organizē starptautiskos turnīrus un veido pasaules rangu. Federācija dibināta 1908. gadā. Par tās dibināšanu vienojās četras valstis: Francija, Bohēmija, Šveice un Beļģija. Galvenā mītne atrodas Cīrihē, Šveicē.

Tajā ietilpst 74[1] izlašu federācijas — 53 pilntiesīgas hokeja federācijas (ieskaitot Latvijas Hokeja federāciju), 18 daļējas federācijas (valstis, kurām nav neatkarīgas hokeja federācijas vai kuru hokeja komandas tikai daļēji piedalās IIHF čempionāta sistēmā), kā arī 2 federācijas, kuru hokeja komandas piedalās tikai skrituļslidu hokeja sacīkstēs. Balstiesības ir tikai pilntiesīgajām federācijām. Pašreizējais federācijas vadītājs ir šveicietis Renē Fāzels.

Funkcijas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Starptautiskās hokeja federācijas funkcijas ir vadīt, organizēt, attīstīt hokeju visā pasaulē. Vēl viena funkcija ir prezentēt draudzīgas attiecības starp valstu hokeju federācijām. Starptautiskā hokeja federācija ir atbildīga par sponsoriem, licenču tiesībām, reklāmām un precēm saistībā ar IIHF starptautiskajiem turnīriem.

Neskatoties uz to ka IIHF organizē pasaules čempionātus, federācija ir arī atbildīga par vairākiem Eiropas klubu turnīriem, kā Čempionu hokeja līga un Kontinentālais kauss.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «IIHF federāciju saraksts». IIHF. Skatīts: 2009. gada 29. aprīlī (angliski).

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]